Šta je novo?

Project: G5 Pure White

odlepis, plastificiras, vratis :p
 
Na zalost, moram da odustanem od plastificiranja. Lepak je toliko jak da kada sam pokusao da ga skinem, krenuo je da krivi lim. Nastavljam sa prvobitnim planom, sprej a mozda i folija.
 
samo napred,plastifikacija je uspesna ako je majstor dobar.ja sam nosio u jednoj firmi u bg-u na calijama uzas koliko ne prefarbanih mesta ostalo.
 
Steta, a vec sam bio spreman da cim odradim osnovne radove, da nosim kuciste. Potrudicu se da i ovo bude maksimalno kvalitetno odradjeno. Radovi napreduju polako, za vikend update.
 
Koliko sam ja primetio(mada sam nov u ovome) nema mnogo modova sa folijom,a kapiram da moze izgledati bas,bas dobro,ako se precizno uradi.U svakom slucaju samo napred..Jedva cekam update.
 
Tako je, ja sam video samo par modova ovog kucista sa folijom, i to samo poneki delovi unutra... Farbanih G5 modova je takodje jako malo, uglavnom se modovi ovog kucista svode na to da se izmeni i prilagodi unutrasnjost za PC komponente...
 
Dajte neki predlog za hdd cage. Ovaj sto imam od apple-a je za samo 2 hdd-a, a planiram minimum 4. Da li da pravim sam ili ima kod nas da se nadje nesto od tog asortimana?
 
U starijim , jeftinijim kućištima kavezi za HDD i FDD su bili samo nitovani, jes da su bedni ali bar imaju rupe za montažu. Trebalo bi da imam neki od nekog servera za 5-6 3 1/2 diskove.
 
Aj pogledaj da li imas, i ako imas neku sliku okaci slobodno. Pokusavam da smislim neki efikasan nacin da izvedem hladjenje ventilatorom na cage-u a da opet diskovi budu dostupni u svakom trenutku.
 
Naravno, svestan sam toga, kuciste je vec samo po sebi kvalitetno, necu da ga upropasti farba. Imam jos dosta izmena da napravim pre nego sto uopste pomislim na smirglanje i pripremu. Jos uvek su mi ostala neka nerazresena tehnicka pitanja, tipa kako fiksirati napajanje za dno... Razmisljam o nekim L drzacima...
 
Čisto da se javim sa malim apdejtom. Izgitovana prva ruka sa šmirglanjem. Još uvek razmišljam o ploči koja ide preko napajanja. Koja mi je jeftinija varijanta, limene ploče ili pleksiglas ploče?
 
Nema te mesec dana :crash:
 
Imao sam puno desavanja ovih dana, kupovina kola, pa sam pre neki dan slomio nogu ma show :) Uglavnom kuciste je pri kraju, nisam imao vremena da slikam nesto, slikacu kada bude zavrseno. Naravno cekaju me posle jos neki sitni modovi ali ovo glavno ce biti do kraja nedelje gotovo.
 
Pobratime po slomljenim nogama :D
MOja se taman zacelila, a ti tvoju slomio. Nadam se samo da to ne ide od modera do modera :d
Cekamo te fotke, da malo osvezis temu.
 
Ma nije strasno ali je nezgodno kad treba da stojis na jednoj nozi i radis oko kucista :D Uglavnom, okacicu neku sliku kasnije... :)
 
Jos malo pa gotovo :)


kuciste2.jpg


Blic me izdao baterije prazne morao sam bez blica da slikam zato je mutno.
 
Odlicna mat bela,ako je i mat zbog slabog osvetljenja ;)
 
Jeste mat, jos to nije gotovo bice jos bolje. Sutra radim na unutrasnjosti. Kacim neke slicice sutra.
 
Poslednja izmena:
Imaces i optiku. Sa time se slazem. Puno ljudi ne stavlja internal optiku. lako je izbaciti optiku i odraditi mod. Tako je lakse. Ali prikrij optiku, a pri tome neka bude funkcionalna ;)
I krsi pravila, imrovizuj. To uvek vodi ka necemu novom, necemu sto nije vidjeno do sad. Budi originalan
 
Optika naravno, treba i nju da ofarbam i sredim vratanca...
 
nesrecnim slucajem i mojom krivicom ispustio sva tri hard diska na beton. dva zdrava treci onaj glavni od 1.5tb poceo da se dernja ko traktor.
 
E bezveze. Ne verujem ni da će ta dva još dugo.
 
Pali su sa pola metra visine, skliznuli sa starog kucista dok sam vadio komponente. Provericu da vidim jel smart moze nesto da iscita, al svejedno, sutra uzimam jedan od 2 ili 3tb, ako neko zna gde bih mogao da nadjem wd RED od 2 ili 3tb neka mi pusti pm, treba hitno da izbekapujem podatke. Vec sutra moram to da uzmem.
 
Inace da, kuciste je delimicno gotovo, ostale su jos neke sitnice ali to otom potom... Baterije za fotoaparat nisam uzeo pa sam slikao telefonom na brzinu:
photo0083q.jpg


kucistekosoback.jpg


photo0084u.jpg


photo0086l.jpg


Malo teksta o svemu uradjenom:

Prvo i prvo. Nakon svega uradjenog i s obzirom da se prilicno oteglo, mislim da sam previse zagrizao ovaj put. Sto zbog vremena sto zbog zahtevanog ulaganja i potrebnih materijala i alata za mod. Nevertheless, prilicno sam zadovoljan kako je sve ispalo na kraju. Najveca mana, ono sto su mi drugi i rekli, jeste problem sa sprejevima, dakle ljusti se na pojedinim mestima. Ovo sam donekle smanjio radeci polako i dosta smirglajuci sve, ali opet na najkriticnijim mestima gde se dodiruju metali, neminovno je ljustenje, pogotovo sto se radi o mat sprejevima koji jako malo laka sadrze u sebi kao zastitu. Razmisljam se da kriticna mesta unutar kucista predjem bezbojnim lakom i to cu najverovatnije uraditi za koji dan kad budem zavrsavao jos neke sitnice. Na zalost u datom trenutku nije bilo moguce raditi plastifikaciju zbog delova koji ne mogu da izdrze tu temperaturu inace bih bez razmisljanja isao na tu varijantu.

Dalje, sto se tice samog moda neki od najbitnijih stvari koje su uradjene jesu:

Kompletan zadnji panel sa otvorom za ventilator,
izbuseno dno za napajanje,
poseban konektor za napajanje na zadnjoj strani
sredjeno podnozje i odstojnici za plocu,
farbanje naravno i jos neki sitni modovi koje sam u hodu morao da smisljam.

Ono sto me jos ceka u skorijoj buducnosti, znaci u narednih mesec dva:
front panel konektori nisu uradjeni, to za vikend zavrsavam.
sleeve ako bog da :Klanjanje
farbanje jos nekih sitnica koje nisam odradio danas, tipa neki srafovi i tome slicno, to ide za koji dan,
narucujem hdd bay sa ebay-a, posto mi definitivno treba jer je ovaj neodgovarajuci a i samo 2 mesta ima.

E da, uvenuo mi samsung 1.5tb, mašala :wall:
 
Khm khm :)

kucistevrh1.jpg

kucistevrh2.jpg

kucistevrh5.jpg

kucistevrh4.jpg

kucistevrh6.jpg



Next, sleeve i hdd bay. Sto se tice samsunga od 1.5tb, jos uvek dise, ali SMART prijavljuje da je pri kraju. Narucen WD RED 3TB :)
 
Prve dve slike su za svaku pohvalu. A moram i pohvaliti da imas dobar ukus za enterijer. Zid, tepih...
 
Hvala :) G5 se savršeno uklopio u ambijent. Slikano mojim starim prosumerom, probaću da uslikam još koju dobru fotku ovih dana.
 
KOd mene veceras svratio ortak fotograf. I napravio mi oko 180 slika. S' tim sto sutra moram da odaberem 30-ak "pravih"
Aparat mu je bruka. Ram kuleri rade na oko 5000 obrtaja. A aprat hvatao sliku kao da se oni ne okrecu....Uvek moze bolje. Ali ovo je svakako bolje nego sto bih sam na svoju ruku nekim apratatom od 18 mega pixela od 60 evra :exploder:
If you know what i mean
 
Extra je ispalo samo 1 preporuka skini sa ventova ove stikere,i ovaj na kuleru ofarbaj u belo bilo bi ko pucka....
 
Nazad
Vrh Dno