Šta je novo?

Problem

David0230

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
15.01.2015
Poruke
63
Poena
49
Ljudi ja ne znam sta se ovde desava, upravo sam kupio graficku karticu radeon r9 280x , medjutim kada sam instalirao CPU Z program u graphics tabu mi pokazuje da je u piranju graficka radeon hd 7970 , takodje i kada sam skinuo automatsko trazenje drajvera sa amd ovog sajta, fazon deketkovao je hd 7970

http://images.ghost.rs/e/43171421928582.jpg
 
hvala na brzom odgovoru druze, sad mi je lakse aaxxaa
 
Dobro je što je AMD dodatno zakomplikovao označivanje svojih graf. kartica. Taman sam na osnovu starih oznaka mogao da pretpostavim koje je klase kartica kad sad ubaciše to Rx što bi zahtevalo novo učenje kojoj klasi pripada kartica sa nekom oznakom, da ne govorim o laptop karticama. AMD stvarno ne olakšava čoveku da kupi njihov hardver, procesori su isto za mene španska sela, a recimo da spadam u natprosečno informisanog u sferi IT.
 
Informisan i upoznat su razliciti pojmovi. :)
 
Dobro je što je AMD dodatno zakomplikovao označivanje svojih graf. kartica. Taman sam na osnovu starih oznaka mogao da pretpostavim koje je klase kartica kad sad ubaciše to Rx što bi zahtevalo novo učenje kojoj klasi pripada kartica sa nekom oznakom, da ne govorim o laptop karticama. AMD stvarno ne olakšava čoveku da kupi njihov hardver, procesori su isto za mene španska sela, a recimo da spadam u natprosečno informisanog u sferi IT.

Ma to ti je 5 minuta na netu i ukapiras sve.
 
Dobro je što je AMD dodatno zakomplikovao označivanje svojih graf. kartica. Taman sam na osnovu starih oznaka mogao da pretpostavim koje je klase kartica kad sad ubaciše to Rx što bi zahtevalo novo učenje kojoj klasi pripada kartica sa nekom oznakom, da ne govorim o laptop karticama. AMD stvarno ne olakšava čoveku da kupi njihov hardver, procesori su isto za mene španska sela, a recimo da spadam u natprosečno informisanog u sferi IT.


Nisu ni ovi drugi nista bolji. To namerno rade da bi se lakse prodavale karte.
 
Neke serije novih grafika su dolazile sa starim ati cipom koji je samo preimenovan. Amd je sada, valjda, presao na iskljucivo nove cipove a tebi se zapala grafa sa starim cipom...
 
ne,sve je to isti chip i nema razloga za sekiranciju.
 
Ja imam problem sa nvidia geforce 8600gt, poenta je da kada igram neku igru ili gledam film grafa jednostavno blokira, zamrzne se ekran i mora se restartovati komp ili se pomesaju slova, razlete se na sve strane po monitoru, e sad siguran sam da je grafa, stavio sam neku matoru rezervnu, igre i filmovi rade ok, siguran sam da je grafa prsla zanima me da li ovo moze da se popravi u nekom servisu ili da bacam u kantu
 
Ne isplati se popravka 8600gt.
 
Bacaj u kantu i skupljaj 1500-2500din za nesto slicno. Polovno, tipa GeForce 9400GT, 9500GT, Radeon 2600, 3650, 5450, 6450. Ove dve poslednje se mogu naci i sa garancijom (mada one i nisu za igre).
 
Poslednja izmena:
Pa nasao sam neku polovnu na netu geforce 9600 gt, e sad da li je za nju dovoljno napajanje od 400 vati realnih(nije kineesko sr..e).
 
Daj tacnu oznaku napajanja. Ako ne znas, otvori kuciste i uslikaj nalepnicu.
 
08808322910886805be9da49c0f500e6.jpg
evo je
 
E to mi je bitno, u principu treba mi grafa koja ce da podrzi bar pes 2014 i to je to, hvala na pomoci
 
A sta mislite radeon hd 5450 512mb vs geforce 9600gt koja je bolja, jeste da su zastarele ali na moju konfiguraciju bolje mi netreba.
 
9600GT je pet puta bolja u igrama. :D 5450 nije nizasta.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Hteo sam da postavim jedno kratko pitanje pa da ne otvaram novu temu.
Moja graficka je prestala da radi pa sam hteo da kupim drugu i to polovnu. Drug mi je ponudio da kupim od njega jer on uzima neku bolju pa sam je uzeo da je isprobam. Sve lepo radi ali mi se cini da je slika tamnija nego sa mojom. Jel moze to da bude neki znak da je ta njegova graficka pocela da se kvari ili je to samo do podesavanja nekog? Ja sam samo izvadio moju i stavio tu drugu i za nju instalirao drajvere.
 
Samo podešavanja u drajveru i/ili monitoru. Ako nisi potpuno očistio stare drajvere a karte su slične, onda je verovatno ostalo neko staro podešavanje.
 
Jel moze to sto je kao malo vise siva slika sa tom novom nego sa starom da bude znak crkavanja graficke? Kako da obrisem te stare drajvere? Jesu slicne graficke.
 
Izbrises ih sa Display Driver Uninstaller, pa posle instaliras najnovije drajvere.
 
Obrisao ih i opet isto. Jel ima razlike mozda to sto sada kacim preko vga kabla a bilo je bilo je ranije preko dvi?
 
Vrh Dno