Šta je novo?

Proc, ploca, ram, cooler i napajanje do 700-800e (zbrush, maya, 3ds max)

Supreme.50

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruke
1,352
Poena
210
Brat bi da radi upgrade, kaze ne moze na trenutnom phenomu 965 i 4GB rama nista da izrenderuje :d.

Upgrade radi iskljucivo zbog 3ds max-a, Maye i Zbrusha, a tu je i povremeni gaming ali mu je trenutna konfiguracija dovoljna za gaming tako da je to nebitno (verujemo radice kako treba :)).

On je okvirno mislio neki i7, x79 plocu, 16GB rama, ali svi predlozi su dobrodosli. Budzet je izmedju 700-800e, znaci 801 mu ne odgovara ;).

Trenutno ima GTX460 Hawk, koju planira da menja do nove godine, tako da graficka slobodno moze biti usko grlo za proc to neko vreme do nove godine, pa ce kupiti novu.

Kuciste je CM 690 II, tako da bi vecina heatsinkova trebala stati.

Napajanje mu treba u skladu sa drugim komponentama i cinjenicom da stize nova grafa, isprsice se za napajanje jer mu je poslednje riknulo i povelo plocu i graficku sa sobom, a i ovo "novo" nece jos dugo. Medjutim, nikakva izivljavanja, do 100e je dosta.

Ako je budzet knap ili ako mu se vise isplati da kupi sad bez coolera jer postoji neka best buy kombinacija za te pare, nije problem, dokupice kuler oko nove godine. Ili, npr, ako se vise isplati kupovati sve oko nove godine, sacekace sa kupovinom. Svaki predlog je dobrodosao, vezano sa hw ili savet o kupovini. Hvala unapred.
 
Ajde zivota ti uzmi lepo sedi,uzmi digitron pa sracunaj koliko bi ga to isto izaslo sa asus z97 deluxe plocom,onda jos jednom procitaj naslov teme,prvi post,pa dobro pogledaj i promisli sta si napisao!!
 
i7 4790K ~ 35.000
Asus Z97 Delux ~ 45.000
Kingstone 2x8GB 2133Mhz ~ 20.000
Ukupno 100.000~840€ ali bez napajnja i bez kulera pa ako ima para nek uzima ali mu ja nikako ne bi prepurucio tako skupu plocu. Zato sto mu jednostavno ne treba.
 
Pa u pravu je. Sta se tacno dobija za tu razliku od 27.000 din? Sigurno marginalna razlika u odnosu na soluciju da 27k ode na procesor ili ram. Osim toga brat ni nema te pare da se izivljava sa plocom od 400e, cak i da ima, u kom univerzumu se ovo isplati...

CM 690 II - CPU cooler height: 177mm
D15 - height (with fan): 165 mm

Mene i dalje brine da li ce stati, jer to je samo 7mm lufta, a ne verujem da se sirina racuna od ploce pa do lima, nego je to dimenzija kucista, od spoljasnje stranice, do spoljasnje strane druge stranice. Znaci u tih 7mm treba da udje debljina procesora, ploce, lufta iza ploce, lim na koju je ploca nasrafljena, luft iza tog lima do stranice. Ili gresim?
 
Kada se racuna visina hladnjaka, kompanije to mere od namontiranog procesora do lima stranice, nikako od motherboard tray-a. Znaci namontiras plocu i procesor pa onda meris od procesora do lima bocne strane. NH-D15 je azdaja za hladjenje, skupa azdaja miran da dodam, ali za vazdusne hladnjake je king :)
 
Kada se racuna visina hladnjaka, kompanije to mere od namontiranog procesora do lima stranice, nikako od motherboard tray-a. Znaci namontiras plocu i procesor pa onda meris od procesora do lima bocne strane. NH-D15 je azdaja za hladjenje, skupa azdaja miran da dodam, ali za vazdusne hladnjake je king :)

Ne razumem post uopste.. pa naravno da ce meriti od namontiranog procesora kada heatsink naleze na njega i odakle krece. Ne mere oni nista u kucistu, nego mere dimenzije samog heatsinka sa coolerima. Njegove dimenzije se ne menjaju u kucistu. Mene zanima kako mislite da D15 stane kada je kuciste 177mm siroko, a to su valjda spoljasnje dimenzije, znaci zatvoreno kuciste koliko je siroko. Znaci da ostaje 12mm za sledece: debljinu obe stranice (neka je 0.5mm, znaci 1mm) , debljinu motherboard tray lima (0.5), debljinu odstojnika (5mm), debljinu prostora iza traya (5mm mozda vise u CM 690), debljinu ploce i socketa (nekoliko mm), debljinu procesora (nekoliko mm). Kada se sve sabere, prelazi 12mm duplo. Treba mi proverena informacija da je neko stavio ovaj cooler u ovo kuciste, jer sta ce se desiti ako ja njemu kazem da poruci sve ovo, i onda mu zafali 2mm u kucistu??

Pa nije 7 nego 12. 177-165=12
Naravno da nece nista dobiti i ona Mark 2 je malo skuplja ali ajde vredi a 400€ za plocu je bacanje para to mu ne treba.

Razgovarao sam sa njim telefonom dok sam pisao post pa sam pisao napamet, istripovao sam da je 172 dimenzija :p.
 
Moja krivica, nisam pravilno procitao originalan post vezano za sirinu, mislio sam da se navodi ukupna sirina, pa sam permutovao da sam i ja procitao 177... razmisljam o milion stvari ovih dana, a moram da se cimam oko ovoga da se ne bi posle cimao 10x vise oko spasavanja situacije. Najverovatnije cemo naruciti u petak, a mozda cak i danas, pa se javljam kada pustimo zver u rad :p.

Hvala svima na predlozima, odluka je 99% zabetonirana, ali ako ima jos predloga dobrodosli su (osim ploca od 450 evra :d).
 
Onda napusti forum, ako ne znas njegovu definiciju. Svako ima prava da iznese svoje misljenje, smetalo tebi ili ne.

Tebi neko srusio sneska jel?!
Dao bog da jos neki znaju definiciju foruma,ne bi moderatori morali oci da ostavljaju jadni citajuci i brisuci ovakve gluposti i "misljenja" za koja niko nije ni pitao (i ovo sad smatram za totalni off)!!

Edit: sad skontah da si se nasao uvredjen posto sam i tebe ispravio jel nisi citao sve odgovore pa napisao 4790k iako je vec bio pomenut isti.
 
Poslednja izmena:
Supreme.50 samo da te pitam posto nisam video u prvom postu da li komponente moraju iskljucivo nove i iz radnje?!
Znam da spacemaster cesto stavlja u oglase ovde 4930 po nekih 350€ (mozda i sad ima nisam dugo proveravao posto nisam u srb) ukoliko bi nasli tako nesto, uklopila bi se i asus obicna x79 sa ostatkom u pomenutu cifru a imali bi prilicno ozbiljniju masini za rad (6 jezgara i 12 threadova)!
 
Trazio sam da nema skorijih oglasa i nema, samo naidjoh na ovo. Mislim da nema potrebe ici na ovu kombinaciju iz par razloga, jer znam da mu nije bas toliko potrebno, niti ce mu biti potrebno. Drugi razlog je sto nisam siguran da li bi isao na tu kombinaciju, a i da hoce, ponovo bih ja sve morao da organizujem.
 
Trazio sam da nema skorijih oglasa i nema, samo naidjoh na ovo. Mislim da nema potrebe ici na ovu kombinaciju iz par razloga, jer znam da mu nije bas toliko potrebno, niti ce mu biti potrebno. Drugi razlog je sto nisam siguran da li bi isao na tu kombinaciju, a i da hoce, ponovo bih ja sve morao da organizujem.

Nema potrebe, naravno. Ovaj citat (mene) je kljucan:

Koji god i7 da uzme, pa i najjeftiniji, osetice preveliki skok u brzini renderovanja u odnosu na Phenom 965.
 
Poslednja izmena:
Ressurect teme, nazalost ne sa SSovima, nego sa jos pitanja :p.

Brat se na kraju odlucio za 5820K, x99 plocu i 16GB DDR4.

Zanima me da li imate neki predlog za plocu, razmisljali smo o GA-X99-UD3, jer nije ni bio neki izbor pre nedelju dana kod nas (samo to i UD4), a pricao sam sa likom sa KP tako da cemo od njega uzeti sve kada se pojavi ram. Ovaj izbor je u pitanju, tako da je svaki savet dobrodosao. OC cu mu ja procesor ali nikakvo izivljavanje, ne treba mu ploca od 500e, ne mora biti najjeftinija, nego bestbuy.

Pise da moze nabaviti i druge komponente tako da ako stvarno postoji neki bestbuy van ove liste, mozete mi preporuciti pa cu ga pitati. Kao sto rekoh svaki predlog je dobrodosao.
 
Ima u ponudi ram. Doduse samo jednu (Crucial) .
 
Mislis na njega da ima ram ili prodavnice u bg? Kod nas je paprena cena, a sa likom sam se dogovorio i narucio 5820k, GA-X99-UD4 i 2 kita od po 2x4GB (Crucial Ballistix Sport na 2400MHz). Napisah u postu iznad da nema rama jer 4x4GB nije bilo u opticaju, ali se brat predomislio.
 
Na njega mislim. U prodavnicama jos nema koliko znam. Ja se nesto razmisjam oko nove konfiguracije i uzeo bih slicnu.Kad sastavite javi utiske.
 
Da li su stigle komponenete? Vidim dobili u ponudi nove ddr4 . Nisu ni toliko skupe. Oko 100e 8gb.
 
Nazalost potraga za delovima se nastavlja, kako u Srbiji svi sve imaju na sajtovima, a radnje prazne. Posto niko nema Noctuu NH-D15, a ni CM Nepton 280L, zanima me koji jos cooler dolazi u obzir, da moze da se nakaci na novi 2011 socket, i da moze da stane u CM 690 II?
 
Jesam, mislim da su mi oni rekli "nemaju nista od vodenog". Atom, Microsystems, Duocom i Monitor System - "nemamo, nema ni kod dobavljaca, kada stigne kod njega, stici ce i kod nas". Ako se ne snadjem do sutra, moracu da kupim neki CM Hyper ili 412S, pa da cekam neki normalan da stigne u Srbiju. Ili da uzmem Nepton u Gigatronu (nisam zvao ali moguce da ga ima, po 25e visoj ceni).
 
Pa nema nista u tom rangu. Da li je Raijintek Nemesis blizu Noctue/CMa (odnosno koliko je daleko :))? Imaj na umu da je u pitanju 5820k.

Malo je slabiji, ne znacajno. Uglavnom zato sto mu je baza nedoradjena do kraja. Da se uradi mirror finish na bazi priblizava se D15-ici. Uzmi polovan prodaje Jeza, u krajnjem slucaju mozes kasnije da uzmes nesto drugo i preprodas taj za isto toliko para. Mada uvek mozes i na D14 da ides.

http://goo.gl/EJsnXB

Evo ti test nemesys protiv NH-U14 (takodje nije losa opcija)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno