Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Probao sa novim WiFi drajverom i opet ista stvar. Radi 2-3 minuta, posle pukne na 10 sekundi i opet se vrati.
Nije do signala sigurno, pun je signal dok radi. Ima li neko drugo resenje?
Da probam sve drajvere reinstal, mozda windows 11 novi?
Kao za K, nikad mi nije potrebniji bio stabilan internet iz vise razloga i sad uzelo ovo da me zeza
 
Od jutros imam problem sa laptopom da mi svakih par minuta gubi WiFi signal (ruter nije daleko, 2 ostala uredjaja su konstantno na WiFi i ne gube signal).
Laptop je Asus TUF FA507 XI , kupljen nov pre 3 meseca.
Apdejtovan Windows 11 i svi drajveri za laptop.
Da ne crkava mozda mrezna?
Da li ti se to desava i na 2.4GHZ i na 5GHZ?
 
Si probao drugi ruter, mozes i hotspot sa telefona?
Probao sam hotspot sa telefona i opet se gubi.
Drugi ruter nemam, ali kazem, ostali uredjaji se normalno konektuju na ovaj i ne gube signal.
Da li ti se to desava i na 2.4GHZ i na 5GHZ?
Na 2.4 mislim da je, moracu da proverim veceras, sad sam na posao krenuo.
Radio je normalno po difoltu prethodna 3 meseca, nista nije menjano u medjuvremenu
 
Posle visecasovnog iscitavanja interneta, primetio sam da previse ljudi ima problem sa ovom karticom ( MediaTek Wifi 6 MT7921 ).
Sve sam zivo probao, ostalo mi je da resetujem jos Windows 11 ali sumnjam da ce i to pomoci.
Ljudi sugerisu da je najlakse promeniti mreznu karticu, s druge strane laptop mi je u garanciji pa je mozda bolje da sam nista ne cackam.
A i problem je sto mi je laptop potreban i za rad, i ako ga posaljem na reklamaciju ko zna kad cu ga dobiti nazad...
S druge strane, nisam vican rasklapanju hardwera a ne zivim u Srbiji (niti znam koju bih mreznu trebao da kupim, ako neko ima predlog neka kaze, bio bih zahvalan) pa ne znam koliko mi je pametno da ulazim u sve to.
 
ako je u garanciji i ako ne zelis da ga otvaras i menjas mreznu kartu, imas 2 resenja problema.
1. proveri u power settings da nema neki energy efficiency mode za wifi pa to iskljuci stavi always on
2. kupi usb wifi stick i koristi to dok ti je laptop u garanciji, posle kupi intel mrenu koja moze unutra i zameni
 
Da ne baksuziram sada posto je proslo 2 i po sata, ali radi trenutno bez prekida.
Na kraju sam iscitao citav reddit i na nekoj temi lik je okacio torrent link sa drajverima za koje se ispostavilo da je dobio u zip-u od Asus korisnicke podrske kad je reklamirao laptop zbog iste stvari. Znaci ne biste verovali koliko ljudi ovaj problem ima sa ovom mreznom kartom, nisam ni sam znao dok nisam poceo da guglam. I kod svih maltene ista prica - Radilo normalno prvih par meseci, posle poceo da gubi signal na svakih par minuta.
Inace na Asus-u poslednji drajveri za ovu mreznu su iz januara ove godine. Nekima je uspevalo da sa Lenovo drajverima osposobe, meni iz nekog razloga nije.
Nije mi jasno kako tako velika kompanija kao Asus moze biti tako neodgovorna da ne azurira drajver kad vec trpaju ovu kartu i u tuf i rog modele pogotovo ako vec imaju sveze drajvere, tj. njihova korisnicka podrska
 
Kreni sad da guglaš isto to za druge mrežne karte i naći ćeš isti problem. :)
Ima i za Realtek/Intel isto toliko problema/rešenja, ako ne i više.
 
Sad je opet poceo da zeza, tj. ne zakucava me dok sam u igri, samo dok surfujem ili koristim ovako internet, jako cudno...
Uzecu stick po @smarac preporuci, jel imate neki predlog koji je najbolji/najbrzi, da moze da podrzi i gejming i ostale stvari (zoom, video pozive, streaming).
 
Svi su azurirani

Kod mene je bio v2.40, malopre sam updateovao na v2.50. Novost je sto sam ga prekjuce koristio 4-5h bez problema, juce isto, a jutros je nakon 1h koriscenja opet izbacio BSoD sa greskom MEMORY MANAGEMENT. Updateovao sam BIOS, pa cemo videti sta kaze dalje :) Hvala obojici na pomoci! :D
Nakon svega ovoga, poceo da mi izbacuje BSOD sa stop codeom SYSTEM SERVICE EXCEPTION. Krenem da pokrecem cmd komande sa YT tutorijala i izbaci mi CRITICAL PROCESS DIED. Nakon toga odradim reset win 11 sa cuvanjem podataka (uzeti u obzir da ga koristim samo i iskljucivo za yt, mail, drustvene mreze... (samim tim nista od podataka nisam skidao/ubacivao)) i opet mi izbaci SYSTEM SERVICE EXCEPTION. Jel moze da bude neki hardverski problem? Odradio memory diag, chkdsk itd itd i ne pokazuje nikakve probleme sa memorijama ne izbacuje... Ne mogu da uocim problem...
 
Kad krenu tako razni BSOD-ovi sa raznim definicijama... može biti hardver. Obično bude memorija ili disk.
 
Na dva razlicita laptopa sa Ryzen procesorom i Win 10,posle apdejta desi se zamrzavanje.Prvo kursor misa,zatim ostale funkcije.Posle blokiranja apdejta ne desava se do sledeceg.
 
Iznenada se pojavio problem: zvuk na HP 255 g8 je na max.Volume od 1-100% je isto.Gde je problem?
 
Intel® Dual Band Wireless-AC 8265 odjednom je nema nigde ni u device manager ni nigde u Windows 11 , bios je zakljucan pa ne mogu da ugasim pa upalim , evo preko lan kabla pisem, evi dizem Ubuntu da vidim sta se desava , nemoguce da je tek tako crkla? Fujitsu U748 je u pitanju?
 
Restartovao sam vise puta i sad je ima , mozda je Windows 11 kriv , Ubuntu nije hteo da mi digne na ovu moju staru flesku
 
Pozdrav,

kupio sam nov lap top Acer AMD Ryzen 3 7320U i kao da sam primetio da malo sporije radi kad nije ukljucen u struju, tacnije kada radi samo na bateriji.
Da li je to normalno?
Kada je na punjacu radi neverovatno brzo ali kada je samo na bateriji radi prosecno.
Pritom sam pojacao MOD kada radi na bateriji na najbolje performanse ali i dalje sporije radi na bateriji.
Da li mozda moze da bude do nekog drajvera?
 
Gde to da proverim, gde se nalazi na win 10?
Skines HW monitor i vidis koliko radi na bateriji , pratis takt procesora , cenim da radi na 4.1GHZ na punjacu a ovako radi na 2.4GHZ na bateriji taj Ryzen. Vidi u biosu jel mozes da ugasis ustedu baterije , postoji program ThrottleStop koji moze da forsira procesor da radi na bateriji na visem taktu ali evo recimo na mom laptopu taj program nema nikakvu funkciju a verovatno nema na mnogim novijim laptopovima.
 
A jel mozes tacno opciju da mi napises u biosu posto nisam ja maher za te stvari :) mozda to tebi opusteno izgleda jer se razumes.
I jel taj program TrothlleStop nema veze sa ovim u biosu sto si rekao?
A pokusacu i taj HW monitor da skinem da vidim bas
 
Zar nije ThrottleStop namenjen Intel procesorima?Za Rizen je namenjen Ryzen controler.
 
Na HP sa Ryzen 5500u desava se ponekad da zamrzne prvo kursor misa,zatim tab u Cromu,zatim redom ostale funkcije na desktopu.Nasilnim restartom radi normalno.Danas je poceo da prilikom butovanja Win 10 nevidi ssd/nvme/.Nasilni restarti ponovo radi ,ili plavi ekran proverava disk i digne sistem.U svemu tome sumnjam da je nesto oko ssd.Dali crkava ili mozda losi kontakti sa plocom?Ili je mozda ploca?
 
Molim za pomoc oko memorije za grafiku HP 17-cp0107nm.Kupio sam pre neki dan pomenuti model i iako sam se obratio na sajtu HPa nisam uopste dobio odgovor .Problem je sto nigde ni na njihvom sajtu nema uputstva, kako dodeliti i moze li se uopste dodeliti memorija za grafiku koje bas ima malo po defaultu.Kada sam usao u BIOS da pretrazim opcije u kojima mogu dodeliti rama grafici a imam 16g, U SVOM ZIVOTU NISAM VIDEO bios SA MANJE OPCIJA !!!
 
Molim za pomoc oko memorije za grafiku HP 17-cp0107nm.Kupio sam pre neki dan pomenuti model i iako sam se obratio na sajtu HPa nisam uopste dobio odgovor .Problem je sto nigde ni na njihvom sajtu nema uputstva, kako dodeliti i moze li se uopste dodeliti memorija za grafiku koje bas ima malo po defaultu.Kada sam usao u BIOS da pretrazim opcije u kojima mogu dodeliti rama grafici a imam 16g, U SVOM ZIVOTU NISAM VIDEO bios SA MANJE OPCIJA !!!
Probaj ukljuci GPU-Z da ti belezi max vrednosti,Pa odigraj neku igricu i koliko je uzeo sistemske memorije.Uzme i preko 7gb.
 

Prilozi

  • hp 5500u.gif
    hp 5500u.gif
    22.5 KB · Pregleda: 4
Imam acer laptop i treba mi dodatni punjač. Na punjaču piše sledeće:
MODEL: A18-045N2A 45.1 W
UP/N: A045R072P
REV:03
INPUT:100-240 V~1.4 A 50-60 Hz
OUTPUT: 19.0 V2.37 A

Već nedeljama na KP ne nalazim takav punjač, gde mogu da ga kupim?
 
Ne traži tačan model, već specifikacije.

Treba ti "acer 19v 2.37a". Gledaj u specifikacijama da je promer za konektor 3x1.1mm i uzimaj original (Acer, Chicony, LiteOn, itd). Kopije punjača preskačeš kao dobar dan. Cene očekuj od 2000 do 3000 dinara mahom.
 
Nazad
Vrh Dno