Šta je novo?

Provalite šta je DFI izbacio!!!

Sharpshooter

Slavan
Učlanjen(a)
03.12.2007
Poruke
1,790
Poena
350
Tražim neku specifikaciju na njihovom sajtu i naletim na sledeću stvarčicu.
BIOSecure Programmer. Hardware-ska džidža bidža za flash BIOS-a. :)

http://www.dfi.com/portal/CM/cmprod...sWindow?action=e&windowstate=normal&mode=view

Ha ha ha, meni je to došlo kao gorka pilula pogotovu što sam zamalo upropastio moju DFI ploču pokušajem flash-ovanja BIOS-a iz w7.
Samo me zanima koliko će za ovakvu glupost da traže?
 
Pa i da si uflesovao pogresan BIOS na plocu, nije problem da se to sredi.

Ako se BIOS cip vadi, stavis drugi cip sa iste ploce i butujes, onda ga izvadis i stavis neispravni pa isflesujes novi BIOS. Ili izvadis neispravni cip pa isflesujes dobar BIOS sa programatorom. Ne znam kakva je procedura za zalemljene EEPROM-e, mada bi i oni trebali da mogu da se reprogramiraju, samo ti treba dobar serviser. Gigabyte ima duple cipove, pa iako jedan zeznes, rezervni uskace na njegovo mesto. Toliko opcija da se ovo ne isplati :)
 
pa ovo ce sigurno biti korisno serviserima, preprodavcima i svim onima koji non-stop menjaju komponente, fleshuju, prefleshuju:)
 
pa ovo ce sigurno biti korisno serviserima, preprodavcima i svim onima koji non-stop menjaju komponente, fleshuju, prefleshuju:)

Da, ali mi ovo deluje kao ekskluzivitet na DFI plocama, a programator radi kako god okrenes ,)
 
Čip se nije vadio i morao sam da nosim ploču da ga skinu (odleme), ubace u programator i reše me muka.
 
Bez zamerke ali ti si samo jedan u nizu koji se zeznuo sa flešom iz windowsa . Nauči da to radiš iz dosa .
 
Bez zamerke ali ti si samo jedan u nizu koji se zeznuo sa flešom iz windowsa . Nauči da to radiš iz dosa .

Znam, znam radio sam to i iz dos-a, ali me pravo da ti kažem mrzelo ovaj put. Već sam jednom na istoj ploči flash-ovao BIOS, pa rekoh ajd ponovo. Samo sam zaboravio da sam prvi put to radio iz XP-a, a drugi put u Win7 za koji winflash nije namenjen.
Ouch. :wall:
 
a na evga imas tri biosa, pa i da dva puta zeznes sa flashom :D
 
Vrh Dno