Šta je novo?

Prvi tablet

cavka

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2004
Poruke
56
Poena
310
Posle citanja brda tema o tabletima znam jos manje nego pre :) pa mi sad treba strucno misljenje. Tablet ce se najvise koristiti za surf i citanje pdf i pptx fajlova.
Cenovni rang je po principu sto manje to bolje. :) Cackao sam nekoliko tableta po radnjama, jurio ponude i tako to pa se knjiga svela na dva slova:

1. Patriotska varijanta Tesla 7,85"- 12000 dinara

2. Samsung Galaxy Tab 3 8" T310- 16500 dinara

E sad, interesuje me sledece:

1. Da li Samsung opravdava razliku u ceni od 4500?
2. Da li je velika razlika u radu sa 7" i 8" modelima- ovo sto sam imao priliku da vidim po radnjama nekako mi se cini da je 8" mnogo veci displej i da je dosta prijatniji za rad.
Jesam li u prvu ili sam se istripovao?
3. Postoji li neki bolji model u ovom cenovnom rangu? Ne predlazite mi, molim vas nista drugo za jos "samo" 1000 dinara jer mi je i ovih 16500 preko realnih mogucnosti.

Pomagajte jer ja vise nisam pametan. Pozdrav :wave:
 
Na kp imas nov Toshiba Encore 8 za 165 eura. Tablet od 8, pravi Windows.
 
Da, ali to nije Windows RT, već punokrvni Windows 8.1. Možeš da instaliraš sve aplikacije koje i na desktop računaru. Office, Corel... Ja sam sa Vodafon Smart Tab 10.1 (android) prešao na Transformer T100TA (Win 8.1) i nikad više android tablet. Telefon da, ovo ne. Jednostavno dobiješ funkcionalnost i Tableta i Windowsa.
 
Meni je na primer win tablet od 8 inča neprihvatljiv, probao i odustao.

1. Opravdava, za tu razliku u ceni dobijaš generalno kvalitetniji tablet a i što se tiče displeja kao najbitnijeg kod tableta kvalitetniji.
2. Ne čini ti se, jeste velika razlika, osmoinčni 16:9 displej ima 30% veću površinu od sedmoinčnog displeja.
3. Teško, osam inča i novo taj Samsung je otprilike najbolja kupovina trenutno.
 
Ukoliko ti se ne svidja model sto je kolega blue predlozio, onda od ova tvoja dva, ja bih isao na Teslu.

Licno ga posedujem pa iz iskustva mogu reci da je jako brz, ne stuca, ne usporava..ja skroz zadovoljan.

1. Mislim da Samsung ne opravdava razliku u ceni, jedino sto postoji veca verovatnoca da dobijes KitKat/Android L kod kod Tesle to ne moras ocekivati. Ti odluci koliko ti je do toga stalo.

2. Razlika je primetna, a Teslinih 8 inca ce ti biti bolje da citanje knjiga, stripova, etc...zbog odnosa stranica 4:3. A opet zbog tankih ivica oko ekrana bez problema staje u jednu ruku. ..Najveca prednost 7" incnih tableta je sto su uzi pa bolje (sigurnije) leze u ruci. Kad koristis obe ruke 8" je bolje.

3. Bolje je na primer Tesla H7 zbog Full HD rezolucije, ali mislim da je on oko 17k rsd.

Inace ako planiras da radis iole sta produktivnije na tabletu onda nema nista bez Windowsa, i to full kao u predlogu kolege blue.
 
Pa ja bih pre uzeo Acer Iconia W500 polovnu (AMD C1-1GHz, 2GB, SSD 32GB) za 150 eura (opet na KP) nego gore naveden. Jednostavno funkcionalnost je neverovatno veća. Ja se svakim danom oduševim sa nekom novom stvačicom na Transformeru. Plus i W500 ima hdmi tako da može da se nakači na neki Monitor (ili TV) sa HDMI ulazom čime se dobija kvazi desktop mašina.
 
Hajmo ovako, da suzimo malo pricu. Necu kupovati polovne uredjaje- u obzir dolaze samo nekorisceni uredjaji sa garancijom. Tablet ce 99% vremena koristiti moja zena za citanje knjiga u pdf-u i citanje pptx fajlova sa predavanja. Uz to treba da posluzi i za malo YouTube-a i FB-a i to je to. Ne trebaju mi dodatne mogucnosti Win tableta. Slazem se da je Win platforma bolja za ozbiljniju upotrebu, ali trenutno mi jednostavno ne treba, niti mogu da je priustim.
Dajte da cujem jos necije misljenje pa da zavrsavam ovu agoniju. :)
 
Vrh Dno