Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

imam HP Probook 4525s...nakon sto stavim laptop u sleep ili hibernate i probam ponovo da ga upalim samo stoji crn ekran ali cujem laptop kako radi...nakon toga moram da izvadim bateriju kako bih mogao da upalim laptop...moze li neko da mi pomogne kako da rijesim problem

Ako imas "diskretnu" grafiku moguce da je doslo do pregrevanja i blagog izoblicenja iste, nije retkost kod HP-a, probaj kad ga probudis da vrhovima prstiju jako pritisnes (da ne kazem udaris) negde oko sredine tastature, mozda i malo ulevo, obicno je grafika tu negde kod HP-a.

@nesa07: Brate oladi sa tolikim uzastopnim postovima popices silne kaznene poene...
 
Visa ambijentalna temepratura obavezno znaci i visu temperaturu u kucistu. Dakle, ako je njima idle T na 19` bila 50`, ne mozes sigurno ocekivati da i tebi bude ista na 26` ambijentalne T.
 
Ako imas "diskretnu" grafiku moguce da je doslo do pregrevanja i blagog izoblicenja iste, nije retkost kod HP-a, probaj kad ga probudis da vrhovima prstiju jako pritisnes (da ne kazem udaris) negde oko sredine tastature, mozda i malo ulevo, obicno je grafika tu negde kod HP-a.

probao sam ne moze...
 
Sve do 60-70 je normalno, i neće biti problema. Ako se greje od samog početka, to je do sistema za hlađenje. Možda nisu očistili dobro cooler ili izvadili sloj prašine ispod heat-sinka. To generalno neće da bude dobro dugoročno , trebalo bi da zoveš servis, a ne gigatron i da se žališ.
To je prvo što si trebao da uradiš.
Zoveš servis ovlašćeni kod koga je bio laptop(ne gigatron):
Dobar dan
-Dobar dan
Laptop mi je bio kod vas na servisu, vratili ste mi pokvaren !!!
-kako pokvaren, dajte mi vas ticket
- Ma kakav ticket, laptop mi se greje mogu da skuvam jaje na njemu. Hoću da se problem reši, nije postojao dok vi niste umešali svoje smotane prste.
- poštovani provericemo broj vašeg tiketa.Možete da zakazete kurirsku službu na našem sajtu.

Na sajtu prosledis lepo te sličice, kažeš da ti vrate ispravan i da ćeš opet da proceris vrednosti.

Služba dolazi na adresu(AKS,Beks) i preuzimaju uređaj.ti ništa ne placas, oni imaju ugovor sa servisom.
Saljes u originalnoj kutiji.
Kopiraj račun i garanciju. Posaljes im kopiju računa i original garanciju, zadrzis za sebe ostalo.

Kada pošaljes uređaj, on će tek kroz 2-5 dana da udje u proceduru. Kako naši servisi znaju samo da čitaju servisne knjige od modela koji popravljaju, ocekuj ili da ga vrate bez otvaranja (jer nije zapistao 3 puta kratko i jednom dugo u C-duru) ili će da naruče novi deo.
Pošto novi deo stiže iz Kine poštom, to je još 1 ili 2 nedelje čekanja.

Kada stigne nazad, na papiru će pisati: preuzet uređaj je na sebi imao ogrebotine po poklopcu, na display-u, i kućištu.
To je standard naših lopova, time se ogradjuju od eventualnih oštećenja koja nastupe prilikom servisiranja. Klasično:"nismo mi, bilo je tako".
Eto, to te očekuje. Naravno, ovo je best case scenario.
;-)
 
Ja imam DV6000 i imam cudan problem, naime dve radi normalno, cpu max 45 gpu max 50 a ventilator radi kao turbina, i nema veze da su temperature procesora i grafike ispod 35c, ventilator i dalje radi pa bar 80%. Procesor je T7300 grafka je 8400GS, menjana pasta, redovno odrzavan laptop. NEMAM resenje trenutno...
 
BIOS update?
 
Laptop Dell 5737 17r - odnet u servis sa simptomima hdd-a sa 23 bed sektora, optičkim uređajem koji uopšte ne radi i samim laptopom koji ima problema sa paljenjem i izlaskom iz sleep moda. Nadao sam se da će mi zameniti ceo laptop.... Šipak, zameniće mi samo hdd i dvd rezač, ne znam samo kako će mi rešiti poslednji problem na taj način.
 
Poslednja izmena:
Ja da objasnim kako lepo rade servisi, ne za mene lično, ali sam blizak.
Poslat na popravku laptop koji ne radi, lupali šta je uzrok, kao popravili, ali nisu.
Ukrali lajsnu, pokvarili touchpad, ukrali display (pošto pati od mnogih problema koje nije imao, ali mrtav piksel koji je imao, sada je ''popravljen''. Bravo!)
 
Po novom zakonu imas pravo da trazis zamenu uredjaja novim ili povracaj novca.
Dakle, ne sme da popravlja na svoju ruku servis.
Znaci, ako crkne ploca, proc mozes da odbijes popravku posto je uredjaj defektan i trazis novi.
Ako je display, mogu da se vade da nije "glavni" deo uredjaja i odbiju zamenu...
 
Ne bih bas ovo nazvao problemom, ali da ne otvaram novu temu
Hocu da prosirim video memoriju na lap topu marke Dell Inspiron 3420. LT ima 4GB sistemske memorije, a dedicated mu je 32mb sto je poprilicno malo. Zna li neko kako da prosirim tih 32mb?
Inace u BIOSu nisam nasao nikakvu opciju vezanu za ovu temu, a ne bih se bas igrao sa BIOS updateom itd, da ne zeznem nesto...
 
Ako nema te opcije u BIOS-u, onda nema nacina.
 
Toshiba Satellite® C650

želim da ubacim SSD umest hdd od 500GB. Da li nekako preko nekog uloška (da izbacim CD) mogu da napasujem i SSD i HDD ?
 
Ulozak se zove caddy, naravno da mozes.
 
E hvala druže, još samo da li znaš gde kod nas može da se kupi ?

Može i na PM
 
Ima i na kupujemprodajem po prihvatljivoj ceni.
 
Za par dana mi je plata pa ću sigurno da naručim. Šteta što nisam iskoristio onu akciju na BH za SSD :) to bi mi bilo pun pogodak . Koliko milimetra mi treba za HDD iz laptopa ? Da li je bolje da u Cady stavim HDD ili SSD ?
 
Poslednja izmena:
Ali ako ubacuješ umesto harda. Odnosno vadiš hard po tvojoj formulaciji, ništa ti dodatno ne treba.
Takođe mi se čini da ta Toshiba ima dva mesta za diskove, pa ne moraš da vidiš DVD.
 
Poslednja izmena:
Ali ako ubacuješ umesto harda. Odnosno vidiš hard po tvojoj formulaciji, ništa ti dodatno ne treba.
Takođe mi se čini da ta Toshiba ima dva mesta za diskove, pa ne moraš da vidiš DVD.

HDD je od 500GB, tako da bi ostao, a SSD bi ubacio za sistem. Koliko milimetra mi treba za HDD iz laptopa ? Da li je bolje da u Cady stavim HDD ili SSD ?
 
Kako hoćeš. Bolje SSD da ne premeštaš hard. Nego ima li taj laptop dva slota za hard diskove ili jedan?
 
Stvarno ne znam. Kako mogu da proverim , a da ne otvaram lapop ?
 
U uputstvu možda. A najlakše je da vidiš gde ima za otvaranje, odšrafiš i pogledaš. :D Napravljeno je za lak pristup. Mada možda ima i dummy mesto kao ovaj jedan Dell, bilo im je teško da za .30$ dodaju još jedan SATA kad već ima mesto.
 
Tesko da ima dva slota. 99% lt ima samo jedan hdd slot. Svakako ces morati da otvaras lt da bi odsrafio drzac cdroma pa ti je sve jedno hoces vaditi hdd pa na njegovo mesto stavljati ssd ili ces hdd odma u caddy.
 
Poslednja izmena:
Proverio sam . Ima samo 1 slot. Da li se slažete da je pametnije da se na mestu CD a ubaci SSD, a HDD da ostane na svom mestu ?
 
Nema nikakvog razloga da se HDD pomera.
 
Nazad
Vrh Dno