Šta je novo?

Prosirenje PCI slotova?

Sparrow

Slavan
Učlanjen(a)
15.07.2008
Poruke
31
Poena
309
Imam maticnu MSI945GCM478 i imam samo 2 PCI slota. E sada da li ima neki interni ili externi kao PCI hub da prosirim za jos barem 2 slota. Posto mi graficka zauzima 2 slota, i samim tim mi blokira jedan PCI, imam samo jos onaj drugi, i koristim samo jedan od dva... Ima li tako nesto sto mi treba ? :trust:
 
Ima ali to prevazilazi cenu tvog kompletnog racunara.

Mozda ima neko jeftinije resenja ali ovo Magmino 1 na 2 je 1000$
 
Znaci samo da cekam bolja vremena za nov komp :D haha
 
probaj da se stisnes za full atx maticnu plocu. bice ti bolje i zbog kasnijeg upgradea.
 
Covek ima 478 procesor o kakvom apgrejdu pricas? ;)
 
E sada da li ima neki interni ili externi kao PCI hub da prosirim za jos barem 2 slota.

Ako se dobro secam, ako uspes da iskopas neki krs 486/P1 ali brand oni su imali pci kartice na koje su mogli da se kace po 2-3 pci uredjaja horizontalno, samo je pitanje da li ti imas mesta u kucistu za tako nesto.
 
ne moze bas to posto su u matorim desktop brendovima nisu raiseri i pretvaraci sa 1 na vise vec su standardni PCI portovi na daughter kartici, ali dao si mi ideju da potrazim.


Ovde ima svakakvih vratolomija i sigurno nesto i za tebe ali racunaj na modifikaciju kucista posto ce ti stajati pod uglom od 90°
 
Covek ima 478 procesor o kakvom apgrejdu pricas?

pa imas 478 ploce u prodaji. ima ih po oglasima. makar prelazno resenje dok ne uzme nesto novo...
 
'Ajd ponovo ;)!!! Gde ima full ATX 478 ploca koja prima DDR2 memoriju i PCI-E graficke kartice?
 
Poslednja izmena:
nemj da me z bre covece, on nema 478 plocu! ;) ne postoji 478 za ddr2 i pci-e! eto, jos lakse, postoji gomila ploca sa 945 cipsetom koji primaju lga775 procesore i imaju dovoljno pci-e slotova.
 

Prilozi

  • M452-6022-main.jpg
    M452-6022-main.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 45
Poslednja izmena:
milane sa dva b, ploca koju ti predlazes je micro atx, a ne full atx. i ima dva pci slota, a sparrowu treba vise od toga posto mu grafa blokira jedan... dakle treba mu full atx ploca. zar je toliko tesko procitati prethodne postove?
 
Poslednja izmena:
Sta dalje reci i posle linka koji ti je milanbb ostavio ti i dalje, slobodan sam da kazem, lupetas a pozivas se na citanje prethodnih postova. Posto ti izgleda treba prevod idemo ponovo:

1. Sparrow ima plocu S478 sa 945 cipsetom (nista cudno, postoji!!!) koja prima DDR2 i ima PCI-E x16. (istu tu plocu ti je milanbb pomenuo u svom odgovoru a i moze se procitati klikom na moja masina usera Sparrow)
2. Sparrow ima problem posto njegova 8800GT pokriva jedan od dva PCI slota a njemu trebaju oba, kako su sve PCI-E 478 ploce (Biostar i MSI na nasem trzistu konkretno) µATX nema drugo resenje u s478 varijanti pa uljudno pita da li postoji neka PCI raiser kartica koja ce mu omoguciti koriscenje oba slota a bez promene procesora i ploce.
3. Mi odgovaramo konstruktivno a ti?...

:wave:
 
Poslednja izmena:
dobro de, nesoprazum rasciscen.... izvinjavam se. zar nije bilo lakse da odmah ovako kazes gde sam se zeznuo?
 
Nazad
Vrh Dno