Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Ok i mi imamo Evropsku verziju,ali lete dok imaju signal.Signal zavisi od terena.Kad stigne do maximuma distance kakav ti je signal?
 
Moj mavic mini može preko 2km da dobaci ali u ravnici bez objekata.
 
2km iznad njiva bez prepreka na jesen oko 17h, smer prema zapadu, visina 100-120m. Da li je upotrebljiv na toj daljini? Ne baš, da li može, može.

Evo ima i boljih rezultata
 
Ok i mi imamo Evropsku verziju,ali lete dok imaju signal.Signal zavisi od terena.Kad stigne do maximuma distance kakav ti je signal?
Signal je dobar ali dron dalje nece, da li je kod tebe Evropska verzija prebacena na FCC, mislio sam da cu time popraviti domet?
2km iznad njiva bez prepreka na jesen oko 17h, smer prema zapadu, visina 100-120m. Da li je upotrebljiv na toj daljini? Ne baš, da li može, može.

Evo ima i boljih rezultata

ovo mi je naucna fantastika....doduse nisam bio po ovakvom terenu. Pa evo i u ovom videu ima cak neko ko se zali da mu dron ide do 200m...
 
Dron nece dalje, ispise da je dostigao limit i to je to..signal skoro pun...zato mislim da mu je nesto "Zabranjeno" u aplikaciji dji fly nije nista...
 
Jesi li kreirao nalog u DJI Fly aplikaciji?
Neki limit postoji ako letiš bez toga, ali ne znam da li je to taj limit.
 
Dron nece dalje, ispise da je dostigao limit i to je to..signal skoro pun...zato mislim da mu je nesto "Zabranjeno" u aplikaciji dji fly nije nista...
To je limit koji je postavljen u aplikaciji.

To adjust the height limit on a DJI drone, go to the Main Controller Settings, and there you will see Max altitude. Here you can select a height limit ranging from 20 meters up to 500 meters, or 1640 feet. The default setting is 120 meters.
 
Zanimljivo.Mora da se loguje u DJI fly.
Tri tackice meni klizaci za visinu daljinu I rth,na koliko su podeseni?
Save je apdejtovano.?I dron I kontroler?
 
Postao sam od pre nedelju dana ponosni vlasnik Dji Mavic Mini-a. Mislim da je za pocetnika odlicno..Mislio sam da idem na Mini 2 ali mi je Fly more combo sa samo 8 ciklusa baterije ispao veoma povoljno. Nemam nikakve zamerke za dron, kameru na njemu itd.
Jedini problem mi je sto je daljina koju mogu da dosegnem sa dronom jako kratka...dron ide do max 300m u daljinu i oko 50 u visinu sto je prilicno nize od deklarisanih 2000m za daljinu recimo, a vidijao sam da ljudi idu u visinu i do 500..
Sad video sam da su evropske verzije sve EC, USA su FCC. Pitanje je da li se moze dron otkljucati na FCC da bi imao veci domet, negde pise da negde ne. i druga stvar da li se isplati kupiti Yegi antene za dron i da i time dobijem neku vecu razdaljinu
Jel prekp KP iz Kraljeva?
 
Apdejtovano je sve. Podeseno je sve u podesavanjima normalno.
Nije kupljen iz KV. Kupljen je od kolege sa posla koji ga je koristio bukvlano 8 ciklusa baterije...rekao mi je da je EC verzija, da treba da ga "hakujem" na FCC i da cu imati bolji domet, njemu je od kako ga je kupio razdaljina uvek bila visetruko manja od deklarisane...ali mu to nije predstavljalo problem nikad jer se zezao sa dronom oko kuce i to je to...
 
Ako ide uvijek tačno do 300m u daljinu a ne nekad 330...310...280...360, nego baš 300m, onda je negdje nešto zakucano tj. ograničeno.

Da nije neka No-Fly zona tu gdje letiš?

Probaj van urbanog područja.
 
Ide nekad i manje nekad i vise, ali to je to...jednostavno to mu je neka maksimala
 
Dobar dan. Da li znate mogu da narucim iz inostranstva DJI mini 3?
Da li carina dozvoljava dronove?
to nikako :). Kada vide da je flight time 30min trazice ti svakakve papire i na kraju neces moci da prodjes carinu. DJI dronove kupovati iskljucimo u Srbiji :(. Ja porucio nekog kineza koji lici na DJI mini i odmah su krenuli da traze sve i svasta, jedva sam ih ubedio da to nije DJI mini :D.
 
U gradu 300m je puna kapa za mini.Ali ovde je nesto drugo.
 
Jeste, i kod mene je oko 300 u gradu često neki limit za Mini 1.
Zna li se koliko u takvim istim gradskim okolnostima može da ode Mini 2?
 
Stavi google maps gde si probao da letis,i sliku podesavanja u dji aplikaciji ,daljina visina.Mozda je neka zabranjena zona.
Jos neko na nekom forumu je izjavio da je bilo neko ogranicenje,samo ne mogu da pronadjem.
 
Recimo koordinate

44.862151,21.058147
I okolina..na fly safe sajtu nije restricted
 
Naisao sam na ovo iskustvo:
Clana Vladimir2101
Ove kordinate su super ,divljina i suma,nema zracenja.
 
Naisao sam na ovo iskustvo:
Clana Vladimir2101
Ove kordinate su super ,divljina i suma,nema zracenja.
Tako je ali on im FCC verziju. Americku. Mi imamo EC, a cuo sam da aako EC hakujemo na FCC dobijemo veci domet...ima primeta na yt
 
Sa fcc hackom dobijas veci domet.Ranije je bilo play aplikacija na telefonu i kazu radi.Kako je sad?
Pre 3 godine:
 

Prvi video je star 3 godine ,ovaj drugi sa dopunskim objasnjenjem dve godine.
Probao sam pech ,ali na mini 3.Radi,stim sto mora da se ponovi svaki put pred let.To mi je komplikovano i odustao sam.Jos nesto ,javila mi se greska na kameri,preosvetljenost slike.To je ubrzalo moje odustajanje od fcc moda.Kameru sam resetovao i sve je bilo ok.Domet je bio veci na istom terenu i istim uslovima.Za mini 3 nabavio sam yagi 2.4ghz antene koje rade.
Mini 1 nisam zeleo da hakujem,samo sam nabavio yagi koje nisu donele dobitak.
Najbolji rezultati u prirodi se dobijaju rucnim podesavanjem na 2.4 slobodan kanal,i sto manje prepreka.
 
Mini 1 i mini 3.I neke kineske igracke koje stoje u vitrini.
 
Nazad
Vrh Dno