Šta je novo?

Pucanje Telekom ADSL-a

benchaman

Slavan
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poruke
899
Poena
319
Dakle vec druga noc za redom da od ponoci nema Interneta, ujutro kada ustane sve je ok tako da ne znam koliko dugo bude bez signala. Poslednje vreme u koje sam proveravao je oko 3 ujutro i nije radilo. Danas sam zvao KS i rekli mi da su bili neki radovi i da danas nece biti problema, pa videcemo veceras...
Da li jos neko imao takav problem, da li zaista su radili nesto,...?
 
Mi u Kikindi takodje imamo problema.

Mislim da je cela Vojvodina odsecena u nekim momentima od neta. Meni je upload umro, a net malo radi, malo ne radi.

Uzas :(
 
Isti problem, takodje u KI.. Preko dana radi, a posle podne i uvece nekoliko prekida. Problemi su poceli pre nekoliko dana... U momentima prekida, moguca je konekcija na 192.168.1.1
 
Poslednja izmena:
Isti problem, takodje u KI.. Preko dana radi, a posle podne i uvece nekoliko prekida. Problemi su poceli pre nekoliko dana... U momentima prekida, moguca je konekcija na 192.168.1.1

Ma da, drug se isto zali. Treba da vidimo sta kaze dr.Tiristor jel sljaka kod njega u Mikronaselju. Inace, prosli su rokovi za "redovno odrzavanje" a net se vuce ko *****...

Da, waikiki, gde si ti? Mislim u kom delu grada.
 
Poslednja izmena:
a najeveca sad fora sto sam ja iz Sremske Mitrovice! i nemam nikakve veze sa ovim gradovima. Sad sam pitao usera _/NEO\_ koji takodje ima ADSL na Telekomu i on nije imao nikakvih problema. Evo sad je vreme kada su prethodne dve veceri pucale konekcije, ovog puta izgleda da je lik iz KS bio u pravu....
 
ja sam na neobee al mi stalno gubim link tako da je to do gospode iz Telekom Srbije.Ja sam iz Sapca ;)
 
Mislili smo da je samo Vojvodina u pitanju. Meni opet malo radi, pa malo pukne.
 
Treba da vidimo sta kaze dr.Tiristor jel sljaka kod njega u Mikronaselju.

Kod mene radi, bez prekida, http malo slabiji oko 56, torenti ko sline iz nosa... Polako i iritirajuce...

Sale iz CT-a mi kaze da pure bridge ne radi, tj. prekida, na pppoe radi. Ja nisam probao bridge, mrzi me da se cimam, i iskreno i pun mi je kuran neta i kompa i kola i svega. :mad:

Razmiljam se da otplovim na Zlatibor ili Taru jedno desetak dana... Prso sam.

A ono jutro kada nije radio, ja ustao i primio jedno 10 poziva u fazonu jel ti radi net... I svima isto, zvao sam, do njih je problem, rekose mi odseceni su 023, 0230, 024 i dal 021 jbm li ga, ne mogu da tvrdim za 21, ni ne secam se vise, kazu sredice, strpi se. Evo, strpljavam se :d
 
Pazi, meni takodje radi, ali u ova tri dana je jedno 6 puta pukao net. Upload se popravio, download stoji kako je i bio, ali ipak veza puca, sto je malo problem.

Zvao sam svemocni support, ali kazu da ne rade. Stpljavam se i ja :D
 
Pucalo je i kod mene, utorak i sreda posle ponoći. Ostvari se konekcija, ali ne i PPPoE konekcija, LINK na Huawei je svetleo zeleno.
 
Da, to za link je poznato... Tako je i meni bilo... Izgleda da se nesto dxesava, a sta, pojma nemam. Ovako to kod mene izgleda.... Ubistveno...
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    130.6 KB · Pregleda: 110
Kod mene torrenti fino rade, vuče 55-56kB/s, međutim počinje ovo sa pucanjem da me iritira. Pustim torrent da se skida i on normalno ide full brzinom jedno 10min, pratim protok preko DUmeter, i odjednom stane. Probam neki sajt da učitam, radi. Šta je sad, hmm? Dobro ok, stopiram torrent i pustim ga ponovo, i posle nekog vremena ista stvar. Pa oni meni stalno menjaju IP adresu, da li u toku sesije ili se prekine PPPoE konekcija i ponovo ostvari, to ne znam. Nije se dešavalo ranije, koristim adsl od 1.Marta i bio sam dosad zadovoljan.
 
Kod mene torrenti fino rade, vuče 55-56kB/s, međutim počinje ovo sa pucanjem da me iritira. Pustim torrent da se skida i on normalno ide full brzinom jedno 10min, pratim protok preko DUmeter, i odjednom stane. Probam neki sajt da učitam, radi. Šta je sad, hmm? Dobro ok, stopiram torrent i pustim ga ponovo, i posle nekog vremena ista stvar. Pa oni meni stalno menjaju IP adresu, da li u toku sesije ili se prekine PPPoE konekcija i ponovo ostvari, to ne znam. Nije se dešavalo ranije, koristim adsl od 1.Marta i bio sam dosad zadovoljan.

Objasni samo kako je to "fino" sto ti tako radi??? :d
 
Fino u smislu da je brzina dobra, ne vuče se. A sad što puca PPPoE to je druga stvar. :cuss:
 
Meni takodje odlicno sljakaju torrenti, znaci oko 55 kB/s, ali ponekad pukne. Vreme je da se smire malo i srede ovo, jer jos uvek nervira :crash:
 
Stanje se stabilizovalo... Nijedan prekid od sinoc.. torrenti zacementirani na 100 Kb/s...
 
Takodje, od podneva nijedan prekid. Nadam se da ce ovako ostati...
 
Meni opet poceo da puca. Danas od poslepodneva radi pola sata najvise, pa pukne i tako u krug...
 
Proradilo sada i meni, opet sve radi kako treba. Ne kontam zasto ovako zeza, jer 5 meseci nije imao mozda 5 prekida, a ovo sada ovako :(

No, vazno je da sada radi.
 
Ipak se u KI izvode neki radovi, stoga nema razloga za zabrinutost. Evo obavestenja sa sajta Telekoma:
''Telekom Srbija'' a.d. obaveštava korisnike usluga iz mrežne grupe 0230, da će zbog planiranih radova u noći između 24. i 25. septembra i u noći između 27. i 28. septembra, u vremenu od 22h do 05h, doći do prekida telekomunikacionog saobraćaja na području mrežne grupe 0230. Korisnici iz svih mesta u okolini Kikinde će za vreme planiranih radova moći da obavljaju razgovore u lokalu. U gradu Kikinda će samo pojedini korisnici moći razgovore da obavljaju u lokalu. Molimo korisnike za razumevanje.
 
OK, hvala na informaciji. To je to - radovi.
 
Nazad
Vrh Dno