Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Ja još uvijek imam Mini 1, mislio sam još prošle godine da ganjam Mini 2, ali kako nisam a vidim sad ima i Mini 3 (obični, ne Pro) razmišljam da li je bolje preskočiti Mini 2 i ići na Mini 3, za tu razliku u cijeni.
Od vas koji ste ih probali, šta mislite o tome?

Što se tiče kontrolera za Mini 3, taj N1 i DJI RC, šta je tu bolje? Koliko sam ovih dana gledao po YouTube kažu da N1 ima nešto jači signal (a to je glavni razlog zašto želim preći na neki od njih nakon Mini 1). Više naginjem za N1: jeftiniji, valjda jači signal, mogu da koristim i Litchi (koji imam kupljen), a i telefon mi ima oko 880 nits-a (DJI RC ima 700).
 
Ja sam prešao sa keca na mini 3 pro a vozao sam u apr prilika i mini 2 od rodjaka.
Ako možeš priuštiti obavezno na mini 3 pro.
Mini 2 ima jedino daleko bolji domet od keca, a kamera i ostalo je skoro pa isto. 4k video je samo softverski napravljen jer je senzor identican kao od mini keca.
Ja sam kupio obični RC jer je sa ekranom daleko skuplji i nije mi problem maltretiranje sa telefonom.
 
Sa ekranom je za mene must have pozivi poruke na telefonu ko ima porodicu razumece u kriticnim momentima stalno ili baterija na telefonu izdaje a imate baterije na dronu maltretiranje. Najbolja stvar izmisljena novi daljinski. Slazem se cena jeste velika.
 
Super je zamisljen taj novi daljinski sa ekranom.Samo i na klasicnom iskljucim sve sem gsm,tj sim kartice.Razlike nisu velike,a uvek sam dostupan na telefonu.
 
Planiram i ja već neko vreme da pazarim Mini 3 Pro, a pošto je do 250g ne trebaju nikakvi papiri, potvrde i dozvole ... je l' tačno?
Najveća dilema mi je upravo taj kontroler, da l' taj RC ili RC-N1 ... svakako mi je praktičniji taj RC s ugrađenim ekranom, pa ako može neko da potvrdi kakav signal ima, koliki domet uspeva, mada svakako ne planiram da ga ganjam sad 7, 8 km ...
Znam da okruženje utiče na signal, da nije isto poljana, planina , naseljeno mesto ... ali, eto, neki vaši rezultati i iskustva, čime ste zadovoljni, čime ne ...
Ako je neko voljan u kratkim crtama ...
 
Planiram i ja već neko vreme da pazarim Mini 3 Pro, a pošto je do 250g ne trebaju nikakvi papiri, potvrde i dozvole ... je l' tačno?
Najveća dilema mi je upravo taj kontroler, da l' taj RC ili RC-N1 ... svakako mi je praktičniji taj RC s ugrađenim ekranom, pa ako može neko da potvrdi kakav signal ima, koliki domet uspeva, mada svakako ne planiram da ga ganjam sad 7, 8 km ...
Znam da okruženje utiče na signal, da nije isto poljana, planina , naseljeno mesto ... ali, eto, neki vaši rezultati i iskustva, čime ste zadovoljni, čime ne ...
Ako je neko voljan u kratkim crtama ...
7-8 km ne moze zbog baterije, mozda sa onom plus baterijom. Ja sam u prirodi isao oko 4km bez problema i moglo je mozda jos malo. U gradu je dobar signal, sa mini 1 sam se znao patiti. Mini trojka u gradu 2-3 kilometra ako ima opticke vidljivosti ide uredno (do duse ja sam u manjem gradiću ali eto). Ako je dron do 100-200m od tebe ne moras uperati rc u njega dok je kod minija to bilo ciljanje konstantno.

U globalu dron je odlican, za svoju velicinu solidno dobro podnosi i vjetar. Kvalitet slike je odlican, cak su i nocne slike i snimci dobri. Senzori, praćenje uz to jos slag na torti
 
7-8 km ne moze zbog baterije, mozda sa onom plus baterijom. Ja sam u prirodi isao oko 4km bez problema i moglo je mozda jos malo. U gradu je dobar signal, sa mini 1 sam se znao patiti. Mini trojka u gradu 2-3 kilometra ako ima opticke vidljivosti ide uredno (do duse ja sam u manjem gradiću ali eto). Ako je dron do 100-200m od tebe ne moras uperati rc u njega dok je kod minija to bilo ciljanje konstantno.

U globalu dron je odlican, za svoju velicinu solidno dobro podnosi i vjetar. Kvalitet slike je odlican, cak su i nocne slike i snimci dobri. Senzori, praćenje uz to jos slag na torti
Ma, naravno, nisam ni očekivao, a i znam da je skoro nemoguće da ga pošalješ i vratiš za otprilike, efektivno 25 min lêta ... da je 7, 8 km utopija, a nešto realno je baš oko 4 km.

Da, vidim da ga poprilično svi hvale, od fotografije preko videa, pa i noću ... vetar, senzori ... sve je to na zavidnom nivou za dron ispod 249g.

Pa i cena je na zavidnom nivou ... dron, RC, torba, onaj set "običnih" baterija, propeleri, kartica ... lepa cena ...
 
Meni je zbog te "lijepe" cijene približniji obični Mini 3 FMC sa N1 kontrolerom.
Samo bih volio prvo prodati Mini 1, pa tek onda ganjati.
 
Meni je zbog te "lijepe" cijene približniji obični Mini 3 FMC sa N1 kontrolerom.
Samo bih volio prvo prodati Mini 1, pa tek onda ganjati.
Skup jeste ali je i dalje najjeftiniji dron sa tim sto nudi. Od tih nove generacije donekle profi modela prije mini 3 je bio npr air 2s koji je opet skuplji od mini 3 pro

Mini 2 je skroz ok dron za nekoga kome treba vecinski za fotografije, video je ok na dobrom svjetlu ali je neuporediv sa m3p

Sto se tice mini 3 i 3 pro fina je razlika u cijeni i kao i kod sve te tehnike nama igra ulogu nas balkanski standard, krastavac nama je izdvojiti za m3p dvije citave plate (za hobi / igračku) dok je nekom svabi i ameru to trecina plate, kao da ti kupujes za 200-300 eura.

Pored senzora pro nudi 60fps u 4k dok obicni ima 30, video je 150mps bitrate naspram 100fps i pro ima stabilniji i jaci signal sa ocusync 3 naspram scusync 2.
Ogromnu prednost nudi sistem pracenja. Ne pratim sebe vec kada snimate neki objekat sa dronovima bez praćenja hocete da odradite npr krug oko npr crkve ona mora biti u centru kadra citavo vrijeme, ako malo cimnete u samo jednom trenutku palicu propade snimak, a desava cesto cak i ako ste uvjezbani. Sa m3p samo oznacite objekat koji se snima i letite u kojem god pravcu a dron ga sam drzi u centru, sto kazu straNJci total game changer. Ko se malo ozbiljnije bavi ovo mnogo olaksava snimanje.

Ja sam isto prodao keca pa kupuo trojku ali ja sam pratio izlazak trojke pa prodao mjesec dana prije izlaska dok je kec jos nesto vrijedio. Na zalost zbog minija 2 i minija 1 SE verzije gdje oba imaju daleko bolji signal, mini 1 ne vrijedi puno i teze se prodaje ali bolje ista nego nista
 
Mini 3 bez pro ,sa obicnim kontrolerom je kompromisno resenje,bio je negde oko 600e u February.
mMini 1 nije za bacanje,pruza zadovoljstvo kad ga koristim iako je inferiorniji.
 
Mini 3 bez pro ,sa obicnim kontrolerom je kompromisno resenje,bio je negde oko 600e u February.
mMini 1 nije za bacanje,pruza zadovoljstvo kad ga koristim iako je inferiorniji.
Ja sam uzeo pre neki dan mini 3 combo sa RC. izasao me na kp 790e, sto je strasna cena. Naravno nov u vakumu sto bi rekli.
Imao sam mini 2, ali prosle godine je zavrsio tragicno. Upao mi je u more u blizini starog grada u Budvi. Vozio sam ga u sport modu iznad vode na 1m.
Ovaj novi mini 3 jos nisam stigao da vozim napolju, zbog vremena i vetra
 
Kako je pao?Odsjaj vode ga zavarao?
Ja sam moj mini 3 zamalo spustio u Dunav.Neki pajser me zagovarao ,zapitkivao i dvadesetak cm iznad vode sam zaustavio spustanje.Lik ga je primetio u zadnjem trenutku.Sreca sto je poleteo sa krova automobila ,plus obala pa je bio 2m visi od vode.Otisao je u minus visinomer.
 
Pa navodio sam ga malo iznad mora, vizuelno, nisam gledao u ekran sa one staze ka Mogrenu. Cim je u sport modu radio, oni senzori za tlo nisu radili.
Mislio sam da je dovoljno iznad vode, ali u jednom trenutku je samo bucnuo i propao u vodu.
Ostale su mi dve baterije, hub za punjenje i torbica od komba. Ako nekom treba ta oprema za mini 2, mozemo da se dogovorimo oko cene, dacu je povoljno.
 
Da li Mini 2 i Mini 3 traže kalibraciju kompasa onoliko često koliko to traži Mini 1?
Kod mene na Mini 1 je to otprilike možda svaki drugi ili treći let, pred poletanje, da traži kalibraciju kompasa.

Uz to, onaj radar koji se nalazi dole lijevo u DJI Fly aplikaciji, da li precizno pokazuje poziciju drona (Mini 2, Mini 3) u odnosu na vas? Meni je na Mini 1 malo pomjereno u stranu, mislim lijevu, dakle kad je dron ispred mene i kad sam ja okrenut baš prema njemu tada mi na tom radaru pokazuje da je dron nešto ulijevo.
 
Zanimljivo i meni poziciju mini 1 pokazuje pomereno,mini 3 pokazuje recimo tacno.Kalibraciju trazi ponekad valjda ako nije pohvatao satelite.
Kalibracija na mini 3 u pocetku i jednom kad je duze stajao ne koristen plus neki apdejt.
 
Znači stanje je bolje na novijim modelima, to me zanimalo, a i nadao sam se da je tako.
 
Bolje I skuplje,bolja veza,veci domet,kamera malo bolja,baterija izdrzi malo vise minuta plus veca brzina.Mini 3 je tisi of keca.Ako slucajno dodjes u posed mini3 pro,taj poseduje I senzore za izbegavanje prepreka.
Mini1 radi posao,pruza zadovoljstvo.Mozda odnos cena I dobijeno je na stani mini1,pod uslovom da ga kupis na oglasima kao nov do 30k
 
pozdrav svima,
zanima me da li je neko koristio od vas drone hack? Msm da li je hakovao dron?
 
Onaj pach?Iskljucis letilicu ostanu spojeni telefon i daljinski,ali na donji usb,pachujes,pa ukljucis letilicu?

Probao ja na mini 3 ,u prvi mah rezultati su bili ok.Kasnije i bez toga sam postigao slicne rezultate.
Puno zavisi od terena i nije svaki dan isto.
 
Onaj pach?Iskljucis letilicu ostanu spojeni telefon i daljinski,ali na donji usb,pachujes,pa ukljucis letilicu?

Probao ja na mini 3 ,u prvi mah rezultati su bili ok.Kasnije i bez toga sam postigao slicne rezultate.
Puno zavisi od terena i nije svaki dan isto.

nisam znao za tu foru sad cu da pogledam video. Zanima me ono sto kaze da moze da pomeri limit visinne i to, i pojaca signal pa ne znam da je istina, a zanima me i dal je jedna licenca samo za jedan dron posto imam 3 pa dal mogu da koristim recimo na sve dronove?
 
Odustao sam jer mora svaki put kad palis dron da prodjes proceduru.
tri drona vozis na jedan daljinski?Svaki put uparujes?
 
ne bratac, svaki zasebno :) nego me zanima ona licenca preko SAJTA da li bi mi vazila trajno ili moram za tri drona tri licence da kupujem? Ako moze za vise drona lakse mi da sa ortakom kupim po pola i hakujemo sve dronove nego da dam 40e za jedan dron.
 
vidim naso sam sve, jedna licenca samo za taj dron, ako imas vise za svaki po 40e moras da placas ako hoces da sve pojacavas ...
bas bzvz krastavac .. nego dobro :) idemo dalje :)
 
FCC hack nije loš zbog pojačavanja signala, iako mora svaki put...
Kad je negde jače ometanje ili provlačiš se dronom ispod nečeg on ako izgubi signal diže se i kreće odakle je poleteo. Tada preporučujem FCC radi sigurnosti ;) jest da mora svaki put ali za rizičnije letove ga preporučujem.
 
Fcc hack je koristan za dronove koji inace imaju slab signal, npr mini 1. Kod dronova koji koriste ocusync 2 a posebno 3 domet je svakako dobar i tu fcc hack i ne pravi neku znacajnu razliku.
Moze nesto pomoci u vecim gradovima gdje je guzva od kojekakvih signala...
Ovo sto se tice provlacenja ispod mosta, ako je signal fizicki blokiran, zaklonjen objektom i dron nema opticku vidljivost sa daljincem, nema tog hacka koji ce tu pomoci.

Ja npr sa mini 3 pro kada se izvucem na dobro i malo uzviseno mjesto mogu u gradu da idem 2-3 km bez problema i ne znam zasto bi nekom trebalo vise.
 
Nazad
Vrh Dno