Šta je novo?

Problemi posle reinstalacije Windowsa

Luka.

Cenjen
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruke
795
Poena
170
Pozdrav drugari,
Danas sam reinstalirao Win7, i nakon toga imam neke suvisle probleme...
Neki od njih su sto mi jednom radi CPU-Z, sledeci put ne radi, isto tako i GPU-Z, i VLC Plejer, ostalo nisam probao. Jednostavno se crashuje, probao sam da izbrisem navedene programe i da skinem ponovo instalaciju i ista prica, pokrenem nakon instalacije i radi sve super, nakon 5 min. se crashuje, i bez mogucnosti da ponovo pokrenem aplikaciju. Mota mi se po glavi sta sam lose uradio, imam 3 particije C, E i D, i napominjem da sam samo odradio format C: particije, ostale aplikacije/igre/folderi su ostali na preostale dve particije. Prihvatam sve updateove od Windowsa, nemam instaliran SP1, dakle samo cist win7 x86. Mozda je morbidno, ali da nije mozda problem u tome sto sam imao samo jednu particiju pri prvom instaliranju Sedmice(prosle godine u julu) pa sam naknadno napravio dodatne dve, D: i E:?
Stvarno vise ne znam gde sam pogresio, a iskreno ne reinstalira mi se Windows ponovo. Prihvatam bilo kakvu ideju ili sugestiju, ipak je vecina vas mnogo iskusnija od mene...
Pozdrav :wave:
 
Na C si imao instaliran operativni sitem a programe si instalirao na D?? A potom si reinstalirao sistem a instalirani programi su ostali na D?

Jesam li te dobro shvatio? Ako je to slučaj onda je logično zašto programi ne rade jer si obrisao ključeve u registry bazi
 
Da... Ali me buni jer ne mogu da obrisem program direktno, nego samo da obrisem instalacioni folder, u add/remove programs nema tih programa koji su bili pre reinstalacije(logicno) tako da im brisem instalacioni folder, a preko Vit Registry Fixa i CCleanera dalje odradjujem posao u registry bazi, nadam se da je tako ok...
Elem, nocas sam malo stabilizovao sistem, reinstalirao sam dosta programa i nisam primetio problem ni sa jednim vise...
Mozda bi mi eventualno trebala pomoc kako da lakse brisem te programe koji su mi ostali pre reinstalla?
 
Te koji su ti ostali pre reinstala samo prosto obriši (ceo folder) i to je to. Oni su na drugoj particiji i Win ih ne prepoznaje kao instalirane porgrame jer to i nisu. Lepo skini nove verzije i regularno ih instaliraj i nećeš imati problema.
 
I instalacije ovaj put drži na istoj particiji gde je i operativni sistem. A ako želiš beckup uvek su tu programi u stilu: http://www.acronis.com/
 
Nazad
Vrh Dno