Šta je novo?

Problemi sa grafičkom i veoma spor boot up

AlexxandarYo

Čuven
Učlanjen(a)
08.07.2003
Poruke
390
Poena
619
U pitanju je Lenovo Ideapad Z565

Laptop je moje devojke pa na njemu od kada je kupljeni ni jedan drajver nije ažuriran itd, sve je počelo pre mesec dana kada sam joj zamenio originalni drajver sa najnovijim koji mi je AMD auto detect preporučio 14.12.

Nedelju dana kasnije desio se prvi BSOD sa 0x116 greškom i fajlom atikmpag.sys pretpostavio sam da je zbog toga što nisam prethodni drajver obrisao pa sam upotrebio DDU sa Guru3d i obrisao sve display drajvere kompletno i ponovo instalirao taj novi. To je radilo par dana pa opet BSOD sa istom greškom... bio sam na putu pa nisam mogao ništa više da mu uradim.

Eh sada pre 10 dana, reinstaliram ja računaru windows i sve iz početka uradim i stavim taj novi drajver, računar lepo radi.. sve do par dana kada opet BSOD 0x116 i atikmpag.sys greška.

U safe mode uđe bez problema, ako mu stavim da bootuje u VGA modu, treba mu između 5 i 10 minuta ako ne i više da digne sistem... ali posle toga rezoluciju vratimo na standardnu i radi bez problema.

Ako ga stavim da normalno bootuje, on će da pokušava nekih 5-10 minuta pre nego što se sam isključi, mislim da se pregreje...

Eh sada pre nego što su se problemi pojavili radio je bez problema, radio sam mu fur mark stress test, najviše što je došao GPU je bilo 87-88C što je dosta toplo ali ne dovoljno da ga isključi...

Uradiću mu uskoro memtest pa ću napisati rezultate, HDD Smart kaže da je ok.

Šta da mu radim? Apsolutno nemam nikakvu ideju koji mu je đavo...
 
Pokusaj sa matorim drajverima svakako (skini sa Lenovo sajta).

Iz nekog mog iskustva, na laptopovima koji nisu desktop replacement i gaming ne treba cackati nista ako sve radi. Obicno se zavrsi na ovakav nacin :(
 
Stara priča kada su u pitanju problematični AMD drajveri, a posebno za Lenovo laptopove.
Meni se slično više puta dešavalo samo su bili drugi modeli Lenovo.
Isključi auto detect i manuelno instaliraj samo proverene drajvere za grafiku, koji ne moraju biti najnoviji.
 
Pokusao sam sa drajverima sa Lenovo sajta, na isti nacin se ponaša... :(
 
Jedino ti preostaje da vratiš drajvere sa kojim je ispravno radio. Nepisano pravilo sa starim laptopovima je - ako radi kako treba, ne menjaj ništa i ne čačkaj sa novim drajverima.

I izbaci taj AMD update utility šta li je. Ne treba ti...više.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno