Šta je novo?

PS3 i surround zvuk

vanquish

Slavan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
114
Poena
316
Da bih povezao 5.1 zvucnike na playstation, da li mi treba i pojacalo ili moze i bez toga?
 
Treba ti uredjaj koji ima svoj decoder (DD&DTS). PS3 kao izlaze ima stereo RCA, optical i HDMI. RCA naravno samo stereo, optical moze slati DD&DTS zvuk ako bitstream ili stereo PCM, dok HDMI moze da salje i 7.1 LPCM tj HD zvuk sa BD diskova kao 8 zasebih kanala. Od najjeftiniih resenja sa optical in imas Z-5500, a ako zelis sa HDMI onda moras neki AVR. Najjeftiniji bi bio Onkyo 576 (400e) ili Yamaha 465 (~30k din, ali treba uskoro izaci), naravno moras nabaviti i zvucnike za to. Nije ti bitno da AVR ima u sebi decodere za HD zvuk, vec da podrzava zvuk kroz HDMI kao i LPCM.
 
Poslednja izmena:
^Da, nemoj samo da se zesnes kao ja i kupis bilo koji AVR, jer nema svaki AVR podrsku za zvuk preko HDMI-a. :)

A kad sve to spojis, upali Uncharted ili Killzone 2 i divi se carima DTS-a...
 
A da li je ogromna razlika u kvalitetu izmedju npr z5500 i pojacala sa nekim 5.1 zvucnicima?
 
Uffff, pa dobar sistem AVR i 5.1 zvucnici ne moze ispod 1000e min a Z-5500 je dosta manje, samim tim pretpostavi sam.
 
Ma verujem ja da je bolje na hifi opremi, ali da li je sasvim ok i sa logitechom, ili ipak nije to to
 
Pazi, Z-5500 u svojoj klasi zvuci odlicno. Jedino ne moze pustiti HD zvuk.
 
Od skora sam vlasnik Z-5500 i mogu reci da ne zvuci toliko odlicno kao sto se ovde naglasava. Najveci nedostatak su mu sateliti koji imaju jedan sirokopojasni zvucnik i pri tom daje muljave visoke tonove. Jedina prednost mu je to sto ima dekoder za DD i DTS kao i ulaze za coax i optical, te stoga je dobar za kupovinu za ovakve stvari ako nemas para za AVR.:wave:
 
Kad imas integrusu normalno da ti ne zvuce dobro. Drugar je hteo da ih baci ali je kupio X-Fi i posle toga... da kazem "progledao". Razlika je neverovatna.
 
Ma probao sam ja i na audigy 2 ali opet to nije to. I ova moja integrisana na drugim dvosistemskim satelitima daje drugaciji zvuk, a ovde se dosta mulja zvuk. Jednostavno vide se ogranicenja zvucnika na satelitima. Ne kazem da je z-5500 los vec da kad bi imao dvosistemske satelite bio bi ZAKON za svaku upotrebu pa bi razbijao za ono sto nudi. Inace nisam nezadovoljan sa njim vec naglasavam moj subjektivan kvalitet zvuka koji cujem na njemu u odnosu na ostale zvucnike.
 
Sa X-Fi nemam tih problema, mada mozda ti imas prefinjeniji sluh od mog, hehe....
 
Ok ako spojim PS3 preko HDMI-ja na audio kako onda da ga spojim na TV jer PS3 ima jedan HDMI izlaz???
 
Pa svi AVR imaju HDMI in and out. Iz PS3 u AVR pa iz AVR u tv.
 
Samo pazi jer nemaju svi AVR, koji poseduju HDMI mogucnost, da prenose i zvuk preko HDMI.
 
Audio Video Risiver
 
izvinjavam se na glupim pitanjima i istovremeno zahvaljujem na pojasnjenjima...

dakle interesuje me jer sam zainteresovan da kupim 7.1. sistem zvucnika do 500 evra sa avr-om do 500 evra koji bi to podrzao, a sve u korist igranja igrica sa ps3 i gledanja filmova?

ako moze neki predlog, hvala opet
 
Poslednja izmena:
AVR oko 500e odmah predlazem Onkyo 607 ali komplet zvucnika... hmmm... mozda Mission neki komplet i Yamaha SW. Pogledaj Mission M3i seriju.
 
izvinjavam se na glupim pitanjima i istovremeno zahvaljujem na pojasnjenjima...

dakle interesuje me jer sam zainteresovan da kupim 7.1. sistem zvucnika do 500 evra sa avr-om do 500 evra koji bi to podrzao, a sve u korist igranja igrica sa ps3 i gledanja filmova?

ako moze neki predlog, hvala opet

Nema veze sa tvojim pitanjem, ali zasto ne uzmes Logitech Z-5500 (330 eura), koji nude fenomenalan zvuk (5.1). Da ne dajes 1000 evra ako nisi neki pasionirani audiofil.. a i njih verujem da Z-5500 zadovoljava..
 
nisam pasioniran ali vidim da ljudi nisu zadovoljni sa tim sistemom pa kontam nije dobar...sa druge strane avr i neka komvbinacija zvucnika jeste skupa igracka i nekako me vuce taj 7.1 zvuk.

nego kako se logitech prikljucuje na ps3?
 
nisam pasioniran ali vidim da ljudi nisu zadovoljni sa tim sistemom pa kontam nije dobar...sa druge strane avr i neka komvbinacija zvucnika jeste skupa igracka i nekako me vuce taj 7.1 zvuk.

nego kako se logitech prikljucuje na ps3?

Ma kako nisu zadovoljni, samo koliko cujem bilo je nekih falicnih serija, ne znam da li to jos uvek traje, ali inace su perverzni zvucnici bre.

Povezuje se opticki na PS3.
 
Z-5500 su odlicni zvucnici, samo ne mogu da se porede sa komponentskim sistemom ali je on min i 3-4x skuplji. PS3 bi se sa Z-5500 povezao recimo optikom i tu mozes da saljes DD&DTS zvuk i stereo PCM. Na zalost, za 7.1, i LPCM HD zvuka moras kupiti neki AVR koji ima HDMI jer je to jedini nacin da ga preneses.
 
Nazad
Vrh Dno