Šta je novo?

Racunar se ne pali svaki put

LupusSbc

Cenjen
Učlanjen(a)
26.12.2009
Poruke
21
Poena
154
Pozdrav svima.
Imam problem sa racunarom koji nece bas svaki put da se upali. To mi se retko desava, ali ipak me nervira :)

Kada ga upalim, cuje se kuler, radi jedno 2,3 sekunde, i komp se sam restartuje. Prvi put kada mi se desilo, izvadio sam bateriju, sacekao malo i vratio, i komp je upalio. Ali sinoc mi se opet desilo dok je komp bio u hibernaciji.Znaci ugasi se pre nego sto stigne da ucita bios. I posle par restartovanja, konacno se upali.
Desavalo mi se to pre jedno mesec dana takodje, tada je racunar odnesen na servis i zamenjena mu je graficka kartica koja je navodno bila uzrok toga, i stvarno se nije desavalo do pre neki dan(mada racunar nije bio mnogo puta ni upaljen od tad).

Slikao sam vrednosti napona u biosu, posto se ja ne razumem u te stvari, ako mozete da mi pomognete i da kazete da li nesto od toga nije ok.
CpuVcore voltage 1.152; I0 Voltage 1.056, Dram Voltage 1.504, Gpu voltage +0.32, napon na 3.3 je 3.296, na 5v je 5.465 i na 12v je 12.760

Konfiguracija je : G530, 2x2GB DDR3, Geforce 8400gs, I msi h61m-p23(ms-7680).

Hvala unapred
 
Postoji velika verovatnoca da je do napajanja. To nije toliko standardan problem i cesto ne moze da se izvrsi dijagnostika prilikom prvog servisa. Bilo bi dobro kada bi mogao privremeno da zamenis prvo napajanje da vidis da li ce to resiti gasenje, naravno na tvom mestu vratio bih odmah u isti servis i reklamirao popravku.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Ja sam imao slican problem rastavio sam racunar ocistio rekonetktovao sve i evo ga 10 dana pali normalno. Tako da ne mora da znaci da je kvar bas uvek

Sent from my E6533 using Tapatalk
 
Pre toga izbaci graficku i probaj da li se normalno ponasa sa integrusom.
 
Ovde su i +5V i +12V van tolerancija (+/- 5%). Ja bih proverio elektrolite u napajanju, a najbolje bi bilo da se proba provereno ispravno napajanje.
 
Vrh Dno