Šta je novo?

QubitCoin [Q2C]

Znaci ovo je postala tema za hvalisanje :D dobro onda, evo bragging.png
 
Sta znam, jedno 3-4 mesta si ispod mene :-devil-: :smoke:

Capture.PNG
 
Bench okupacija :d
Untitled.png
 
A Diff polako na 2000...:( taman još par dana pa ga bataljujem :)
 
Pa mi smo ga i digli. Najveci hajp na qubit je ovde na benchu. Samo ne znam sto smo se primili.
 
Meni se svidja tema na btctalk, developeri uredno pisu sta je uradjeno, sta se radi, generalno je sve pregledno, sta znam...
 
Pa mi smo ga i digli. Najveci hajp na qubit je ovde na benchu. Samo ne znam sto smo se primili.

Prividjao nam se quark, ono-realno cista uobrazilja i fatamorgana ali nije kostalo da se proba. :smash:
Izuzetno su male sanse da ovo ikad i zalici na quark razume se ali do srede i onog maxcoina koji mozda i moze da se poredi bar u teoriji, ne skodi da se usteka i ovo, mozda bude nekad neki mini pump i za qubit.
 
to jeste, kopamo ga u najvecem broju, samo smo sebi digli diff
 
Taman kad sam rešio pomenuti tehnički problem, osetio sam neizdrživu prazninu u delu mozga rezervisanom za "razlog i smisao". Pošto deo za "zabavu" više nije sposoban to da kompenzuje - Elvis has left the building! Kada bude novčić vredeo 1 USD, neka me neko prozove da razmenim ovo.
 
Pa mi smo ga i digli. Najveci hajp na qubit je ovde na benchu. Samo ne znam sto smo se primili.

Qbit nam je bio odskocna daska i tu je prelomilo da nabudzimo procesore. :p

Sad na QBit-u vezbamo i testiramo hashrate, za buduce CPU only coine. ;)

@magny cours,

Tako je, cena nece dostici Quark-ovu vrednost skoro, ali teesko da neko i ceka to. 0.0006 je on bio, ovo da ode za jednu decimalu manje, tj 0.00006, sto je neki minimum kad se smanji block reward.

Svidja mi se QBIT zato sto ima prvi u nizu izvesni algoritam, znaci nije SHA-3 pa ga mogu kopati graficke i buduci ASIC-i, nego je za sada CPU only a koliko sam razumeo, teesko da se ovo moze kopati sa GPU.

Tako da bi sledeci pravi CPU coin-i trebali koristiti ovaj algoritam.

Btw, na leto kad bude block reward 1, videces i cenu kolika ce biti, a imace uvek kopaca samo zbog ovog algoritma.
 
sto onda da kopamo maxcoin kad je on na sha 3?
 
Zato što ga keiser hypeuje :)
 
^Upravo.

Ja ga kopam jer je pre svega najavljen ranije, a imam adekvatnu opremu, pa ga za 2-3 dana solo mininga mogu naskupiti podosta i cekati pump. Neminovno je da ce ga biti jer iza njega stoji i sam Max Keiser.

Znaci nema algoritam ali ima sve ostalo. :p
 
Kad tako gledate utopisticki - sto uopste bilo kakav coin kopamo?

Zato sto je svaki novi coin tiket za bingo - mozda usere a mozda i ne. Ljudi vole ovaj sport, pogotovo oni koji su nesto na njemu i zaradili.
 
Pa normalno. Fora je samo uleteti rano tj cim coin izadje jer se taj prvi dan moze ugrabiti i nekoliko hiljada eura.

Evo konkretno ja, da sam ga poceo rudariti sa samo dve masine prvog dana, imao bih minimum ~500.000 u roku od 24h. Sacekati cenu od 0.00001 koja ce vrlo brzo, to je 5 bitcoina, i za taj jedan dan sam otplatio 10 masina a ne dve. :)

To sa skriptom je malo teze, jer ima dosta vise GPU rudara sa dosta vecim hashrate-om. Tako da je dosta teze naci blokove u tih prvih 24h.
 
Diff 850! Mora da je nekom od nasih nestalo stuje :p
 
^Upravo.

Ja ga kopam jer je pre svega najavljen ranije, a imam adekvatnu opremu, pa ga za 2-3 dana solo mininga mogu naskupiti podosta i cekati pump. Neminovno je da ce ga biti jer iza njega stoji i sam Max Keiser.

Znaci nema algoritam ali ima sve ostalo. :p

Koliko sam mogao da vidim ovaj algoritam se kopa grafikama? SHA-3, jel? Znaci da ce se kopati standardnim cgminerom?
 
Ne, koliko znam cgminer kopa skriptu i SHA256 (Bitcoin).

Za sha-3 ide neki poseban miner za koji smo letos placali 1 bitcoin, koliko se secam. Ali ti ne mogu garantovati da li ce i kako raditi sa maxom. Videcemo...
 
Ne, koliko znam cgminer kopa skriptu i SHA256 (Bitcoin).

Za sha-3 ide neki poseban miner za koji smo letos placali 1 bitcoin, koliko se secam. Ali ti ne mogu garantovati da li ce i kako raditi sa maxom. Videcemo...

Preleteo sam preko prvog posta na bitcolintalk, evo sta kaze za max, znaci izbacice poseban miner:

We'll provide config files for the wallet client upon release to allow anybody to CPU mine from day one. There will be mining pools available from launch, too.
 
Rekao bih da se to odnosilo na minerd program koji sluzi za kopanje procesorom.

@undertaker_84_,

Odlicno, polako napreduju. Treca menjacnica je otvorena.
 
Cpu mining je napravljen kao dodatak GPU miningu u poslednjih par dana se pojavljuju CPU only novcici, ali isplativost je ravna nuli pogotovo za ljude koji udju kasno u novčić kao npr ja.Lepo je rekao neko gore tiket za Bingo ali ovde tiket moraš da kupiš na početku da bi bio u igri.

Elem u mom slučaju iskopaću oko 100.000 qubita pa nek stoji kad se proda proda se.
 
Ne, koliko znam cgminer kopa skriptu i SHA256 (Bitcoin).

Za sha-3 ide neki poseban miner za koji smo letos placali 1 bitcoin, koliko se secam. Ali ti ne mogu garantovati da li ce i kako raditi sa maxom. Videcemo...

Stvarno, sta s tim bi na kraju.... miner za stavec bese? Quark ili Protoshares?
 
ovaj qubit nece niko kopati kad izadje maxcoin.
 
Vrh Dno