Šta je novo?

Problemi sa Gigabyte GA-P35-DS3 - ne mogu da podesim butovanje uredjaja

-[ExcorCist]-

Slavan
Učlanjen(a)
09.10.2005
Poruke
335
Poena
319
Komsija ima probleme sa butovanjem WIN XP (ukoci se kada se zavrsi kada se pojavi prvi Win ekran, kursor se i dalje vidi i ostaje samo crni ekran i nista se ne menja, jedino resenje je da se udje preko F8 i da se iz menija izabere Start Windows normally ili Safe mod) i hteo sam da mu instaliram novi Win
Postavio sam u boot meniju Cd kao primarni, HD kao sekundarni
Ali.
Na post skrinu se pojavi Booting from CD/DVD ali butovanje sa CD-a ne pocinje i stari Windows se kako tako pokrece... Probao sam nekolio Win Cd-a ali ni jedan nije radio, Citac je uredu i cita diskove (probao iz Win-a)
Specifikacije su sledece:
Gigabyte GA-P35-DS3
AMD 4400
1GB RAM
ATi 2400
WD1600AAJS
PIONEER DVR 112D
Hvala unapred, nikad nisam imao probleme sa instaliranjem OS-a, prvi put radim sa Gigabyte maticnim i prilicno sam razocaran
Ako znate neko resenje pomozite izgubih par sati ni u cemu...
 
Bas sto rece covek nemoze AMD na P35 cipsetu.
 
krastavac, nisam siguran, kopirao sam ime ploce sa everesta, a za proc sam cini mi se video 4400 pa sam povezao sa AMD...

probao sam sa F12, isto ****** kao kad podesim da se pokrene iz biosa sa CD-a...
ima li nekog drugog resenja?
 
to jedino sutra
al kako moze da preskace boot sa cd-a, ako namestih u biosu cd pa hd?
 
Dali ima nekih novih informacija,vrlo je interesantan problem?
 
nema nazalost, nisam vise radio nista na tom kompu, zvao sam lika koji je prvi instalirao win xp, bio je kad ja nisam bio tu i kaze ni on ne moze da namesti da se butuje sa cd-a...
kapiram da je nesto riknulo: ploca ili bios

u svakom slucaju ulazi u win u 90% na F8 pa start normally...
gledao sam nesto po netu, u vezi podesavanja voltaza memorije il tako nesto, da ne treba da bude na auto vec da treba da bude rucno podeseno... mada nije ni cudo sto nece da radi ako je uboden AMD x2.... :)))))
 
Poslednja izmena:
Imao sam pre par dana isti problem, ploca nije videla ni diskove ni cd ni usb flash (bilo kakva promena redosleda boot-a u biosu nije davala nikakve rezultate). Trip sa biosom mi se desio i ranije, ploca nije primala podesavanje FSB-a preko 266Mhz.
Imam istu plocu GA P35 DS3 sa Q6600.
Clearmos je resio problem.
Inace na tvojoj ploci je verovatno E4400, AMD ne bi usao u socket, osim cekicem :-devil-:
Inace, ploca nije uopste losha za 60e, tera Q6600 oc. 3600Mhz za svaki dan bez problema (ako izumemo mushice :p koje predpostavljam ima dosta GA ploca, i ranije sam imao GA ploce...)
 
A sto lepo ne poneses tvoj DVD-CD player kod njega i prikacis ga da vidis sta se desava, neko je vec rekao da je moguce da taj njegov ne ocitava disk kako valja.
 
Nazad
Vrh Dno