Šta je novo?

Problem sa XFI Xtreme Gamer karticom

spawn1301

Slavan
Učlanjen(a)
18.05.2008
Poruke
25
Poena
304
Znam da je ova tema vec izlizana, sto po stranim sto po nasim forumima ali jos uvek nisam nasao na problem koji imam odnosno nisam nasao resenje za isti (mozda i nisam dovoljno trazio:S: a mozda ga i nema).

Kartica je stvarno odlicna ali kad radi. Moj problem je u tome sto retko kad proradi po ukljucivanju racunara i sve se svodi na menjanje modova (Entertainment u Gamer ili Audio creation ili bilo koja kombinacija) dok ne dobijem zvuk. Cesto se desava da po ukljucivanju racunara dobijem jak poput statickog suma koji se opet resava prebacivanjem iz moda u mod.

Prilicno sam siguran da nije do drajvera jer se slicno ponasa kartica i pod linuxom (jako sistanje ili bez zvuka pa se tek onda stabilizuje i radi u vecini slucajeva ok).

Konfiguracija iz potpisa, BIOS najnoviji, probao sa menjanjem slotova, iskljucivanjem svih meni nepotrebnih stvari iz BIOS-a, iskljucio JMicron PATA/SATA controller posto je kao i to nekima resilo problem, probao i sa zadnjim beta driverima mada sam prilicno siguran da nije do drajvera posto u linuxu koristim OSS a ne ALSA-u sa creative driverima, proverio da je memorija postavljena u dual chanell mod jer i to kao smeta...

Ima li ko jos neku ideju?
Da li bi uzimanje Titanium varijante na PCIe 1x mozda rsilo problem?
Ocajnicki mi treba pomoc:wall:
 
Probaj karticu na drugom računaru da utvrdiš da li je do same kartice.
 
Izgleda kao da je problem u samoj kartici, nisam probao u kombinaciji
sa tvojom polcom, ali ono sto mogu da kazem jeste X-Fi Titanium = fantazija.

Nema vise klanja sa PCI, dobri drajveri, softver...testirano pod XP SP3 & Vista64.
 
Imam pitanje za tebe i ostale vlasnike pci-e X-Fi Titanium kartice, da li i kod nje može da se otključa DD i DTS sa modovanim drajverima kao i kod drugih X-Fi modela?
 
Kod PCI-E verzija DDL licenca ulazi u cenu kartice. Za ostale X-Fi mora se platiti 5$ za DDL, ja sam to uradio i radi.
 
I od mene veliki plus za X-FI TITANIUM
 
Ja imam slican problem,sa x-fi extreme music karticom, svaki put po paljenju racunara,kartica ne daje zvuk digitalnim putem.Svaki put moram uci u kontrolni sistem kartice i prebaciti sa digitalnog na analogni i vratiti na digitalni i onda radi ok.
 
Probao sam ja stosta od ovoga vec neko vrijeme i imam stvari da se konsultujem sa Gvladom ali o tom potom... Kod mene je X-Fi Xtreme gamer Fatality pro edition ali PCI!
Sto se tice Spdifa pri resetu, imas na Creativovom forumu skriptu malu koju stavis u msconfig na startup pri resetu kompa koja ti to rijesava, ali mislim da je to bio problema sa starim drajverima...
Ovi novi imaju to rijeseno! ;)
 
Jedino objasnjenje koje "pije vodu" za ovaj problem na koje sam naiso je da kartica po defaultu ima problem sa registracijom memorijskih resursa u kombinaciji "sa novim hardverom" i zbog toga se javlja ovaj problem koji bih mogao okarakterisati kao problematicnom inicijalizacijom same kartice (posto kad je nateram da radi ona radi perfektno ali tek posle procedure koju sam objasnio).

Najverovatnije cu u toku naredne nedelje da reklamiram karticu ali me interesuje da li ovakav problem mogu imati i titanium kartice s'obzirom da koriste PCIe (po nekoj logici stvari pelaskom sa PCI na PCIe problem sa registracijom resursa i zauzimanjem istih reusrsa bi se trebao promeniti na bolje) u slucaju da dobijem opciju doplate za ovu karticu.

Ima li nekog sa slicnim iskustvima koji je na ovakav nacin resio problem (prelazak na titanium) i u cemu je razlika novih titanium u odnosu na XFi?

Gde je unapredjenje i koliko je?

Koju od titanium kartica NE preporucujete?
 
Cisto da bi bili u toku, epilog mojih problema sa muzickom karticom je sledeci:
Kartica je vracena prodavcu gde su replicirali iste probleme koji su se javljali i kod mene i kao takvu je poslali distributeru koji je takodje prepozna isti problem, tako da ocekujem novu karticu do kraja nedelje.
Hvala svima na komentarima i pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno