Šta je novo?

Program za kompresiju slika...

ZeeGerman

Čuven
Učlanjen(a)
05.01.2002
Poruke
2,390
Poena
725
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D & DeepCool LS720 WH
Matična ploča
Gigabyte AORUS Elite AX ICE AMD B650
RAM
32GB Corsair Vengeance RGB grey DDR5-6000 DIMM CL30
GPU
PowerColor Radeon RX 7800 XT Hellhound Spectral White
Storage
Samsung 980 PRO 1 TB Heatsink + 2x500GB old, crap SSDs
Zvuk
on board
PSU
THERMALTAKE Toughpower GF A3 Snow 850W
Kućište
Lian Li O11 Dynamic EVO
Monitor
DELL 27" VA S2722DGM
Miš & tastatura
Redragon M913 & Redragon K569
Ostale periferije
Synology DS 220+
Laptop
DELL Latitude 5410
Tablet
Samsung Galaxy Tab S7+
Mobilni telefon
Honor Magic6 Pro
Pametni uređaji
Usisivač!? Jesam učestvovao u diskusiji, ali baš da koristim tako nešto.... :D
Pristup internetu
  1. Optički internet
...nauštrob kvaliteta slika mi je neophodan. ALI, treba mi neki minijaturni freeware program čija je to jedina poenta rada. Verujem da je ranije pisano o tome, ali iako sam pretraživao, nisam ništa našao.

Hvala!
 
Za "profi" obradu preporucujem ti Uleadov program SmartSaver Pro, puno opcija, podesavanja, velicina programa (7MB)
 
Ne znam zasto ti treba i koja je kolicina kompresije u pitanju, ali mozda ti moze pomoci i ACDSee. ACDSee ima opciju Convert, odaberi koji hoces format (pretpostavljam da je .JPG u pitanju ako saljes mailom), i eksperimentisi malo. Kada izaberes zeljeni format idi u njen Settings i podesi velicinu kompresije.
 
Dobar je i XnView, ima i JPEG2000 plugin
 
ZoNi je napisao(la):
HAL-e, ZeeGerman je trazio FREE program...
OK, mozda ce mu koristiti i nesto od ovoga, nekad...
...imaj obzira post sam pisao rano jutros, a nisam bas najbolje spavao :D
 
Šta koristiti danas, posle 20 godina? :cool:

Imam preko 20k slika...
 
Nije free ali meni je jpegmini i dalje najbolji za automatsku obradu velikog broja slika.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Koja je poenta kompresije već kompresovanih slika? Naravno, ako je .jpg u pitanju.
Čemu potreba za resize sa sadašnjim sve večim rezolucijama ekrana za pregled slika?
Posebno pitanje je zašto to uopšte raditi? Dostupni su prilično povoljno eksterni diskovi, 250 GB može da uskladišti duplo više od tih 20k ako je npr. prosečan .jpg oko 5MB.

Sve su meni to prilično loša rešenja bila. Jedno Photoshop i njegov Save for Web mehanizam za male fajlove. I to ciljno za web, ostalo kao što sam pitao, ne vidim stvarnu potrebu i greota je.
 
Nazad
Vrh Dno