Šta je novo?

Problem sa zvukom msi cr640

HerbalKing

Slavan
Učlanjen(a)
26.08.2008
Poruke
274
Poena
320
Pozdrav, imam problema sa zvukom na laptopu msi cr640, probao sam sve reinstalacija windowsa, win 7,8, kubunta, 200 drajvera update biosa... Problem je malo cudan, pustite film on na zvucnicima radi.. odredjeno vreme, onda zvuk jednostavno ispari, kada stavite slusalice onda ga opet ima,ali kad izvucete slusalice, ne radi opet.. isto se desava npr sa youtube, muzikom itd... posle restarta, odmah radi... Ako je neko imao slicnih problema voleo bih da mi odgovori:)
 
Jel si pokusao orginal drajver iz 2011 godine http://download7.msi.com/download_files/nb/dvr_exe/ad/ad_conexant_cx20671_8.54.0.0_al00.zip

Pokusaj i ove drajvere http://www.station-drivers.com/index.php/listes-constructeurs/228-conexant zadnja tri probaj , ova prva tri su za asus i lenovo...

Imao sam je CX640 to je slican model kao tvoj isti cip za audio ima na nekim audio drajverima mi pali kuler i vrti kao lud jedva sam se snasao za audio drajver , jedan sam nasao koji ne pali kuler...takodje sam imao problem da mi automatski baca na sleep na windows 8 pri paljenju....a automatsko osvetljenje i da ne pricam...
 
Probao org, isto ali cudno je sto je 2godine laptop radio... i sada...
 
Skini neki od drajvera sa driver station od 2 predzadnja za windows 8 i instaliraj preko inf fajla posto mislim da preko setup.exe evo primer:

Capture.PNG
 
Imam isti problem. Kupio laptop sredinom februara 2012. Ovo je pocelo da se javlja pocetkom januara 2014. Padne mi na pamet da mi garancija jos traje. Pozovem korisnicki servis, kazu poznat nam je problem - mora ploca da se zamijeni. Posalju kurira i odnesu u servis. Nacekam se mjesec dana i kad sam pustio neki duzi klip na youtube - problem je ostao isti. Sad ne znam sta ciniti, nema svrhe da ponovo reklamiram a i prosla je garancija :) A ne znam da li su ovi uopste zamijenili plocu, i da li ima svrhe da nosim ovo u neki servis pa da platim. Ili bolje baciti kantu pa uzeti novi racunar...
 
Pa ocito je hardverski, dobro si zakljucio. Najverovatnije da dobija signal da su ubodene slusalice, pa iskljucuje zvucnike.
 
Isti problem imam i ja sa istim laptopom... Da li si nasao resenje?
PS. problem mi se poceo desavati nakon instalacije win7 x64. Pre toga je bio Win7 x86... ne znam da li da probam da vratim 32-bitni OS? da li si probao to?
 
Nazad
Vrh Dno