Šta je novo?

q6600 provera setovanja biosa

uad

Čuven
Učlanjen(a)
17.07.2003
Poruke
153
Poena
620
Prckao sam u biosu da bi klokovao q6600 i treba mi samo odobrenje da li je dobro sve podeseno :) Nisam vican overkloku a cilj mi je 3GHz i memorija da radi na 1066

ploca: Gigabyte x38-ds5 bios f4
ram: Kingstone 4x1Gb Hyper X KHX8500D2 (1066) 5-5-5-15

Robust Graphics Booster (Auto)
CPU Clock Ratio (9x)
CPU Host Clock Control (Enabled)
CPU Host Frequency (333)
PCI Express Frequency (100)
C.I.A.2 (Disabled)
Performance Enhance (Standard)
System Memory Multiplier (SPD) (3.20b)
Memory Frequency 800 (1066)
DRAM Timing Selectable (SPD) (Manual)

CAS Latency Time 5 (5)
DRAM RAS# to CAS# Delay 5 (5)
DRAM RAS# Precharge 5 (5)
Precharge delay(tRAS) 18 (15)

ACT to ACT Delay(tRRD) 3 (Auto)
Rank Write To READ Delay 3 (Auto)
Write To Precharge Delay 6 (Auto)
Refresh To ACT Delay 42 (0)
Refresh To Precharge Delay 3 (Auto)
tRD 6 (AUTO)
tRD Phase Adjustment 0 (Auto)
Command To #CS Timing 2 (Auto)

CPU/PCIEX Clock Driving Control (800mV)
CPU Clock Skew Control (Normal)
(G)MCH Clock Skew Control (Normal)

System Voltage Control (Manual)
DDR2 OverVoltage Control (+0.40)
PCI-E OverVoltage Control (Normal)
FSB OverVoltage Control (Normal)
(G)MCH OverVoltage Control (Normal)
MCH Reference Voltage Control (Normal)
DDR Reference Voltage Control (Normal)
DDR Terminator Voltage Control (Normal)
CPU Voltage Control (Normal)
Normal CPU Vcore 1.25000V

Uzeo bih ovih dana i neki cooler, za sada je stock cooler. Temperature su do 68C pod punim opterecenjem (Everest)

Ako vam nije smor pogledajte i dajte neki savet

Hvala
 
Sta znam ako hoces jos da cepas procesor podigni Cpu Voltage Control,koja ti je tempertura u idle?
 
ne diraj nishta za sada temp su ti velike kad uzmesh kuler javi se ;)
 
ako to znaci da je sve dobro podeseno onda superica :D
Sada mi je sve na default a ovih dana planiram da ga castim nekim klima uredjajem.

Ne znam sta cu jos ali ce biti sigurno vazdusno, nemam mesta a i vremena za vodeno instaliranje

Kuciste mi je klasicno chieftec dragon dg-1 sa 2x8 napred, sa strane 2x10 i 12 pozadi, graficka ima cm coolviva pro se. Temperature idle na default-u su 40c.

Da li je normalno da u idle multiplier bude 6, pri opterecenju prebaci se na 9, bez obzira da li je klokovan ili default??? Predpostavljam da je to zato sto je negde u biosu neka opcija auto :)
 

Prilozi

  • cpu-z.jpg
    cpu-z.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 102
ako to znaci da je sve dobro podeseno onda superica :D
Sada mi je sve na default a ovih dana planiram da ga castim nekim klima uredjajem.

Ne znam sta cu jos ali ce biti sigurno vazdusno, nemam mesta a i vremena za vodeno instaliranje


Da li je normalno da u idle multiplier bude 6, pri opterecenju prebaci se na 9, bez obzira da li je klokovan ili default??? Predpostavljam da je to zato sto je negde u biosu neka opcija auto :)

ako budesh bio pri parama chastiga sa TRUE ili HR-01

a to shto ti pada mnozioc to ti je opcija c1 eist kada ga iskljuchish onda je multy uvek na max. tj na koliko ga stavish kada OC neka ti to uvek bude iskljucheno:wave:
 
e hvala ti na predlozima za coolere, pare nisu problem.

True da bi namontirao moram da skidam gasovod (Crazy Cool) sa ploce i plus previse je visok kao i HD-1, ne bih mogao da zatvorim kuciste. Imas li jos neki kao predlog a da nije nesto komplikovan za motazu.

I samo jos jedno pitanje. Koji je naziv za c1 eist, ne mogu da ga nadjem.

Hvala
 
Mene isto zeza taj c1 eist imam asusovu plocu ali nikako ne mogu da nadjem da iskljucim takozvano cuvanje energije u biosu.
 
@ presretach
Nema potrebe da ih iskljucujes, oni ti obaraju mnozilac na 6 kad radis nesto za sta ne koristis poroc u fullu, npr. ako ostavis nesto da se skida sa neta, nema potrebe da ti procesor radi na visem taktu ili voltazi...
Ako bas hocete da ga iskljucite, imate C1 pod CPU Configuration ili tako nesto ...
 
Poslednja izmena:
jeste ok to fora ali koliko sam provalio on samo dize na 9 pri igrama. Kada radim neki export od sat vremena iz Nuenda ili Sound Forge-a, sva cetri jezgra su aktivna ali mi je mnozilac na 6 sa povremenim skokom na 9. Izgleda da misli da je potrebno samo kada se opterecuje i gpu.

Nije sve u ocima ima nesto i u usima :)
 
ajde da se nadovezem na pricu o kulerima. U uzem izboru su vendetta 2, CM z600, zalman 9700... Znam da nisu u istom cenovnom i tezinskom rangu ali ja vise ne znam sta da uzmem. Danima citam po netu o njima.
Sada mi je vise sve jedno koji da uzmem samo da moze normalno da se namontira na gigabyte x38-ds5 i da ne smeta slotovima za memoriju 4x1gb. Ima testova koji su nadjeni na ovoj ploci ali nigde ne mogu da vidim lepo sliku memorije. Svi koriste samo dva mem slota.
Molim ljude dobre volje koji su vlasnici x38 ds5 - dq6 i nekih kulera da samo napisu sta imaju i da li je ok oko mem slotova.

Hvala unapred i nadam se da ce se moja potraga zavrsiti
 
ja bi uzeo vendetu 2 bez razmishljanja ;)
 
pa i ja bih ali bas kazu kako pokriva jedan mem slot :(

Ajde ljudi dobro volje javite se
 
Vendeta 2 na asus p5k premium ne pokriva nista i prva liga je.
 
Na Asus P5Q Pro CM Z600 sa ventom od 12cm sa prednje strane pokriva dva mem.slota, ali moze prvo da se ubaci memorija pa onda kuler i nema problema...(osim ako neces posle da vadis ram)
Inace odlicno radi, drzi klokovan c2q pod punim opterecenjem na max 62C
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam Vendettu 2 i namontirao bez nekih problema. Ne pokriva nikakav mem slot sa ocz ventilatorom kao sto se prica po netu, sve je komotno. Evo da ponovim za ljude koji planiraju da kupe vendettu 2 za gigabyte x38-ds5 plocu, normalna montaza i nista ne pokriva.

Sto se tice temperatura ovako stoje stvari.

na 2.4GHz sa box kulerom
- idle oko 40-42 stepeni
- everest mucenicki test temp do 60 stepeni

na 3GHz sa box kulerom
- idle oko 45 stepeni
- everest do 68-70 stepeni

na 3GHz Vendetta 2
- idle 31-32 stepena
- everest do 45 stepeni

Evo prilazem slicicu pa bacite pogled. Ako imate neki predlog recite.

Nije mi samo jedna stvar jasna vezano za memoriju.
Memorija je 1066 a po svim ovim merenjima ne vidim nigde da pise da radi na toliko, nisam vican tumacenju svih ovih oznaka. Ajde molim vas bacite pogled pa prokomentarisite stanje vezano za mhz.

hvala
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    223.3 KB · Pregleda: 78
U CPUz za memory pise 532.8 to je ustvari 1066MHz, ( DDR - double data rate tj. 533*2=1066MHz )

A sta je na slici ? load pod everest opterecenjem ?

Jesi li probao sa QuadPrime malo da vidis temp. ili mozda na nekoj visoj frekvenciji ?
 
Jel moze neko da postavi setings biosa za klokovanje Q6600 na Maximus Formuli da radi na 3.6 ghz uz Geil 2X2GB Evo One 1066 5-5-5-15 ili da mi se javi neko ko ima maximus formulu sa tim klokom
 
U CPUz za memory pise 532.8 to je ustvari 1066MHz, ( DDR - double data rate tj. 533*2=1066MHz )

E super, znaci to je to. Mozda cu ovih dana malo kloknuti i memoriju cisto da vidim kako radi. Nece biti nekog vidnog napretka u performansama, 4Gb i brzina od 1066 vise nego dovoljna.

A sta je na slici ? load pod everest opterecenjem ?

Da, pod everest opterecenjem su sve slike.

Jesi li probao sa QuadPrime malo da vidis temp. ili mozda na nekoj visoj frekvenciji ?

To cu najverovatnije sutra pa javljam rezultate.
 
Nazad
Vrh Dno