Šta je novo?

R9 270x vs R9 280

"Prdlog" obara sve, ne samo klokove :D
 
Ne pada mi na pamet da ga spustam jer nisam isteglio mu*a skupljajuci od leta 25.000 da bi na novoj karti morao da cackam klok, pogotovo da ga spustam, a moze da ide na vise od r9 280X modela(sto ne bih radio dok je pod garancijom). Poslacu je na reklamaciju, iako znam da ce reci da je problem do drajvera ili pak do samog racunara.
 
Poslednja izmena:
nema šta da ti kažu da je do drajvera. traži zamenu za novu ili da ti vrate novac. kartica je stara samo par dana vrv.
 
Kontaktirao sam ih danas i vec su poceli da komplikuju sa pricom kako i pored svih dokaza koje sam prilozio kartica mora da ide u servis na testiranje, i ne mogu da mi garantuju koliko ce to dugo trajati. Kupio sam je 11 Novembra. Zvacu ih u ponedeljak opet i reci da trazim novu, bez ikakvih davljenja sa testiranjem ove stare.
 
pa šta si čekao do sada :/ trebalo je odmah da reaguješ, par dana je mučiš i reaguješ ako nešto ne valja...
 
Tek posle 4-5 dana sam primetio prvi bag dok sam bio na yt-u, res. komp i nista, i onda posle 2 dana opet u FC, i posle 2 dana opet. Radio sve moguce render benchmark-e i nista. Ali dokaze imam, odstampao sam skrinsotove, narezao disk sa videozapisom, pa nek rade sa njom sta hoce, ja cu traziti novu.
 
naravno, traži novu i ne odstupaj. iskreno ko će da ti popravi karticu ovde? ili bilo gde? kartica mora da se šalje na reparaciju proizvođaču. jedino što oni hoće je da te zavlače da čekaš mesec dana bezveze...
 
Ako nemas neku rezervnu kartu, moraces da ih davis svaki boziji dan dok se ne probijes do sefa, a onda jos jedno nedelju dana uz precenje sa drustvom za zastitu potrosaca dok ti ne posalju zamenu ili povracaj novca. Ja moju kada sam slao, isto Sapphire R9 280X Dual-X. Drugu koju sam dobio nije imala te probleme, samo memoriju ne diraj, dok jezgro moze lepo da se OCuje, VRM ostaje relativno hladan i nije nesto bucna cak i uz OC. To je problem do jednog otkriveng memorijskog cipa koji se pregreva, i tu bolju leci samo Sapphire R9 280X VApor-X TriX :/
EDIT: Budi spreman da ih trpis do 45 dana, toliko mogu da ti drze kartu dok ti ne posalju novu. MEni su trazili da ima saljem citav komp o mom trosku, i naravno trazi da ti posalju kurira, nemoj da se zajes pa da saljes o svom trosku.
 
Poslednja izmena:
Imam rezervnu, ali cu im naravno reci da mi je ova jedina da ne bude da ih boli uvo kad im posaljem. Kurira su mi sami ponudili. Ovu cu na neki nacin da obelezim za svaki slucaj. Za tu foru sa 45 dana znam, ali poznavajuci sebe vec posle 10-og dana cu krenuti da zovem i napusavam.
 
Imam rezervnu, ali cu im naravno reci da mi je ova jedina da ne bude da ih boli uvo kad im posaljem. Kurira su mi sami ponudili. Ovu cu na neki nacin da obelezim za svaki slucaj. Za tu foru sa 45 dana znam, ali poznavajuci sebe vec posle 10-og dana cu krenuti da zovem i napusavam.

Cu da cekas 10 dana, najvise nedelju dana im daj i onda raspali, ako imas minuta samo udri :D I dobra ti je ideja da je obelezis i obavezno detaljno opisi kvar i kako se otkriva na onom papiru sto si dobio uz garantni list i naravno za sta zelis da ti zamene.
 
Zvala me je danas zena iz EMMI-a koja mi je stvarno izasla u susret svaki put putem mejla, skidam kapu za to... Ali kaze da kartica mora svakako da prodje servis pre ikakve odluke. Ja sam se cuo sa ministarstvom trgovine i drustvom za zastitu potrosaca. Trgovac ima rok 8 dana da odgovori na reklamaciju i 15 dana da reklamacija bude realizovana, sve preko 15 dana me ne interesuje, pa makar morao da cimam advokata ili koga god treba.
 
Grafička je danas otisla na reklamaciju, sad Boze pomozi :)
 
Ne bih bas preterivao u tom pravcu posto mi je Powercolor totalno nepoznat. Mislim da je Sapphire skroz ok, ili se mozda varam?
sad vidiš da nema veze koji je proizvođač, uzmeš ono što je najpovoljnije za pružene performanse.
 
krastavac, prvo sam se opekao jer su 2 dana kasnije spustili cenu, posle je ispalo i ovo... Videcemo kako ce na kraju biti
 
Poslednja izmena:
želim ti svu sreću da brzo rešiš reklamaciju!
 
Hvala!
Evo javili su mi veceras iz Alti-a da je grafika stigla kod njih u servis i da ce nakon testiranja javiti da li je zahtev za zamenu odobren ili ne, i to kako kazu u "zakonskom roku" jer sam u opisu kvara spomenuo da sam razgovarao sa ljudima iz ministarstva i drustva za zastitu potrosaca. E sad videcemo da li ce ispostovati rok :)
 
Odusevljen sam brzim odgovorom Alti-a... Zvali su jutros, kvar je potvrdjen, u utorak stize nova karta :D
 
verovatno isto.
 
Ponudili su povracaj novca i isti model karte, a posto sam bio na merdevinama radeci video nadzor pa nisam imao vremena da razmisljam, a i da sam imao, odabrao bih isto... Stize ista kartica, naravno nova, da ne pomisli neko nesto drugo
 
na napajanju imam na jednoj grani 2x 6pina
da li je ok da sa te jedne grane napajam AMD Radeon R9 270 Gigabyte OC 2GB GDDR5,

ako imas modularno napajanje, a jednu graf. karticu sa 2 prikljucka , koristi 2 zasebne grane sa tog napajanja da ga ne naprezes plus manje oscilacije.
 
ja sam se začudio što 270x traži 2x6 pin, valjda bi ove nove trebalo manje da troše. povezao sam sa dve različite grane za svaki slučaj, iako ne znam kolika je potrošnja
 
Neces se ti sa ATI-jem usreciti. Cela 280 serija je "polupana".
 
ko, ja? što? moja 270x radi ok, iskreno se nadam da nije negde rudarila, jer došla je zapečaćena nova. da su mi dali refubrished morali bi da naglase...
 
nista cudno kod mog drugara powercolor r9 280 ,znaci nije X, pa trazi 8+6 pin... ima dva 90mm ventilatora .
pa je koristio 2 grane.
 
ja sam se začudio što 270x traži 2x6 pin, valjda bi ove nove trebalo manje da troše. povezao sam sa dve različite grane za svaki slučaj, iako ne znam kolika je potrošnja

nije samo to,vec duplo veca struja =duplo veci otpor... kroz kabal.
a toplota je jednaka kvadratu struje x otpor.
 
da, može da se istopi.
 
Vidite o tome uopste nisam razmisljao, vec sam utaknuo 2x6pin sa iste grane...
 
to generalno nije moglo da ti pokvari karticu
 
Nema to nekog uticaja kada je u pitanju krsteno napajanje.
 
Nazad
Vrh Dno