Šta je novo?

Radeon HD3870 X2 - "jeste - nije" split

alokiN

Čuven
Učlanjen(a)
14.12.2002
Poruke
886
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 9 7950X & Deep Cool AK620 Zero Black
Matična ploča
ASUS ROG Strix B650E-F GAMING WiFi
RAM
Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 CL30-40-40-96 1.40V 64GB
GPU
Gigabyte RTX 4090 Gaming OC
Storage
Samsung 990 Pro 2TB, Kingston KC3000 1TB
Zvuk
HyperX Cloud II, Sennheiser HD350BT
PSU
Seasonic Vertex GX1000
Kućište
Lian Li LANCOOL 216 Black RGB
Monitor
Samsung Odyssey G9 49", Samsung CHG70 32", LGC1 55"
Miš & tastatura
Logi MX Master 3s & MX Keys
Laptop
Lenovo Legion 5 pro 32GB RAM, RTX 3070 8GB, SSD 1TB
Mobilni telefon
Xaomi Mi11i
Pametni uređaji
Xaomi watch
Pristup internetu
  1. Optički internet
Svejedno, ja i dalje kazem da su sva ta multi-gpu resenja samo prelazna resenja i ne volim ni jedno ni drugo. JEdnostavno smatram da to nije dobar pravac kojim treba ici i da ne moze da se poistovecuje sa multi-CPU. Postujem tudje misljenje oko ovog pitanja, ali jos uvek cekam da neko napise neko validno i konkretno.

Evo jedan primer kako se odlicno skalira dual gpu karta kada game developeri odrade posao kako valja. Sve se moze kad se hoce:)

http://www.guru3d.com/article/Videocards/496/9/
 
Skalira dobro, ali sa single GTS 512 je neck 'n' neck... :)
 
Poslednja izmena:
Ne razumem se nesto previse u CF i SLI, ali slusajuci iskustva ljudi ovde sa foruma, stice se utisak da je trenutno CF dosta bolje resenje iz vise razloga...
 
Poslednja izmena:
I ja ne znam o čemu pričate, pa rekoh, da ne ispadnem pglu u štvudru...
 
Maxo, kako radi ta tvoj HD3870X2 u igricama, posto dosta njih prica kako je ta kartica bezveze, a vidim da se sasvim lepo prodaje svuda po svetu, ako ti nije tesko podeli sa nama utiske, da vidimo da li ona tera igrice ili sluzi za ukras, jer je ti imas i siguran sam da ces realno to da nam kazes?
 
Pa valjda je covek testirao?...bese i tekst napravio :)
 
Flight, druže, osim onog što vidiš u testu, nemam mnogo više iskustva. Znam samo da sam stavio 8800GTS naklokovani da bih igrao Crysis. Zezaju me nešto drajveri na Radeonu i u mom OS-u neću ništa da čačkam, pa sam se vratio na NVIDIA-u. Ostale igre zaista ne igram na PC-ju, jer mi je stvarno lakše na kutiji da ih pikam...
 
Kartica je super ali sam stavio 8800 GTS da igram igre, sta reci vise od ovoga, hahaha
 
Kartica je super ali sam stavio 8800 GTS da igram igre, sta reci vise od ovoga, hahaha

Ako bi malo bolje procitao ono sto je Maxa napisao jeste da on igra igre na Xboxu, a zbog jedne igre Krajsisa je stavio Nvidiu jer ga je mrzelo da menja drajvere.
Krajsis ima dva zadatka, prvi da promovise Nvidiu jer je optimizovan posebno za Nvidia kartice 8xxx seriju, drugi zadatak da pospesuje prodaju high-end hardvera, kao igra nema nikakav smisao, dosadna je i prazna da nema kud vise.


@Maxa, bre Maxo, nemoj ovo vise da izjavljujes ovde to za kutiju:D Auuu, kakvo razocarenje, znaci stvarno ti stoji za ukras! :) :D Ali na testu se pokazala odlicno, pa da uzmemo to kao reper.

@Ostali, moje misljenje je da za 340 € nema bolje kartice od ovog Radeona HD3870X2, i ko ima taj novac da je vrlo prakticna kupovina, a pogotovu ce biti dobra nova revizija HD3870X2, koja se sprema za izlazak. A ova kartica iz naslova je trenutno u nekom fantazy worldu.
 
Poslednja izmena:
Nije samo Crysis optimizovan za Nvidia kartice vec 90 % igara.
Po meni performanse koje pruza 3870X2 ne vrede 340 eura i da je daleko od prakticne kupovine.
 
Poslednja izmena:
Jedva čekam da se i Intel ubaci u igru sa diskretnim grafikama, baš me zanima kako će se tada muljati sa optimizacijama kôda za 3 arhitekture. Čisto sumnjam da će svaki od vendora nastaviti finacirati pojedine naslove, kao što je to slučaj sada sa NV i Crysisom.
Niti će si softveraši moći dopustiti preveliku vezanost za samo jednog proizvođača hardvera. Šikaniranje na relaciji Intel-Nv je već počelo, nema SLIa za Intel - nema CSI licence za Nvidiju ;). A tu je i sve veće tržište konzola ...
 
Poslednja izmena:
Sjajno...znaci zavisno od sezone, vrti se stara izandjala ploca sa dve teme:
"Novi drajveri ce to da srede" i "To je nvidia potplatila da ne radi kod nas" ...

I jedino ce "tatica" Intel da dovede stvari na svoje mesto inace ce nas konzole pojesti...jedan deo ove teorije je mozda i tacan, al sam siguran kako to Intel zna da posluje kad je u pitanju konkurencija ;)

Ali ne treba brinuti, jer Ati i dalje ima najlepsu sliku :D Evo pojavio se i "sneek peek" ka novim cudotvornim drajverima...mozda je ipak bilo nekih problema koji ce sad nestati kao rukom odneseni?...
NOOOOOOOOOOOT :d "Nvidia je potplatila...bla bla"
 
Nije samo Crysis optimizovan za Nvidia kartice vec 90 % igara.
Po meni performanse koje pruza 3870X2 ne vrede 340 eura i da je daleko od prakticne kupovine.

E ovo je upravo ono o cemu sam ja pisao!!!
@Pike. Ovo se ne odnosi direktno na tebe;)
Znaci 3870x2 ne vredi 340 evra, a 9800x2 koja daje gotovo iste performanse(?) i kostace sigurno vise, vredi svaki evro.:D:D:D:D
 
Poslednja izmena:
Ko je to rekao?...Da 9800GX2 vredi svaki evro?
Pa ni cena mu se ne zna jos uvek.
Sve ove kartice sa 2 chipa su budzevina i pucanj u prazno.To je valjda svima jasno.
 
Ja sam mislio na odnos performanse-cena, nebitno na segment.
3870x2 (340)-8800Ultra(500)
 
Trenutno u svetu postoji samo jedna karta sa dva chipa,a to je Ati radeon HD3870x2,a ceka se GeForce 8800GT u SLI modu bez maticne ploce.:p
Ovo bi trebalo da budu(koliko ce trajati neznam)dve najbrze karte,svidelo se nama ovo resenje ili ne,njima je totalno svejedno.Imam jedno pitanje za sve:
Kada bi vam neko sad ponudio na poklon jednu od ove dve karte, koju bi uzeli?
(da cenu ostavimo po strani)
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Pa, ovu nvidiu naravno :D
 
Nije samo Crysis optimizovan za Nvidia kartice vec 90 % igara.
Po meni performanse koje pruza 3870X2 ne vrede 340 eura i da je daleko od prakticne kupovine.

Pa vidis oni ljudi na Zapadu koji uveliko kupuju po dve HD3870X2, verovatno ne znaju, nisu upuceni, pa su svoje GTX kartice zamenili ovom karticom, zeznuli se, ocigledno su tebe trebali da pitaju pre kupovine...

Imam Radeona, testirao sam puno igara, idi pogledaj moj test, na njemu samo 2 igre rade losije od ocekivanog, ali opet rade, a na 90% pise i iskoci ona parola sa glasom "NVIDIA", i pored toga sto saradjuju sa Nvidiom proizvodjaci igara, i pored toga AMD/ATI nema problema sa vecinom tih igara, neke cak i rade bolje nego na NVidiji iako nemaju zvanicnu podrsku za ATI.
 
Nisam znao da je tolika potraznja, daj i ja da kupim koju dok jos ima, gde, gde uzimam 2 ! :D:D:D
 
Nisam znao da je tolika potraznja, daj i ja da kupim koju dok jos ima, gde, gde uzimam 2 ! :D:D:D

Pa u Everet, kao onomad kad si kupio krajem 2007. godine 8800GTS 320mb, kad sam te sreo ispred radnje, taman ce oni krajem 2008. da nabave HD3870X2, posto su ekspeditivna firma pa uvek imaju najnovije, i moci ce ces da je uzmes za 250€ tad', to ti je best buy. :D

Evo ti i link pa da vidis gde je tolika potraznja: http://www.rage3d.com/board/showthread.php?t=33915340

Ako hoces jos neki link rado cu da ti okacim, ako si pametan odma' naruci, da bi ti stiglo tamo iduce godine, na vreme.
 
Neka hvala ne moras da se trudis, ako ti se toliko svidja naruci je sam, za mene nije ta vestacka budzevina 2 cipa kao ni za 99% clanova ovog foruma.
 
Mda...tuzna cinjenica je da su morali da ubudze dva chipa na jedan PCB ne bi li dostigli karticu staru godinu i po dana.I sad zahvaljujuci tom "uspehu" imamo situaciju da nvidia nema potrebe da izbacuje nista novo.
A to "crysis optimizovan za nvidiu" je smesno...prvo je bila kuknjava nvidiaca na navalu konzol portova "optimizovanih za ati" , a tad je vazilo ono "atijeva futureproof arhitektura" i slicno...i onda se obrnula kola niza stranu sa pojavom 8000 serije...
I sad, kad je ati konacno uspeo da dostigne 8800GTX, ali ne i prestigne (ako gledamo ovaj, maltene jedini pravi PC naslov, ), najlakse je reci: zavera cije i vatikana...
 
Ne vredi ti to njemu da objasnjavas :) On to sve zna samo se pravi mutav. Ne moguce je da ne zna da nvidija od samog pocetka sponzorise Crytek i da se Crysis od samog pocetka vrteo na nVidia kartama. Cak su i sandbox demo-i bili na nVidia kartama, a sad to sve ispada "last minute tweaking", jos ce ispasti da je nVidia platila da Crysis losije radi na ATI kartama...Yeah, right. Pa nije nVidia kao "neki" pa da placa takve stvari, kao recimo da plati da HL2 iz cistog mira losije radi ako detektuje nVidia kartu...ccc...znamo ko se time bavio :D

Nedjo ima stash sa argumentima pa po potrebi jedne vraca, a druge vadi. Eto recimo meni je 101 put rekao u kojekakvim diskusijama kako je ATI "zalog za buducnost" (ne bas tim recima) jer ima full dx10, pa onda ima dx10.1 itd., pa su tu i tessealtion jedenice, pa sad na kraju meni kao argument zasto ATI koristi AFR (iskljucivo) daje: "zna se sta bolje pase dx9" - pa sta bi sa cuvenim dx10 i buducnoscu ? Neko ovde nije dosledan svoje price, ili ATI ili Nedjo...

I naravno on sad vrti pricu oko 3870x2. Kad izadje napokon ovaj 9800gx2 onda ne znam sa ce. Verovatno ce naci neku dlaku u jajetu i staviti je pod lupu...
 
^hah, to me podseti na onaj Crytekov tech demo od pre tri godine koji je bio optimizovan za Ati :D
Secam se onog jet ski-ja na kom je pisalo "ati"...da,da...tad je Crytek valjao, a sad ne valja.
I tacno, taj "last minute tweaking" je poceo jos kada je Crysis tech demo prikazan na 7900GTX-u...
 
Mda...tuzna cinjenica je da su morali da ubudze dva chipa na jedan PCB ne bi li dostigli karticu staru godinu i po dana.I sad zahvaljujuci tom "uspehu" imamo situaciju da nvidia nema potrebe da izbacuje nista novo.

Po meni je mnogo tuznija cinjenica da Nvidia nije uspela da "ubudzi" dva cipa na jedan PCB jos od pojave 7950x2.A sto se tice potrebe za necim novim,neznam ko onda izbacuje 9800x2(resenje staro dve godine,sa cipovima serije 9xxx ili mozda 8xxx) :)
Jos uz sve to konkurentna karta kosta 50% manje.
 
Poslednja izmena:
Znaci veci je "domet" napraviti budzevinu kakve su ove x2 kartice, nego napraviti pristojan cip nove generacije??
Inace ovde se potencira "nesto novo" i to u vidu 2 cipa na jednom pcb-u?I to je ne znam kakva novost i tehnologija.Pa Asus je to imao (pa onda i gigabajt), bese sa 6600 cipovima, Gx-x je to pominjao.Ali neee...dok ati to ne izbaci, to nije nista novo?
Vala, ako je ovo korak napred koji jelte, diktira AMD, onda smo ga ugasili.
 
Nazad
Vrh Dno