Šta je novo?

Problem sa windows7 i Creative zvuznim karticama...

ArmaSoldier

Cenjen
Učlanjen(a)
18.03.2014
Poruke
155
Poena
170
Pozdrav! Nakacio sam na zidove moj stari Creative 5.1 sistem, u kompu sam vec imao Sound Blaster Audigy 2 zvucnu (model SB0400), sve povezano kako treba, crni, zeleni i narandzasti dzekovi na svom mestu... U pocetku sam koristio samo 2.1 tog sistema, i to je ok radilo, imao sam zvuk.. Creative driver sam koristio, skinuo preko Driver Boostera... E sad, kada sam povezao jos i centralni i dva zadnja zvucnika, oni se uposte nisu culi.. znao sam od ranije da Sound Blaster nema svoje drajvere za w7 i da ima dosta problema oko instalacije istih... Nasao sam cak i onu njihovu zamenu, kX drajvere. Mnogi pisu da im je to resilo problem... Medjutim, meni ne... Instaliram, restartujem sistem i izbaci mi poruku nakon ponovnog podizanja sistema:

kX devices not found. Reinstall the drivers.
kX error: kX device not found

Da stvar bude gora, stavim u komp drugu zvucnu, Sound Blaster Live! model: SB0220. Ista situacija!

Moja maticna ploca je Gigabyte GA-F2A88XM-HD3, ona ima integrisanu zvucnu i pise da podrzava do 7.1. E sad, kako podrzava, kako se to instalira i gde i kako povezujem crni, narandzasti i zeleni dzek koji dolaze iz vufera?

A od muke sam nasao i trecu zvucnu! Intex ESS 1938, koja ima zeleni, narandzasti, rozi i plavi ulaz... i pise da je kompatibilna sa w7. Nisam je probao, jer opet kao da mi fali ulaz za crni dzek iz vufera... Da li ona moze da se iskoristi?

Sve u svemu, pproblematika je da ja iskororistim moje 5.1 zvucnike, pa kako god! I naravno, sta moze da se uradi i koja je od ovih ponudjenih najbolja da dodjem do najkvalitetnijeg zvuka?

Hvala unapred!
 
Na win 7 su mi bar tri creative karte radile odlicno sa danielK odnosno kawakami drajverima.
 
Ajd pomozi oko instalacije... odem na sajt, skinem fajl, oko 50mb je.. mislim da nema drugi.. i nece da instalira, kaze da mi je kartica nekompatibilna... trenutno mi je u kompu ova SB Live! SB0220
 
Ma jok... ne pokrece instalaciju... kaze ne moze da nadje podrzavajuci hardver u sisitemu
 


evo kako izgleda... pokusavao sam prvo sa kX drajverima, kao sto vidis... mozda mu on sad pravi neku zbrku..
 
Poslednja izmena:
Ne znam onda, i ja imam neke creative 5+1, i jedva sam uspeo da nađem drajvere.
Mislio sam da će raditi posao to što sam ti dao, ali krastavac. ;)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ovako. Skini Revo uninstaller i sa njim deinstaliraj kX drajvere. Kada se deinstaliraju, procesljaj sa moderate i stikliraj sve sto je vezano za kX i za Creative (registry, a posle toga folderi).
Restartuj komp. Trebalo bi da ti nadje nov hardver i klasika da ne moze da nadje drajver.

Skini drajvere odavde: http://tinyurl.com/hklvpdm.

i instaliraj ih.
 
Ok! Hvala, pokusacu... ali iz drugog razloga! Glesao sam nesto na YouTubu pa sam kroz bios iskljucio moju integrusu, realtek HD audio valjda... I Creative je proradio kroz kX kodek! Ali, sve mi se nekako cini da to nije ni pridji dolby surround zvuku, ali ajd sad, barem rade... Ali mi sad mic ne radi! uopste ne prepoznaje ni kad bocnem dzek! A posto je integrusa ugasena, ni tu ne mogu... Probacu ovako... Hvala ti!
 
Odradio! Nisam uspeo sa Revo da nadjem instaliran kX drajver... ali sam nasao sa drugim programima... Obrisao sve, procesljao, i skinuo ovo sto si mi poslao.. I to je to! Sad vec lici na nesto! Hvala ti puno na pomoci!
 
Nazad
Vrh Dno