Šta je novo?

Racunar se restartuje u Nero Vision-u

Boban712

Slavan
Učlanjen(a)
11.07.2005
Poruke
405
Poena
320
Snimio sam sirov video na HDD, prilikom obrade u Nero Vision-u racunar se restartuje nakon 10-ak minuta, negde posle 20%. Do sada je na isti nacin i na istoj konfiguraciji obradjeno 10 sati videa. Master HDD maxtor 80 gb, snima se na nov WD 160 gb (ovo nije bilo ranije u racunaru) oba na istoj grani, Gigabyte NL Ultra 400 pro 2 nForce 2 chipset, 2GB no name RAM u singlu spusten na 390 Mhz, AMD 3000 radi na 2340Mhz, novo napajanje MS Industrijal 400W. Sve se nadam da nije do konfiguracije, negde sam citao da je nero (umalo da zaboravim: verzija 7.0.1.2) pravio probleme slicne prirode, ali ne mogu da nadjem gde. Jos jedno pitanje koje nije za ovde ali da ne otvaram novu temu: na koliko vama radi ovakav procesor [naravno ko ga ima(o)]

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Hvala na linku, pazljivo cu ga pregledati, medjutim smisao mog pitanja je vise bio da mi neko iskusan ukaze na vecu verovatnocu problema, da li se radi o hardveru ili softveru, jer su simptomi dosta slicni, pa sto bih gubio vreme na reinstalaciju wina, ako je veca sumnja na HW.
 
zasto bi reinstalirao win? nema smisla...a da probas u biosu da stavis na standardne vrednosti tj da spustis takt cpu'a ?;)
 
@fain2daniel: memorija je spustena na 390 racunam da je mnogo vaznije sto je 2GB nego 10mhz gore-dole, default na ovoj gigabyte plochi je 1100 za sve procesore spustio sam cpu na 2250 (bas sam se pretrg'o), zato sam i pitao na koliko radi ovaj procesor.
@ milovan: ne verujem, zamenio sam napajanje sutradan za svaki slucaj, naravno ostaje sumnja da je takva cela serija. Pustao sam prime celu noc, posle toga Everest stability test, nista nisu pokazali.
 
AMD 3000 radi na 2340Mhz, novo napajanje MS Industrijal 400W. Sve se nadam da nije do konfiguracije, negde sam citao da je nero (umalo da zaboravim: verzija 7.0.1.2) pravio probleme slicne prirode, ali ne mogu da nadjem gde. Jos jedno pitanje koje nije za ovde ali da ne otvaram novu temu: na koliko vama radi ovakav procesor [naravno ko ga ima(o)]

Hvala.

1.81 GHz
 
Nazad
Vrh Dno