Šta je novo?

Racunar za video editing

kenndovina

Poštovan
Učlanjen(a)
03.06.2016
Poruke
41
Poena
54
Zdravo drugari, u procesu sam sklapanja desctop racunara za video montazu (premiere pro, after effeects, photoshop, AI).

Treba mi vase (forumasko) misljenje na moj predlog konfiguraicje>

INTEL Socket 1150 Core i7-4790K 4.00GHz 8MB BOX
INTEL-1150 Asus Z97-K
Kingston DDR3 16GB (2x8GB kit) 1866MHz HX318C10FRK2/16 HyperX Fury Red
MSI nVidia GeForce GTX 970 4GB 256bit GTX 970 GAMING 4G
2x SSD 240GB Kingston SHFS37A/240G 2.5in SATA III HyperX FURY
1TB WD Black

Ono sto me interesuje je, da li je bolje MSI ili gigabayte gtx970?
Da li je bolje da uzmem memoriju od 1800 ili 2100 mhz?
Mozda neki bolji predlog za maticnu plocu? (slicnog cenovnog ranga)
Koji bi bio solidan monitor, ramisljao sam o VX239H ili slicno (bolje) u tom cenovnom rangu 20-24k rsd
Racunar bi bio koriscen iskljucivo za HD/FULL HD editing ali po potrebi i za 4K video editing.

Vec radim na jednom i7 4790, 8gig rama, gtx960 i to je prilicno solidno, ova konfiguracija bi bila za privatnu uporebu.

Svaka sugestija bi mi znacila. :crash:
 
Bolje idi Skylake i7 6700K. Sad su se cene vec toliko priblizile izmedju 1150 i 1151 platforme, da nema vise razloga da se ide na stariju. Cene izmedju DDR4 i DDR3 memorije su skoro pa jednake.
 
Bolje idi Skylake i7 6700K. Sad su se cene vec toliko priblizile izmedju 1150 i 1151 platforme, da nema vise razloga da se ide na stariju. Cene izmedju DDR4 i DDR3 memorije su skoro pa jednake.

Totalno si u pravu, jedino sto uz 6700k ne ide cooler, ali svakako uzimam u obzir ovaj predlog! Hvala. :guitar:
Preporuka za motherboard uz ovaj procesor?
 
Napajanje i kućište? Umesto tog Kingston SSD-a neka ide na Transcend 370S ili Samsung 850 EVO. Kupuje se u domaćim radnjama ili preko KP-a?
Ne znam da li bi bilo bolje uklopiti i5-5820K i GTX 960 ...
 
Poslednja izmena:
Varaš se ako misliš da je napajanje najnebitnije. Moraće da se kupi nešto malo bolje, LC600H je dovoljan za GTX 960, preko toga ne na duže staze.
 
5820K + najjeftinija X99 ploca ce ti drasticno ubrzati render u odnosu na te quadove. Razlika u ceni nije nista posebno, 100-ak evra.
Za video edit bih pre ustedeo na GPU i uzeo jaci CPU.
 
Na konto vasih sugestija, poprilicno sam izmenio konfiguraciju i ona sad izgleda ovako>

INTEL Socket 2011-v3 Core i7-5820K 3.3GHz
LC Power LC-CC-120 Cosmo Cool
INTEL-2011-3 MSI X99A SLI PLUS

Kingston DDR4 16GB (2x8GB) 2133MHz HX421C14FBK2/16 HyperX Fury Black
MSI nVidia GeForce GTX 960 4GB 128bit GTX 960 4GD5T OC
2x SSD Samsung 250GB MZ-75E250B 850 EVO Basic

MS Industrial Monster
Chieftec GPS-600A8 Power Supply Smart, ATX 600W, v.2.3. 12cm Fans, Active PFC

ovo izadje oko 160k rsd

Kako vam se sada cini?
 
Dobro je to, odlicno.

A sto uzimas dva SSD-a, sta planiras, RAID?
 
Mnogo RAMa, mnogo diskova sa što većim read/write performansama(može i neki raid setup). Grafička nema puno uticaja.
Ne mora baš ovoliko, ali svakako brzina diskova mnogo utiče na rad.
uploadfromtaptalk1464975887941.jpg

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
24x6tb u raid6 nizu na raid kontroleru koji u sebi ima 2gb nand memorije (kad nestane struje, kontroler pri sledećem paljenju sredi stanje na diskovima i nema rebuild raid niza). Sprava ima 2x Xeon e5 v3 i 64gb rama. Ploča i kućište su AIC. Kad se sve sabere ima 110TB prostora.
Ovo može da servira fajlove za bar 10 Premiere korisnika u isto vreme.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
24x6tb u raid6 nizu na raid kontroleru koji u sebi ima 2gb nand memorije (kad nestane struje, kontroler pri sledećem paljenju sredi stanje na diskovima i nema rebuild raid niza). Sprava ima 2x Xeon e5 v3 i 64gb rama. Ploča i kućište su AIC. Kad se sve sabere ima 110TB prostora.
Ovo može da servira fajlove za bar 10 Premiere korisnika u isto vreme.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
sta cinis sa tim ludilom? :D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
@driver: fcpx se ne razvija više, apple odustaje od quicktime i mov formata.

@kenndovina:
Ta sprava je file server na koji snimamo koncerte i festivale. Imamo gomilu linux nodova koji snimaju 4 do 8 kanala prores hq ili avid mxf i istovremeno se materijal kopira na file server. Pošto mxf možemo da snimamo kao growing, montaža može da počne za vreme snimanja.
Npr.. snimali smo koncert Taylor Swift na 70 kanala, JayZ i Beyonce 24 kanala i to 72 sata.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
@driver: fcpx se ne razvija više, apple odustaje od quicktime i mov formata.

@kenndovina:
Ta sprava je file server na koji snimamo koncerte i festivale. Imamo gomilu linux nodova koji snimaju 4 do 8 kanala prores hq ili avid mxf i istovremeno se materijal kopira na file server. Pošto mxf možemo da snimamo kao growing, montaža može da počne za vreme snimanja.
Npr.. snimali smo koncert Taylor Swift na 70 kanala, JayZ i Beyonce 24 kanala i to 72 sata.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
aaa oftopic ali, ima li mesta za svezu krv xD

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ukinuli su qt za Windows, čak i predlažu uninstall jer ima security probleme, qtx na os x je mnogo lošiji od qt7, fcpx se sve manje koristi. Uglavnom svi pro korisnici su na avidu ili premijeru, čak i osx korisnici.
To smo primetili na osnovu zahteva klijenata kom formatu da isporučili materijal. Pre godinu dana mnogi su tražili mov i prores, sada skoro niko.
Čuo sam od ljudi koji sarađuju sa Appleom, da Apple ne namerava da dalje gura fcpx, mnogo je razočaranih korisnika. Možda izbace nešto slično.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Sta se sada trazi od formata ako smem da pitam?
 
Nama najvise traze DNxHD u mxf-u (za avid ili premiere) i redje prores-HQ u mov-u i veoma retko xdcam. DNxHD i ProRes su veoma slicni i iako su kompresovani daju jako visok kvalitet (uz veliki bitrate 145, 180 i 220mbit). Ovo je naravno source i u radu sa ovim formatima se ne javljaju artefakti pri exportu na kraju posla. H264 niko ne koristi kao source, vec samo za izlaz.
Ako se edituje na Windowsu onda prores+mov je losa kombinacija. Ako se edituje na Mac-u onda prores+mov ima smisla (za sada). Na obe platforme avid media composer radi jako dobro i dosta je prihvacen. Sve u svemu.. u zavisnosti od aplikacije i OS-a gde montiras izbor se svodi na dnxhd (i win i osx) ili prores+mov za osx.
 
Nazad
Vrh Dno