Šta je novo?

Problem sa TP-Link TD-W8920G ruterom

radax

Zapažen
Učlanjen(a)
01.01.1970
Poruke
564
Poena
20
Gore pomenuti ruter (ili moje neznanje) mi pravi velike probleme, čak sam mislio da je problem u hardveru, nosio sam ga u servis i dobio novog, ali i ovaj pokazuje identične simptome.

Često mi se dešava da se ruter "zaglupi" i tada ne mogu da mu pristupim preko 192.168.1.1, tako da pomaže samo čupanje iz struje!
Nekad se čak desi i da internet funkcioniše a da ruteru ne mogu da pristupim!!!
Taj problem se najčešće javlja dok radi neki torrent... ali dešava se i inače.

Probao sam i da isključim DHCP i koristim fiksne adrese, ali ne pomaže.
Dok sam koristio opciju "dial on demand" zaglupljivanje je bilo češće, a sad mi se dešava u proseku jednom dnevno.

Na ruter je preko LAN1 prikačen jedan kompjuter a WLAN je isključen.


Evo nekih osnovnih podešavanja koje koristim:

**********************************************
Internet provajder: PTT
Lokacija: Žarkovo


Firmware Version: 1.3.3 Build 080220 Rel.37722n
Hardware Version: TD-W8920G v1 00002200

**********************************************
WAN podešavanja:

1. Ekran

VPI: 8
VCI: 35
Service Category: UBR Without PCR
Enable QOS: Disabled

2. Ekran

PPPoE

3. Ekran

User..Pass..
PPPoE Service Name: PTT_NET
Authentication Method: Auto
MTU: 1492
Dial on demand: Disabled
Sve ostalo: disabled

4. Ekran

Enable IGMP Multicast: Enabled
Enable WAN Service: Enabled
Service Name: PTT_NET


Da li je to ok? Šta još treba da se podesi? Poludeću od ovog Kineza!!!

Vidim da ga ovde svi hvale, pa rekoh da to baš i ne bi trebalo da se dešava...?
 
Poznata osobina svih slabijih router-a koji imaju mali mem kes, ili malo slobodne radne memorije, a samim tim i malu kolicinu memorije za netstat i iptable kao i za sve table koje cuvaju upotrebne i upotrebljene ip adrese .
Uzgred preslab procesor koji nema dovoljnu relokaciju da se izbori sa vecom kolicinom konekcija takodje moze biti simptom slabe saradnje sa vbelikim brojem simultanih konekcija.

Uzgred 100% sam siguran da si napucao torrent klijent, pretpostavljam da si stavio globalni broj konekcija preko 100 komada , a verovatno si stavio i broj konekcija per torrent na preko 50kom, pritom koristis i public torrente i nemas force-ovan protocol encryption, i verovatno ne koristis peer guardian, a takodje nemas ni otkljucan tcpip.sys na barem 100 half open konekcija.

Sve to dovodi do blokade jeftinih i losih routera u tvom slucaju dno dna routera.

Na slici ces videti kako da nasetujes utorrent, dht pomaze kod public torrenata ali ujedno otvara u nekim slucajevima i 500 a i vise konekcija koje nekad instant ubijaju router.

Ukoliko bas hoces zestok rad sa torrentima, jedina opcija je da koristis recimo sbb kablovski modem posto on fakticki prosledjuje sve racunaru jer nema ni firewall , ni sit, ni rutiranje, ako si recimo na kablovskoj vezi, naravno mozes da se pozdravis sa sigurnim i secure radom u tom slucaju,
a ako si na Adsl-u jedina opcija je da kupis specijalizovan router i da na njega u bridge-u povezes neki budjavi adsl modem ili router tako da bi specijalizovani router mogao da svari zestok zadatak koji mu zadaju torrenti.

Na ovom linku videces routere koji se solidno bore sa vecom kolicinom konekcija:
http://www.smallnetbuilder.com/component/option,com_chart/Itemid,189/chart,124/

Stim da uopste nije lako naci stabilan adsl modem cak i kad on radi u pure bridge-u.


Samo ni ovo nije siguran pokazatelj da ce torrenti raditi bogovski, pre kupovine dobrog routera dobro se informisi kako ne bi napravio takve kardinalne greske kao sto je kupovina tp linka, a u biti te zanima p2p pogotovo torrenti.
 
Poslednja izmena:
Nece da doda sliku u editovanoj verziji tako da cu staviti u ovom postu sliku
 

Prilozi

  • Torrent_client.jpg
    Torrent_client.jpg
    123.5 KB · Pregleda: 152
Uzgred 100% sam siguran da si napucao torrent klijent, pretpostavljam da si stavio globalni broj konekcija preko 100 komada , a verovatno si stavio i broj konekcija per torrent na preko 50kom, pritom koristis i public torrente i nemas force-ovan protocol encryption, i verovatno ne koristis peer guardian, a takodje nemas ni otkljucan tcpip.sys na barem 100 half open konekcija.

Broj konekcija mi je 75/50, imam force-ovan protocol encryption, otključan mi je tcpip.sys, jedino što ne koristim Peer Guardian...

Znam ja da je TP-Link niža klasa mrežne opreme, ali koliko ga hvale po internetu, mislio sam - što da bacam pare bez veze... i naravno zaj*bao se :wall:

Čitam po internetu da se zaglupljivanje često dešava kod pucanja ADSL veze i da taj problem rešava novi firmware - ali me buni to što na sajtu kažu da treba voditi računa o hardverskoj verziji rutera... ja imam TD-W8920G v1 00002200, a na sajtu pod 8920 nalazim samo firmware "TD-W89x0Gv3_080220"!?

Jel radio neko upgrade firmwarea ovog rutera? Ne bih želeo da ga ubijem...
 
A DHT sta je sa njim?
Nije dovoljno da u samom torrent properties-u iskljucis, moras na nivou utorrenta ili bilo kog torrent klijenta.
 
Isključio sam DHT, UPnP port mapping, NAT-PMP port mapping, ali opet se desilo isto... možda problem i nije do p2p i torrenta - par puta mi se isto desilo i prilikom čistog surfovanja.

Kad se ruter zaglupi, vadim ga iz struje, tako da posle ponovnog podizanja ne mogu da vidim log, ali po internetu vidim da ruter ima problem sa ponovnom konekcijom ako pukne ADSL veza, i zato bi želeo da mu flešujem novi firmware... jedino nisam siguran zbog onog "v3"
 
isključi dial on demand, možda pomogne, jer kada se ruter rekonektuje puno resursa odlazi na dogovaranje

U prvom postu sam napisao da je dial-on-demand isključen...

Inače... kontaktirao sam Kineze mailom i rekli su mi da uradim update firmware-a, uradio sam to, ali imao sam iste probleme - onda sam na internetu negde pročitao da treba da se skine firmware za Australiju!!?? ...to sam i uradio i evo već tri dana radi odlično (..da kucnem o drvo..)

Ne znam koji je fazon sa tim firmware-om za Australiju, ali dosta je noviji nego firmware za "ostatak sveta".
Verzija firmware-a je: 1.3.4 Build 080429 Rel.55004n
 
U prvom postu sam napisao da je dial-on-demand isključen...

Inače... kontaktirao sam Kineze mailom i rekli su mi da uradim update firmware-a, uradio sam to, ali imao sam iste probleme - onda sam na internetu negde pročitao da treba da se skine firmware za Australiju!!?? ...to sam i uradio i evo već tri dana radi odlično (..da kucnem o drvo..)

Ne znam koji je fazon sa tim firmware-om za Australiju, ali dosta je noviji nego firmware za "ostatak sveta".
Verzija firmware-a je: 1.3.4 Build 080429 Rel.55004n

Sad jos samo da imas Australijske brzine i uzivanciji nikad kraja :d
 
Da ne otvaram novu temu...

Imam isti problem kao radax, s tim što je moj uređaj 8920GB (znači za ISDN liniju).

Jednom dnevno mi se ruter "zaglupi" i pomaže samo čupanje iz struje, neki put čak ne mogu ni da se ulogujem u podešavanja.

Update firmware-a nije dalo rezultate, a na australijskom delu sajta nema podrške za GB modele, pa pitam da li mogu da odradim update sa firmware-om za G model, ili ne?!

Valjda će to pomoći... Mislim, nije mi frka da iščupam kabl iz struje i vratim ga, ali pošto se preko wirelessa kače i žena i svastika iz drugog stana (možda i neki komšija ;) ) a ja budem npr. na poslu kao sada, treba da objašnjavam šta da rade, gde da čupaju, itd...
 
Upravo sam skapirao da mi je DIAL ON DEMAND bio sve vreme UKLJUČEN, iako sam ga lično isključio, jedino ako sam izlapeo... Elem, isključih ga, pa ćemo videti... :wave:
 
Nazad
Vrh Dno