Šta je novo?

radijator loše greje, centralno grejanje

dj90

Cenjen
Učlanjen(a)
17.09.2014
Poruke
1,001
Poena
125
već 3 godine imam loše grejanje, donja polovina radijatora ne radi (stari gusani)
nisam baš zimogrožljiv ali odlučio sam da vidim šta se tu dešava, više zbog drugih koji mi dolaze u sobu
zvao sam toplanu, oni došli, izmerili temperaturu i kažu da je ok i pobegoše
da li bi moglo biti do vazduha ili do mulja, da li se lako može ugraditi ventil za ozračivanje i da li se ozračivanje radi u sezoni ili van
pored donje polovine koja ne radi takođe ne greje ni cela jedna cev koja ide po vertikali, ne znam kako ostalima ne smeta
 
Ta hladnija cev je povratna voda, ona koja je već prošla radijatore i vraća se u toplanu.
Ako je celom dužinom radijatora gornja polovina topla, onda nemaš problem sa vazduhom.
Ako je donja polovina hladna, nije dovoljan dotok tople vode u radijator što je verovatno jer je daleko od vertikale, duge cevi do radijatora, pa voda radije ode "uzbrdo" nego da "skrene" u radijator.
To što se hladna voda vraća znači da se iskorištava sva energija iz nje u sistemu, tj. da nema dovoljnog dotoka tople vode u tvom delu sistema.
Sve ovo znam jer imam isti slučaj kao i ti. Daleko sam od podstanice, ako bi digli temperaturu, onima bliže bi bilo pretoplo. Još na kraju zgrade sa dosta spoljnih zidova i ne pomažu ni trostruka stakla na novim PVC hiljadukomornim prozorima.
 
A naplate kao da te greju?
 
Ako je problem sa stručne strane gledano ili nemoguće rešiti ili isporučilac grejanja neće da reši problem razmisli o tome da se otkačiš od njih i kreneš da greješ stan inverter klimama.
 
Ako je problem sa stručne strane gledano ili nemoguće rešiti ili isporučilac grejanja neće da reši problem razmisli o tome da se otkačiš od njih i kreneš da greješ stan inverter klimama.
Nažalost u nekim gradovima u Srbiji (znam za Sombor) je noćna mora da se skineš sa gradskog grejanja. I ako uspeš moraš i dalje da plaćaš valjda 30 % od računa pošto te susedi greju, a oni su na toplani. Kao da ti ne greješ svoj stan, pa možda i ti njih greješ, ako je kod tebe veća temperatura. Uglavnom šou program, gde su redovno na sudu presuđuje u korist toplane zbog ***** (ide u politiku, ali svima je jasno). Uglavnom, takve stvari traju godinama pa ljudi ni ne kreću u tako nešto. Najelegantnije je da se cela zgrada skine sa tog daljinskog grejanja, ali to je SF. U stvari samo F.
 
kako su mi na drugim radijatorima onda tople obe šipke

problem je od pre 2-3 god, lepo je radilo tako ja pretpostavljam da je negde do mene problem
 
Kod sestre u stanu isti problem u jednoj sobi, prijavili problem. Uglavnom najavili se da dolaze, samo rekli koji ventil da kupimo. Cevi vertikale od radijatora udaljene max pola metra. Ostali radijatori u stanu normalno greju.
Ako ne ispale 😁 javljam sta su uradili.
 
Ako je ranije radilo sve okej onda postoji mogućnost da je pumpa za vodu u podstanici oslabila i treba da se zameni
 
Kod sestre u stanu isti problem u jednoj sobi, prijavili problem. Uglavnom najavili se da dolaze, samo rekli koji ventil da kupimo. Cevi vertikale od radijatora udaljene max pola metra. Ostali radijatori u stanu normalno greju.
Ako ne ispale 😁 javljam sta su uradili.
ko ti dolazi, iz toplane ili neki majstori sa strane?
Ako je ranije radilo sve okej onda postoji mogućnost da je pumpa za vodu u podstanici oslabila i treba da se zameni
pa onda bi svima bilo tako a koliko znam niko se ne žali
 
Pre 5-6 godina radijator u sobi topao u donjoj trećini, ostatak leden. Zovem toplanu i rekoše da će svratiti u najskorijem roku. Temperatura napolju danima bila oko -15 a u sobi izmerio +16 stepeni. 3-4 dana ne dolaze i onda se temperatura pope skoro do 0. Tako bi par dana i onda dođe gospodin da lepo izmeri i zapisa 20 stepeni. Kaže da je sve normalno, bez obzira što je radijator skoro hladan, temperatura je oko 20 stepeni.
Trebao mi je doći u julu da meri genijalac.:cautious:
 
ko ti dolazi, iz toplane ili neki majstori sa strane?
Iz toplane
edit: sada se čuo sa sestrom. Dolazili iz toplane, nisu ništa merili, kažu intervenisaće ako se bude još neko žalio, temperature su niske da ostavi pola zgrade bez grejanja :)
Soba je ušuškana, temp oko 22, tako da nije problem za sada.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno