Šta je novo?

Problem

molim

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2005
Poruke
6
Poena
301
Na pocetku da kazem da mi se ovaj problem desava kod sledecih igara :
Kill Switch, Civilizacija 3 i Cold Fear.
Startujem neku od ove tri igrice, ekran "izgubi" rezoluciju, slika se suzi i skupi. A na ono malo slike sto ostane pojavljuju se neke linije i malo se nazire sta se desava u pozadini. Zvuk cujem normalno, ali grafika me zeza, nista ne vidim, ekran se skroz pogubi.

Imam graficku fx5200, 512 rama ....
prvo sam pomislio sa je problem u drajverima, instalirao najnovije.. ali nije pomoglo.
Monitor mi je star, PHILIPS brilliance 1709..... da nije do monitora?
 
Poslednja izmena:
Provjeri da nije nesto do refresh rate-a, ne bi trebalo da bude drugo u vezi monitora. Ostale igre ti rade normalno?
 
Da, ostale igre rade normalno. Neke novije naravno koce jer su zahtijevnije, ali se ne gube kao ove tri.
Refresh rate, sam povecavao ali nije pomoglo. Slika je i dalje izvitoperena .....
 
proveri koje ti maksimalne refresh rate-ove podrzava monitor i u kojim rezolucijama pa zatim u nvidija drajverima (desktop/desni klik/properties/display/advanced/naziv kartice pa u pod meniju "override refresh rate" namestas) podesi tj rucno podesi koje refresh rateove oces u kojoj rezoluciji. Najbolje bi bilo da instaliras drajvere za monitor koji koristis i trebalo bi da se samo podesi !
 
Vec sam ranije uradio to sto si mi predlozio, ali ni to ne pomaze.
Moj monitor je Philips Brilliance 1709, ne mogu da nadjem drajver za njega.
:crash:
 
probaj opet isto to, samo stavi sve refreshove, probe radi, na 60hz. Ako tako bude radilo kreni malo po malo da ih dizes.
 
Meni je monitor po default-u namjesten na 60hz, ja sam probao da spustim na 50, povecam na 70, pa na 100 ali nista.
Kada povecam na 100 onda mi se monitor pogubi i van igrice, jer valjda ne moze da podrzi 100hz ....
Da li postoji neko podesavanje pomocu kog ja mogu da odredim u kojoj rezoluciji igrica da startuje, a da ne ulazim u samu igricu? U folderu u kom je igrica tako nesto nema...
 
Postoji i zove se Refresh Rate Override i nalazi se u drajverima (ne u novijim verzijama). Evo ti mali .reg fajl koji unesi u registry pa ce ti se otkljucati opcija u drajverima za Refresh Rate Override. Onda podesi koju hoces frekvenciju za odredjene rezolucije.
 

Prilozi

  • refresh rate override.zip
    262 bajta · Pregleda: 37
Hvala za ovaj .reg file
 
BlackNeo, on pita za rezoluciju, a ne za refresh rate tako da mu taj ref ne treba, ima fx5200 i ima u drajverima vec sve te opcije za override.

@molim:

ti uopste ne citas sta ti ja pisem, ili te jednostavno mrzi da uradis to sto sam ti rekao. Ako si neiskusan, a vidim da jesi, procitaj i uputstvo koje sam ti ostavio kako bi mogao da dodjes do opcija koje sam ti rekao da podesis. Znaci to sto ti menjas refresh rate u "monitor" jezicku nema veze sa zivotom, svaka rezolucija moze da ima svoj refresh rate i windows ume da brljavi sa time i zato treba da odes u podesavanja koja sam ti naveo pre tri posta i tamo to rucno podesis.
 
Ako je instalirao najnovije drajvere kao sto je rekao da jeste, onda nema Refresh Rate Override po defaultu u drajverima.
 
gx-x , druze jesam neiskusan, ali nisam glup! Refrashrate sam podesavao kako ti kazes, ali kako BlackNeo kaze ja nemam opciju "override refresh rate", vec imam opciju "Screen Resolutions & Refrash Rates" i u njoj mogu rucno da podesavam refrash rate za svaku rezoluciju posebno... i tu sam pokusao da podesim, a ne u "monitor" jezicku ;)
 
BleckNeo, HVALA TI BRATE!!!
To je to!
gx-x, hvala i tebi brate, mada sam ja mislio da ti kada govoris o "override refresh rate" da je to isto sto i "Screen Resolutions & Refrash Rates", sada kad sam ubacio ovaj fajl sto mi je BleckNeo dao, podesio, i sve fercera :) .
Pozdrav.
 
Drago mi je da sam bio od pomoci i da ti sad sve radi. Pozdrav.
 
i meni je drago da je problem resen. Govorio sam o opciji "refresh rate overrides" u nvidia setings-u. Bar se kod mene tako zove u 77.13 drajverima.
 
Nazad
Vrh Dno