Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Sada sam gledao na KP, nema nista pametno, tj hard case je preveliki za to sto meni treba...
 
Kod nas je tesko naci, ja imam ovako nesto. Jedva sve stane ali je top
 

Prilozi

  • 181509413-origpic-08aff3.png
    181509413-origpic-08aff3.png
    1.1 MB · Pregleda: 46
Mislim da su hardkejsovi previše glomazni za celodnevno nošenje u rancu.
Možda je najbolje rešenje da pođe još neko na skijanje, pa da se taj drugi pažljivo i polako spusta, nosi dron u rancu u mekanoj torbici i bude snimatelj. Za naredni spust zamenite uloge.
 
Da, hard case je suvise glomazan, mislim da dron moze da stane u gopro hard case koji je dosta manji, a jedino mi je za sada problem za RC2 kontroler...ali snaci cu se ;)
Ima i na KP neka zastita za njega, ali sam se kasno setio, niiko to nema na stanju
 
Ne znam kolike ste vi hardkejsove gledali ali ovakva dva kakav ja imam mogu stati u 1 klasični ranac. Okacim sliku ako nadjem na tel ili uslikam kada se vratim kuci sa puta
 
RC stne onako jedva u knap, dok dron pored stane lako, ispod rc stanu jos 2 baterije. Znam da prave ove kofere u 4-5 velicina tako da mislim da bi za jedna veca velicina bila idealna jer je za samo par cm veća
 

Prilozi

  • viber_image_2023-12-26_19-17-07-862.jpg
    viber_image_2023-12-26_19-17-07-862.jpg
    158.1 KB · Pregleda: 33
  • viber_image_2023-12-26_19-17-08-106.jpg
    viber_image_2023-12-26_19-17-08-106.jpg
    203.6 KB · Pregleda: 42
Treba mi neka preporuka, nosio bih mini 4 na skijanje/snowboard, ne znam kako da zastitim u rancu, fly more torbica ga nece zastititi ako geknem negde :)
Ili ako neko ima iskustva za neki sportski ranac, a da moze da ima zastitu za foto aparat i za dron...
Ako "gekneš" negde džabe ti i najbolja zaštita ... samo ti na noge, a biće novi dron. :)
Šalu na stranu ... nego, kako ide mašina?
Manje - više znam sve o njemu, ali nešto ovako iz prve ruke, utisci od naših ljudi ...
Ako se ne varam, mi ovde nismo ograničeni na 120 m ... ili sam nešto propustio?
Svrbi me već neko vreme ovaj mali MP4, da ga uzmem ...
 
Recimo u Zemunu je iz nekog razloga ograniceno na 150m. Nece iznad toga, blokirano
 
A kakva su vam iskustva? Niko vam nije pravio probleme za let u gradu?
 
Da li jos uvek vazi da ce posle nove godine da sve dronove c0 klase da ogranice na 120m?
Da li se deklasifikacijom skida limit od 120m?
 
Slobodno azuriraj sve, nece nista ograniciti a nekidan su izasle nove opcije za mini 4
 
Da, ima dobrih stvari dodatih u azuriranju. Slobodno sve azuriraj.
 
Mogu li radari civilnog vazduhoplovstva da otkriju Dji mini dron na visini vecoj od 100m?Naravno da nije neka zabranjena zona.
 
Ja ne verujem. Vidiš da ni vojni radarski sistemi u ovom ratu u Ukrajini ne uspevaju da izadju na kraj sa dronovima a kamo li civlini sa nekim dronom od 250gr.
 
Valjda je tako,inace moguca rotacija u najavi.
Jutros gledam kroz prozor putnicki avion leti nisko.Jasno se vidi i velik je.Lupam visina mozda do 500m.
 
Mislim da radari civilne kontrole leta vrlo retko rade u aktivnom režimu (emituju signal, pa hvataju refleksije), zbog uštede električne energije. Uglavnom primaju signal sa predajnika u avionima.
Svakako se slažem da ne bi mogli da detektuju mali dron, čak i kada bi hteli.
 
Koji dron kupiti
Phantom 3 ili Dji mini 2 s ?
Treba mi da bude kamera oke
Sad koji je bolji ?
 
Fantom je tezi od 250gr,treba dozvola.
Manja daljina letenja.Kamere deluju slicno.
Po meni sve prednosti idu mini 2 se
 
Ako letis sa Fantomom racunaj bliski susret sa policijom u sto kracem roku :). Salu na stranu Fantom definitivno nije za pocetnike, isto i Air. Najbolje je poceti sa mini. Zato sto je jeftiniji i manji, kompaktiji. Kamere su tu negde ali neces se baviti profi video produkcijom tako da ce ti mini zavrsiti bez ikakvih problema. Air je 430g tako da prevazilazi granicu od 250g. Mini -> nova tehnologija, sto znaci stabilniju vezu, veci domet i jos par sitnica :)
 
Nazad
Vrh Dno