Šta je novo?

QubitCoin [Q2C]

interesuje me misljenje vas iskusnijih.
Da li je moguce da je ovaj lik na vrhu liste neki multipool ili je to samo neki kit dosao na nas pool?
 
Bio neki wall na poloniex-u od ~150k na 130 satosija i vidim da se pate da ga pojedu. Popi*dim i prebacim 0,3 btc-a na poloniex i odem da ga smaknem kad ono cena 135 satosija! :)

Samo neka raste, polako ali sigurno.
 
Dobro je. Ja sam se malo dopunio na 86 i na 64. Malo je nerealno bilo sto sam ga sa glavninom sredstava cekao na 55-. Nego, cekamo li 1000+ za prvi istovar?
 
interesuje me misljenje vas iskusnijih.
Da li je moguce da je ovaj lik na vrhu liste neki multipool ili je to samo neki kit dosao na nas pool?

To je ono sto sam te ja pitao Vlax. Cudno je sto se pojavi samo kad je hash rate malo veci. Ako pogledate on ima jako malo pronadjenih blokova u odnosu na svoj hash rate. Nesto je sumnjivo tu i mislim da je neka mutljavina. Njemu se racunaju ogromni serovi a drugi pronalaze blokove. Ispada da mi radimo za njega. Ja sam sad dva tri dana malo solirao i pratio i nije ga bilo. Kako se ja vratim na nas pul tako se on pojavi.
 
To je ono sto sam te ja pitao Vlax. Cudno je sto se pojavi samo kad je hash rate malo veci. Ako pogledate on ima jako malo pronadjenih blokova u odnosu na svoj hash rate. Nesto je sumnjivo tu i mislim da je neka mutljavina. Njemu se racunaju ogromni serovi a drugi pronalaze blokove. Ispada da mi radimo za njega. Ja sam sad dva tri dana malo solirao i pratio i nije ga bilo. Kako se ja vratim na nas pul tako se on pojavi.
onda definitivno koristi stratum exploit, već je bilo reči o tome. znači bukvalo bi mogao da koristi jedan jedini cpu, koji šalje šerove kao da je diff recimo 1...

i kao što zex24 kaže krade vaše šerove, jer on da je sam na pulu ne bi ništa mogao da iskopa.


evo ga našao sam objašnjenje i rešenje. https://bitcointalk.org/index.php?topic=513382.0
 
Poslednja izmena:
To je ono sto sam te ja pitao Vlax. Cudno je sto se pojavi samo kad je hash rate malo veci. Ako pogledate on ima jako malo pronadjenih blokova u odnosu na svoj hash rate. Nesto je sumnjivo tu i mislim da je neka mutljavina. Njemu se racunaju ogromni serovi a drugi pronalaze blokove. Ispada da mi radimo za njega. Ja sam sad dva tri dana malo solirao i pratio i nije ga bilo. Kako se ja vratim na nas pul tako se on pojavi.
sto se tice onog stratum exploita koji se pokazao na onom nesrecnom hirocoinu, patchovao sam i qubit protiv toga, invalid shareova koliko vidim nema, i invalid shareova po rundi bud 0.44%
evo sad gledam, na nasem poolu je od 15 marta, a autopayment mu je na nekih ~100Q2C.... adresa na koju prima qubite ima 237K novcica.....
 
Dobro je. Ja sam se malo dopunio na 86 i na 64. Malo je nerealno bilo sto sam ga sa glavninom sredstava cekao na 55-. Nego, cekamo li 1000+ za prvi istovar?

Ja sam pre 3 nedelje povukao rucnu na 1,5 mil ali cu definitivno skupiti 2,5 mil pa da imam 1% Qbit-a. Ako nekad market cap bude bio 10-20 miliona, da lakse sracunam koliko imam. :p

A istresanje ce ici postepeno, ali to tek tamo u avustu ako dodje do 1500 satosija.
 
sto se tice onog stratum exploita koji se pokazao na onom nesrecnom hirocoinu, patchovao sam i qubit protiv toga, invalid shareova koliko vidim nema, i invalid shareova po rundi bud 0.44%
evo sad gledam, na nasem poolu je od 15 marta, a autopayment mu je na nekih ~100Q2C.... adresa na koju prima qubite ima 237K novcica.....

Ne znam Vlax da li mislimo na istu osobu ali taj trenutno nije na pulu. Bas sam namerno pre neki dan otisao sa pula i kopao solo i ostavio njega i jos nekoliko ljudi je bilo na pulu (ukupno mozda 10ak). Pul je tesko nalazio blokove i recimo u jednom intervalu od 20ak i vise minuta ja sam nasao sam nekoliko blokova a pul se jos uvek mucio da nadje jedan sa share ratom od oko 60 GH/s (4 puta vecim od mog). Meni je to pomalo cudno. Zao mi je sto nisam slikao... Sad je diff velik za solo rudarenje.
 
Ne znam Vlax da li mislimo na istu osobu ali taj trenutno nije na pulu. Bas sam namerno pre neki dan otisao sa pula i kopao solo i ostavio njega i jos nekoliko ljudi je bilo na pulu (ukupno mozda 10ak). Pul je tesko nalazio blokove i recimo u jednom intervalu od 20ak i vise minuta ja sam nasao sam nekoliko blokova a pul se jos uvek mucio da nadje jedan sa share ratom od oko 60 GH/s (4 puta vecim od mog). Meni je to pomalo cudno. Zao mi je sto nisam slikao... Sad je diff velik za solo rudarenje.
sad nije na poolu, ima upaljen anonymous mode, ispratio sam sve to, i pokusavam da skontam sta je tu fazon, sto se tice hashrate, znas i sam da zbog drugacije formule qubit algoritma to prikazuje vise nego sto jeste...
ja ne vidim njegove shareove ne znam jel anonimni mod to radi ili je on nasao neku foru....

zex ajde ti upali na neko vreme taj anonymous, cisto da ispratim sta se desava kad je to ukljuceno ako ti nije tesko :)
 
Poslednja izmena:
Da li vam se desavalo i kako resiti:
Juce sam iz svog novcanika prebacivao Q2C na berzu i nije mi dozvolio da u jednoj transakciji prebacim oko 50.000 komada nego sam morao da podelim u dve manje.

Od jutros u nekoliko navrata pokusavam da ih vratim nazad u novcanik sa c-cex berze, prvi put sa celom sumom nije proslo, a nestali i na berzi no support je brzo sve sredio. Kazu probaj sa manjim sumama. Prebacim prvih 10000 lepo a drugih 10000 opet ne ode nema ih ni tamo ni ovamo. Support ih sredi i ok imam ih u novcaniku na berzi, kazu jos manje sume. Smanjim prebacim 5000 i prodje, probam sa sledecih pet hiljada i opet nece.
Support kaze da je problem u Q2C walletu??
Sada sam opet probao sa 5000 i poruka na c-cexu je: "Withdrawal error. Possibly wrong address. Please submit to Support"

O cemu se ovde radi?

PS
Ovo sam sada dobio od c-cex-a:
{"result":null,"error":{"code":-4,"message":"Transaction too large"},"id":null}
Funds back on account.
 
Poslednja izmena:
neko je dao lovu da se progura q2c na prvo mesto.... izgleda da veceras izlazimo na mintpal
 
Ko god da je... Fala mu! :)

Kad beše sledeće polovljenje?
 
1000 razlike vodimo, nismo ni svesni kakvu podrsku ima novcic!
 
Na poloniex-u prešao 150! :)
 
Sa mojom pomoci da se skloni sell wall na 147! ;)

Kupuju ljudi, ocekuju da ce mintpal dici cenu u nebo.

Po meni, sve preko 100 satosija je trenutno ok, samo da ne ide ispod.
 
Fala gosn. Prestige!

Samo da se održi. BTW, koja mu je najviša cena od kada je lansiran?
 
Prelazio je 300 satosija pocetkom Februara, ako se ne varam.
 
Ići će to još... Mora. Mintpal, pa polovljenje...
Da je samo nekog marketinga da se pročuje dok ne dođe polovljenje i da se zadrži raja i posle na njemu, dobio bi na stabilnosti.
 
Top je bio na blizu 500...
 
Au al kolko lepih vesti po ovako kisnom danu samo napred Qubit !!!:wave:
 
Usli na mintpal. Nadam se da ce ovo da se odrazi i na cenu...
 
MintPal @MintPalExchange

Congratulations to QubitCoin for winning todays vote. We'll be adding the market shortly. :wave:
 
Ovakav stepen gluposti se retko vidja. Ovi dumperi bi prodali rodjenu kevu za 100$. Umesto da k'o ljudi postave sell ordere na min 500 satosija i da uzivaju oni prodaju za sicu...
 
Depozit na mintpalu proradio i evo posle 10 minuta, volume je 2BTC i nenormalno raste! :)

Normalno, bilo je i za ocekivati da ce biti ovoliko istresanja. Ovo su lokalni dumperi koji su zacrtali plan(ako ga i imaju uopste?)da se istresu cim izadje na neku vecu berzu.

Tako da se ne opterecujte ako cena dodje ili ode ispod 100 satosija u nekim navratima. Ja se radujem kad to vidim jer znam da ga ima sve manje i manje u posedima nobova.

Edit: Sto jedna lik sa mcxnow chata rece, da ta deca placaju sama struju, ne bi tako lako dala novcice! ;)

Coa nema sta da se brines, ovo su oni ljudi sto su kupovali po 50-60 satosija pa sad samo dupliraju zaradu. Ima i onih koji su rudartili na malom diffu pri block rewardu od 2048/1024 pa im je i ova cena odlicna. Hvala bogu sto takvi izumiru i nece ih biti kasnije pa bolje sada da prodaju nego da pocnu kad dodjemo do 800-1000 satosija.
 
Poslednja izmena:
Joj! Prodaju, a ja nemam sa čime da pazarim! Sedim i gledam kako se zazeleni. Magarci! :wall:

Ali bolje sada nego kasnije da nam ruše snove... :party:
 
Imam problem sa jednom transakcijom pa ako je neko vec imao ovakvu situaciju mozda moze da pomogne. Juce sam sa jedne adrese poslao oko 20k Q2C na drugu adresu i od tada stoji 0/6 confirmations tj nije procesirana transakcija iako sam platio trazenu nadoknadu (fee). Sta se u ovom slucaju radi? Cekao sam jedan dan ali i dalje tako stoji. Na adresi odakle sam poslao je ostalo jos 0.003 Q2C. Trenutak pre toga su bez problema prosle dve transakcije. Evo detalja:

Status: 0/unconfirmed
Date: 3/24/2014 15:57
Debit: -20864.00 Q2C
Transaction fee: -0.0001 Q2C
Net amount: -20864.0001 Q2C
Transaction ID: 09e539376a94f76f9087ef49f475031e22f854664a814a53fd1af4d623e4ef20
 
mige je cini mi se dao komandu kojom mozes da probas da ispravis stvari, meni je pomogla jednom, e sad gde je ne secam se moraces da potrazis
 
Nazad
Vrh Dno