Šta je novo?

Problemi sa maticnom plocom ASUS M4A77TD PRO AM3 socket

diksi1990

Cenjen
Učlanjen(a)
16.08.2012
Poruke
18
Poena
154
Kada pokusam da upalim PC,kuler na graficku isprekidano radi,cas se ubrza,pa se uspori,i sve tako,graficka radi 100% isprobana na drugom kompjuteru.Verovatno je problem sa plocom,ako ima neko neku ideju kako da je ozivim,ili da je imao taj problem i resio,ako hoce neka kaze,hvala!
 
Jel baca sliku ili neće baš ništa, Koja karta, koje napajanje, treba tu više podataka.
 
Zvuči mi kao da se restartuje prilikom paljenja , probaj da resetuješ bios da bi se vratio na default . Poskidaj sve sa ploče i ostavi samo jedan stik memorije pa probaj .
 
Ne baca sliku, grafirka HD4650, napajanje cooler master 650W. Probao sam i samo sa memorijom, isto se ponasa. Stavljao sam bios na programator izgleda da je ostecen, ne moze programator da ga procita.
 
Probaj da stavis ruku na hladnjak od chipseta kad upalis komp , ako se u startu jace greje verovatno je chipset od plce prosvirao. Velika verovatnoca da je ploca u out-u.
 
Ako je stvarno BIOS onda ima samo jedan lek, menjaj. Popularna ploča naći će se.
 
Probaj CPU negde ako imas gde. Deluje kao da je on riknuo.
 
Probao sam CPU odmah. On je ispravan. Probacu da nadjem cip za bios.
 
U danasnje vreme, CPU se testira kao poslednja stavka. U tvom slucaju moze da bude BIOS.
 
Ne baca sliku, grafirka HD4650, napajanje cooler master 650W. Probao sam i samo sa memorijom, isto se ponasa. Stavljao sam bios na programator izgleda da je ostecen, ne moze programator da ga procita.

Cekaj ako si stavljao chip na programator jesi probao da upumpas najnoviju verziju biosa ili je to neizvodljivo? Sto se tice chipa za bios ja mogu da ti preporucim coveka kod koga sigurno mozes da nadjes isti cak je i clan ovog foruma pa se javi na pm ako si zainteresovan.
 
Prvo vidi sta ti je sa biosom pa tek onda dalje gledaj sta bi moglo da bude.
 
Vrh Dno