Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Stoka... Ja ne znam zasto su poludeli. To sto oni traze nemas racuna da trazis. *****i.
Koja je to carina? Mislim, u kom gradu? Meni zreba da stignu ovi mali, X11 i X12, valjda ce biti ok. Samo pare da uzmu, govna. Ko moze nek bezi odavde, inace odose zivci u tri lepe. Ja bogme planiram...
 
Poslednja izmena:
Gadi mi se zemlja i ceo sistem. Na BG carini. Pa zar im nije dosta sto mi svaki dron precene? Ja ga platim 25 oni zaokruze na 50 dolara. Jako sam se navukao na dronove, ali ovo je nepodnosljivo
 
auuu ja prosto ne mogu da verujem da su i za male quadcoptere poceli praviti problema, strasno.

Razmisljao sam da porucim takodje tarantulu samo cekam dal ce nesto opasti cena, ali nesto ne ide dole....a sad posto citam ne vredi ni da porucujem za ovde kod nas, pa sam naleteo na ovako nesto http://http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_193700.html?wid=3 pa me zanima jel bolja kupovima od tarantule, posto planiram da iscimam drugara da mi donese iz Nemacke. Pitanje je kako se pokazao ovaj quad, posto na netu nema nista posebno da se pise. Domet je dosta dobar, jedino na fpv je slabiji a i losija slika, ima vibracija, tkzv. "jello". Ima 6 motora, samim tim je i odrzavanje skuplje, pa me zanima sta je pametno ciniti :)
 
Nekako nisam pobornik ovih nepoznatih i netestiranih marki... Uvek bude problem kad treba da se zameni nesto od delova... Ako bas hoces fpv, da li si razmisljao o symi x5c-1, daljinski od x8c i fpv komplet na 5.8ghz za symu x5c? Ova kombinacija bi bila oko 80 dolara.

Edit: sad gledam, nije bas netestiran, cak se i ok pokazao :) a ima i delova :)
 
Poslednja izmena:
Delova ima koliko sam primetio, nisam bas tražio dal ima svaki deo zasebno, ali motora ima, i ona kontrolna jedinica.
Ma ja i hocu sa fpv, da imam direktan prenos :D mada syma ima mali domet, zato mi se i ne svidja, a to si i predlagao čini mi se par strana unazad.
Bas cu pogledati i uporediti
 
Jbm li ga, meni je nekako preko 50e za dron sa brushed motorima puno :( bar da taj fpv moze da se izvadi iz njega kasnije i da se iskoristi za neki drugi...
 
Sad tek videh da si editovao post. Pa nisam rekao da nije testiran, već da je malo pisano o njemu po forumima, tj. Samo na jednom sam nesto malo pročitao, i koji video klip pogledao po YT, i to je to, delova ima. Nije nesto sposoban za neke da kažem akrobacije :D kao tarantula, ali je ok. I kao nesto sam pročitao da bi motori trebali trajati nesto duže posto ima 6 komada u odnosu na one koji imaju 4, mada sve to zavisi od vožnje.
Puno para jeste, ali sa brushless motorima nema ispod 150e, ako sam dobro video, i to bez fpv.
Kako god okrenem za ispod 80e ne može se naći sa fpv, koje god kombinacije probao. Ovde je jedini problem kamera, koji je blagi užas.
Mislio sam da kupim Tarantulu + xiaomi yi, i povežem sa tabletom preko eksterne wifi antene(onaj tp link) pa kako radi radi, ako ne, onda bi morao da poručujem ekrana sa antenom na 5,8GHz(oko 28$), i onaj dodatak za kameru na 5,8GHz(oko 17$).
Onda me to sve skupa dodje oko 160$+ostali troškovi xD mnogo kume :D
Jedino ako bi sve funkcionisalo preko tableta do 100m, to mi je prihvatljivo, to je oko 120$, e sad zavisi koliko me oderu ovi nasi za kameru.

Znam da si mi rekao da preko telefona, yi ne funkcioniše najbolje, svega do 10m u kući :(

Ja se zalepio za yi jer je dobra kamera, moze poslužiti za još neke stvari, a može i za drugi dron :D
 
Poslednja izmena:
Svaki fpv na 2.4ghz je prilično neupotrebljiv jer će ako ništa drugo da ubije prijem signala daljinca. Ne može i daljinac i fpv na istoj frekvenciji, zato i prave na 5.8ghz.
Potpuno mi je jasna tvoja dilema jer sam je i ja imao :) A imao sam veći quad koji je mogao da nosi Yi. Brushless su stvarno dosta skuplji. Zato sam i presekao i odlučio da za početak vozim ove male Syma modele i da na njima učim. Bar do proleća. Svakako se preko zime ne može komotno leteti a ova naša država kakva je, ne možeš ni predvideti šta mogu da odluče... Sasvim realan scenario je da quadovi budu zabranjeni bez registracije, dozvole, osiguranja... Za brushless se stvarno bez 200e ne može uzeti ništa pametno... A i sa 200e je teško jer kad već daješ dobre pare gledaš da ima bar i GPS i neki bolji daljinac, i još neke stvari pa ta cifra skoči i na 300e... E, onda sam se zaleteo na ovog CX20 a sad kad se to izjalovilo ću malo da spustim loptu...
Evo malopre se izvozah sa Syma x5c-1 sa dve baterije, malo jace od 20 min. Video me jedan momak koji je krenuo na Čenej da voza svoja dva rc aviona i stao da vidi šta to leti :) Oduševio se koliko dugo je Syma letela i kako je prilično akrobatski nastrojena ;) Brza je Syma, nema šta. A upravljivost sa x8c daljincem je stvarno vrhunska.
 
Ne znam ni sam sta mi je bolja opcija.
Znam da ne funkcionise fpv na istoj frekvenciji najbolje, ali na ove jeftinije rade, i upravljivost i fpv na 2.4GHz, jeste da im je domet smesan, ali funkcioNIRA :D
Gde bre da dajem 300e pa da ga polupam prvim letom, a i ne daju mi se tolike pare da bi se eto samo sprdao.
Razmisljao sam i o tome da kupim delove, pa sam da ga napravim, ali gledajuci cene ne isplati se, bolje kupiti gotov.

Videcu sta mi je ciniti, posto dolazi sve hladnije vreme pa i nece biti tako prilika za letenje...samo gledam :D
 
Walkera runner 250, stavlja me na opasne muke, bio sam blizu naručivanja ali onda sam se ohladio pročitavši iskustvo sa uvozom.
 
Nemoj ni da razmisljas o tome... nije vredno mucenja. Da cekas i nadas se kako ce da te stefi. Jos sad kad ovaj zakon uvedu mozemo da zaboravimo na dronove.
 
Petar daj neki link za neki fpv za x5 ja gledao ima raznih na aliju na gearbestu nema neki izbor
 
Sad u sustini nema vajde narucivati dronove preko greabest-a zbog carine? Jel to problem samo ako ide preko DHL-a a ne obicne poste?
 
O tome smo baš gore pričali, ovo radi na istoj frekvenciji kao i daljinac, ubiće domet daljinca za početak... Pogledaj review od Syme X5SW, to je njegova kamerica. Ako nećeš daleko leteti može biti OK.
 
Drugar dobio Symu pa sam isao bas da vidim i isprobam to cudo :D
Mogu reći da se dosta lako upravlja za razliku kako sam mislio da će biti, jedino mu je baterija bila skoro prazna pa nisam nesto preterano imao vremena da letim. Jako je mali po meni, i bas je kao igračka, ali zanimljivo je pilotirati :D
 
Šta je sad ovo poslednje, ide u Malmo pa odande za Beograd? Kad će to da mi stigne, grrr :)
...

Ima li kakvih vesti? Jel stiglo bar do izmenične? Nešto je ova tura usporila... Ja imam dve pošiljke, dan posle tvoje je bila otprema, i dalje nikakvog novog statusa...
 
Ovako pozovem ja danas carinu na broj sa papira. Jave mi se i ja lepo objasnim sta i kako, i zena mene prebaci direktno na Biljanu Dankovic koja je otvarala paket. Zena je vidi se kalibra da radi svesno slepo svoj posao i prati slovo zakona da bi zastitila sebe, kod nje vam garantujem nece proci ni jedan dron koji na sebi ima kameru ili ako nema a moze da je nosi nece proci. Tj racunajte ako ona zapadne da nece proci sigurno ukratko. Rekla je da me razume da dron kosta 45 dolara ali me je pitala da li moze da nosi kameru, ja sam rekao da moze i tu se svaka prica zavrsila. Rekao sam i da sam citao ovaj dopis po kojem rade, poenta je da je toliko opsti da u principu je sve do carinika. Ona takodje kaze da sam svestan verovatno u kakvoj drzavi zivimo, da ona radi samo svoj posao i da je dalje ne zanima i da nece da se upusta u dalje diskusije, da li je bezbedno ili ne. Drzava je propisala ko odlucuje o tome i to je to, ona radi po kamerama sve se vidi i nedaj boze neki problem nekad, to bi se obilo o glavu osobi koja je propustila ako bi se uslo u trag. Takodje rece da zna za jedan izuzetno mali dron sa kamerom Cheerson CX 10C i da i njega salje na ispitivanje ko zeli , pa neka dokazuje nadlezna institucija ... I sta da joj kazem na to... Ko je tu kriv kriv je ***** koji je na brzinu sklepao tu kvazi uredbu da bi se zastitili ili sta vec. I sada ispastamo mi do daljnjeg ...
Ah da i konacno sam saznao koji paket je u pitanju, posto sam cekao 2 drona Tarantulu x6 i NIHUI TOYS U807 koji je sporan! On bas i nije nosac neke kamere, ali raspravljanje je kao da pricate sa zidom ... konkretno model koji sam narucio su u oba slucaja bez kamere
 
Poslednja izmena:
Ima li kakvih vesti? Jel stiglo bar do izmenične? Nešto je ova tura usporila... Ja imam dve pošiljke, dan posle tvoje je bila otprema, i dalje nikakvog novog statusa...

Ma jok, ništa se nije promenilo, isto stoji ona otprema od 02.12.2015. U putu je sigurno, ja se nadam da će sutra/prekosutra da se pojavi na carini. Nego *****i mi još nisu poslali motorčiće, pisao sam im poruku, milion posto su zaboravili da pošalju kao poseban paketić.
 
Koji su neozbiljni likovi, nikad više ne naručujem sa Gearbest-a.
 
ne znam koji im je. zadnjih mesec dana su postali potpuno dezorganizovani. sad su odradili gomilu nekih snizenja, kontam da su se usrali od posla... do duse kad poludim, iscimam ih tamo u temi na rcgroups forumu i odgovore u roku od jednog dana. prvi put sam od njih narucivao letos i stvarno prvih 5 paketa nije bilo nikakvih problema. sve stiglo, super cene. sada su mi jedan paket od 6 itema podelili na 3 paketa... i sad se cesto desi da nesto nemaju (ono malo cudo za proveravanje baterije recimo narucujem 3. put i nemaju ga i dalje...).
 
@petarboj

zaustavio sam porudzbinu jer nemaju original motore in stock ni punjac sa 4x650mah baterijama na zalihama
i bas sam sad pogledao na aliexpress-u, zato sto si pomenuo dva posta iznad, i cini mi se da su rezervni delovi daleko jeftiniji tamo
za razliku od dronova
 
Ovo pricas za x5c? Moguce da je jeftinije na aliju ali treba naci jednog prodavca koji ima sve sto ti treba i da to posalje u istom paketu... Ako tako nesto nadjes javi, i mene zanima. Meni su bas danas poslali x8c daljinac, dva motora ona aviax koji mogu i na x5c, crne propelere i 4x650mah baterije sa punjacem, ono sto je bilo 7.23 usd...
 
Da, pricam za x5c-1

4x650mah baterije sa punjacem, ono sto je bilo 7.23 usd...

za ovo mi je najzalije sto sam propustio, sa drugom kombinacijom od cini mi se 5 baterija paket mi izlazi iznad 50e tako da me tu onda sigurno kaci carina

tako da sad gledam da narucim dron + daljinac na gearbest a rezervne delove preko alija, javljam ako nadjem odgovarajuceg prodavca
 
Brate... Pa da li su oni normalni. NIGDE na celom svetu se ovako nesto ne moze desiti, samo u ovom sranju od drzave. Svaka cast zna se vec kome.
 
Jos juce sam dobio papir, nego sam se trudio da ne razmisljam o tome. Razliciti carinici su bili ... obe zene :) Ja ne znam sta je ovo izgubio sam volju da se cimam sa time, prodje pola sveta i onda oni ne daju
 
Nazad
Vrh Dno