Šta je novo?

R9-290/290x Test vodenih blokova

delevic

Slavan
Učlanjen(a)
21.04.2012
Poruke
1,148
Poena
200
2YdIwH0l.png

+
attachment.php


lvz5Vzql.png


xffXFMbl.png


b83k8swl.png



Jn0cTfv.png


bm8T7zb.png


Temperatura vode nazalost nije prikazana. Novina jeste aktivni Back Plate od Aqua Computersa, kroz koji protice voda ;) i koji je znacajno ohladio naponsku jedinicu :) Cena jeste visoka , sa blokom izadje oko ~140eur direktnom kupovinom. Opciju preko poste ne bih ni uzeo u razmatranje :)
 

Prilozi

  • ScreenShot266.jpg
    ScreenShot266.jpg
    99.6 KB · Pregleda: 459
Poslednja izmena:
Mala dopuna:

Ovako je izgledao sistem za testiranje:
r52Mxwvl.png


Merenju temperatura je prethodilo zagravanje sistema Furmark testom 40min.

Testirana je referentna R9 290 , sa sledecim setovanjima : +100mV Core, +100mV Aux , 1175MHz /1465MHz


Da ne bi bilo zabune , temperatrue su date kao delta t, GPU Core - temperatura vode , tako i za vrm. Iz mog licnog iskustva temperatura vode u ovom sistemu se kretala verovatno oko 30c , sto znaci da su blokovi u proseku hladili gpu na 52c a vrm na 75c. Protok vode je dat u galonima po sekundi. 0.4 gpm= 114 l/h koliko i iznosi protok vode u mom sistemu sa dve pumpe serijski vezane. Kod mene ima dosta restrikcija , 6 brzih spojki, dve fobije , i tri bloka. Jedan par Koolancovih brzih spojki su mi oborile protok za ~14 l/h. Ko planira da ih stavlja neka zna da su prilicno restriktivne.
 
Poslednja izmena:
Svaka cast za cimanje, super test!! Nekim Rudarima i entuzijastama ce sigurno znaciti ;)
 
Možda nije blok, ali je zanimljivo i jeftinije rešenje. link
 
Super test i verovatno ce nekom znaciti sve ove informacije, naravno da ova karta i zasluzuje LC, samo bi napravio jednu degresiju, NE protice voda KROZ "backplate" vec preko njegovog "heat pipe-a" i tako poboljsava hladjenje ;)

Slika govori vise od reci :)

attachment.php
 

Prilozi

  • ScreenShot267.jpg
    ScreenShot267.jpg
    112.9 KB · Pregleda: 380
Kako nije? Možda nije za nekoga ko već ima ceo sistem i treba da dokupi samo blok, ali bi za većinu bilo. E sad, koliko bi se njih smaralo sa ovim, to je druga stvar.
Za vrm si u pravu. Na kraju klipa se vidi da postavlja heatsinkove, ali deluju smešno za grafičku koja može da povuče više od 300w
 
Kako nije? Možda nije za nekoga ko već ima ceo sistem i treba da dokupi samo blok, ali bi za većinu bilo. E sad, koliko bi se njih smaralo sa ovim, to je druga stvar.
Za vrm si u pravu. Na kraju klipa se vidi da postavlja heatsinkove, ali deluju smešno za grafičku koja može da povuče više od 300w

Evo imas ovde vise o tome http://forum.benchmark.rs/showthread.php?303376-Vodic-za-modding-CPU-vodenog-hladjenja-na-GPU

naravno da sam mislio na cenu bez ostalog dela sistema, ali veruj mi isplati se za onoga ko planira ove i bilo koje druge karte na duze vreme
 
Isplati se za nekoga ko relativno često menja high-end kartice, pogotovo ako ih ima više i overklokuje.
Nemoj da me shvatiš pogrešno, ja prvi ne bih dao 600e za karticu koja ima očajno hlađenje da bih posle morao da pravim neke budževine.
Ali isto tako ne bih dao 200+ evra za vodeno hlađenje za jednu karticu jer mi ne deluje baš isplativo.
 
Kako nije? Možda nije za nekoga ko već ima ceo sistem i treba da dokupi samo blok, ali bi za većinu bilo. E sad, koliko bi se njih smaralo sa ovim, to je druga stvar.
Za vrm si u pravu. Na kraju klipa se vidi da postavlja heatsinkove, ali deluju smešno za grafičku koja može da povuče više od 300w

Evo imas ovde vise o tome http://forum.benchmark.rs/showthread.php?303376-Vodic-za-modding-CPU-vodenog-hladjenja-na-GPU

naravno da sam mislio na cenu bez ostalog dela sistema, ali veruj mi isplati se za onoga ko planira ove i bilo koje druge karte na duze vreme
 
meni nije jasno sta hladi backplate kad su sa zadnje strane samo krajevi lemova, zar nece da se napravi kratak spoj?
 
nece,samo malo dodas sirceta i kap dve limunovog soka u vodu i onda ne moze da probije bakarni blok i tablu termalnog sundjera
 
Nazad
Vrh Dno