Šta je novo?

Problem vezan za Excel

mmsandi

Slavan
Učlanjen(a)
29.01.2010
Poruke
3,558
Poena
270
Postoji li nacin da mi red u Excel-u ostane highlight-ovan iliti obiljezen i kad je prozor neaktivan? Prebacam nesto iz Excel-a u online bazu podataka i to bi mi puno znacilo.
 
Ako mozes da pojasnis ili bolje opises sta zelis da postignes
 
Pa stavljam prozor pored prozora Excel i browser i čim kliknem na browser izgubi mi se highlight sa reda koji mi treba i koji sam postavio. Našao sam neko rešenje na netu ali to ide preko nekog code-a, a ja ne umijem da ubacim taj code.
 
Ako ti treba da obelezis red radi lakseg prekucavanja podataka iz xls fajla u online bazu mozes da odradis preko macro-a koji si nasao na netu. Ako ti celije nisu formatirane mozes da prekopiras sadrzaj u prikacen fajl i da koristis ova dva macro-a. Nadam se da ce ovo da pomogne.
 

Prilozi

  • Book1.rar
    10 KB · Pregleda: 13
Ako ti treba da obelezis red radi lakseg prekucavanja podataka iz xls fajla u online bazu mozes da odradis preko macro-a koji si nasao na netu. Ako ti celije nisu formatirane mozes da prekopiras sadrzaj u prikacen fajl i da koristis ova dva macro-a. Nadam se da ce ovo da pomogne.

Upravo za to mi treba, ali nemam pojma kako se koriste macro-i. Na ALT+F11 mi otvori novi macro sheet i ja tu kopiram ovaj code, ali ne znam kako dalje.
 
Kad ti otvori taj VBA prozor Desni klik na Sheet1>Insert>Module pa prekopiraj ovaj tekst koji je u fajlu. A da vidis listu macro-a moras da odes na Developer Tab>Macros. Ako ti nije aktivna mozes da je aktiviras na File>Options>Customize Ribbon i cekiras Developers u desnoj listi (Excel 2013).
 
Imam vec Developer, ali nece da mi otvori VBA prozor iako imam sve dobro podeseno u Macro Security-u(i opcije Visual Basic i Macros su mi 'greyed out'). Ovo sto mi otvara na ALT+F11 je novi sheet pod nazivom Macro1.
 
Da nije slucajno prilikom instalacije Excel-a za VBA stavljeno Not Avalible, posto najverovatnije bude to u pitanju kada je neka opcija "greyed out"? Ne mogu da se setim nekog drugog razloga.
 
To je bilo u pitanju. Zavrsava mi posao onaj code sto sam skinuo. Puno hvala, Wolf!!!
 
Nema na čemu i drugi put.
 
Vrh Dno