Šta je novo?

Problem sa SBB IP changer-om sa novim MIX Paketom!

masina_c

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2008
Poruke
42
Poena
304
Javljam se zbog novog mix paketa MIX 24 Flat Home 1.5 Mb/s (1536/128) i SBB IP Changer-a!
Presao sam sa Flathome Plus na Flathome od 1.maja!
Od tad mi nastaju problemi sa SBB IP Changer-om koji su sredili Woogley{MTS] i shamanNS.(pa bi voleo licno da cujem i njihovo misljenje).
Na FlatHome Plus radio je odlicno ali od 1.maja dolazi do problema.
Restartuje modem normalno,odlicno promeni i MAC adresu ali nikako da dobijem IP adresu!
Potrebno je mnogo vise vremena nego ranije,gde se sve zavrsavalo za nesto vise od jednog minuta.
Sva podesavanja sam izvrsio kako treba ovde
,odakle sam i skinuo SBB IP Changer,koristim ga sa USDownloader-om 1.3.5.3.
Ovde je direktan link sa rapidshare za SBB IP Changer!
Zanima me da li se to jos nekom desava ukoliko koristi isti SBB IP Changer,da li je to do SBB-a ili do mene,ili cak do novog paketa?
Skenirao sam racunar Sa KIS-om i odradio scan Spyware-a za svaki slucaj i sve je cisto.
Dobijem nekad IP adresu koja izgleda 188.2.x.x a ranije sam dobijao 82.216.X.X.
Zanima me da li mi je ping dobar(koliki mu je normalan opseg),
kakve su vrednosti za modem(koji je njihov opseg),da li su moji trenutni ok,
okacicu par slika i informacija pa ukoliko neko zna da mi odgovori,
i u cemu nastaje problem!
Moje pitanje je,zasto mi sada toliko treba da dobijem novu IP adresu,koju sam ranije dobijao za jako kratko vreme a gde mi sad treba dosta dosta duze,i koji problemi mogu da dovedu do toga?
Ukoliko vam trebaju jos neke informacije samo recite!

Hvala unapred!

Karakteristike modema:
8a7068f9d9.jpg


Novi opseg IP adrese 188.2.x.x koji je ranije bio 82.216.x.x:
3f43b625c0.jpg


Da li su vrednosti ok,i koliko je opseg vrednosti koje zadovoljavaju?
Za Upstream Frequency dobio sam i vrednost 48400000 i radio je normalno!

a9ab4958ca.jpg


7ef386ab9e.jpg


Da li je ping ok i koji je njegov opseg?
0645c67a05.jpg


Evo jos nekih podataka sta sam pokusavao i sta sam menjao ali da navedem da opet sve radi normalno,
jedini problem je vreme koje je potrebno za dobijanje IP adrese koje je sad dosta dugo vise od pola sata a mozda i jace!

Kod modemReset.bat sam izmenio sledece sa mog PageSource-a za http://192.168.100.1/gscan.asp
curl -d "SADownStartingFrequency=746000000" http://192.168.100.1/goform/gscan
jer mi pise kao sto se vidi na slici i radi normalno (podvuceno je na slici,skroz na dnu)
Koliko je vazna ova frekvencija i da li je odgovarajuca,da li se slaze za isti MIX paket kao i kod vas,da li je ista ili drugacija kao i za Downstream tako i za Upstream Frequency?

Za trenutni SBB IP changer koji je ponudjen gore kao link,modemReset.bat takodje radi!

Za changeMAC.bat koje izgleda ovako macshift -i "%adapter%" -r,naravno za ime adaptera ime vase konekcije,a probao sam sa jos nekim varijantama
na koje sam nailazio na netu macshift -r -i “Wireless” i ovo naravno radi!

Znaci samo je problem zasto toliko dugo treba da se dobije IP adresa!

Page Source :http://192.168.100.1/gscan.asp

20287a2b2a.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam isti-jos-gori problem ali me ne pogadja preterano pa se nisam ni trudio da pitam. Kod mene se desi da se modem skroz "desinhronizuje" (da tako kazem) pa ne moze da dobije nikakvu adresu i po pola sata.
Tada ne pomaze ni reset racunara, ni reset MAC adrese, ni fizicko iskljucenje modema iz struje na xx minuta.... ni prelazak u Win7 (desavalo se da to povrati modem).. nista, bas nista. Jednostavno ga ostavim ukljucenog i posle nekog random-duzeg-od-15-minuta perioda konekcija se povrati.
 
Evo sta ja uradim pa mi nekad pomogne,ali kao sto sam vec rekao opet mi treba dosta vremena da dobijem IP adresu!
Desni klik na My Computer,pa Properties,Hardware,Device Manager,Network Adapters,
NVIDIA nForce Networking Controller,Advanced,sa leve strane pise Property i tu oznacis Network Address , a sa desne Value i oznacis Not Present,i OK.
Otvorim pretrazivac otkucam 192.168.100.1/gscan.asp pojavi mi se vrednosti za Downstream Frequency i Upstream Frequency,ako su desinhronizovane namestim da su obe iste a kod mene su te vrednosti 746000000,i klik na Click here to restart your cable modem,i sad prodje dosta vremena ali povrati IP adresu.

Koje su vrednosti kod vas za Downstream Frequency i Upstream Frequency za MIX paket 1536/128?

Zasto sad toliko vremena treba da se dobije IP adresa a ranije mi je trebalo vrlo malo vremena!?!
 
Poslednja izmena:
Ajd da se oglasim ja kao koautor :)D:D) IP changera :p Ovako,prvo da kazem to da meni net zadnjih 3 dana cesto ne sljaka tj ne dobijem IP cim bootujem Windows. Tako da mislim da je problem do SBB-a. Skriptu koristim vec mesecima i radi kako treba,u proseku ispod 2 minuta treba da dobijem novi IP . U NS sam. Primetio sam u razgovoru sa nekim ortacima iz BG da njima treba znacajno duze vremena da dobiju novi IP,tipa minimum 5 minuta pa sve i do 10-ak minuta im prodje. Zasto je tako nemam pojma.

Sto se tice "zaglupljivanja"" tj situacije kada se desi da ne dobijate nikakvu IP adresu,to se meni desilo max 3 puta u zivotu. Ne znam dal je problem do modema,ili mozda sam Windows trokira,posto na Linuxu to mi se nije desilo nikad. Moja "teorija"je da se tako nesto desava kada neko preteruje pa promeni IP tipa 50 puta u 3 sata tj mnogo puta izmedju 2 restarta Windowsa :D
U svakom slucaju to ne bi ste trebali da radite,da preterujete,da skidate HD filmove tj 150 linkova odjednom. Skripta NIJE zato napravljena,vec da se nadje u nuzdi,kada treba recimo skinuti jedan XviD film (koji nigde drugde ne mozete naci), a ne da se rapidshare koristi 24/7 i kao primarni nacin downloada.

Zakljucak: skripta radi kako treba,problem je do SBB-a eventualno do modema tj jacine signala. U postu iznad vam lepo stoji nacin da se "peske" promeni MAC adresa (to ustvari radi macshift),u slucajevima kad zakuca i nece da vam dodeli novi IP resenje je da obrisete MAC tj da prijavljuje fabricki MAC.
 
@shamanNS
Ja sam se ubijao sa tim poslao sam ti poruku i na pm,ali nikako ne moze da se dobije nova IP,tek na sistem koji sam objasnio gore ali samo manuelno ali naravno ko ima skriptu ima i restoreMAC.bat koji pomaze,meni ponekad,ali mora kod mene da se resetuje komp.Proveravao sam sta se desava i u registry-ju (http://www.nthelp.com/NT6/change_mac_w2k.htm),nekad promeni MAC adresu nekad ne,dok je ja proverim sa ipconfig i vidim normalno,sto moze da bude sa tvojim odgovorom da Windows trokira,pokusacu ja i sa Linux-om samo da proverim sta je u pitanju.
Meni je zanimljivo sto ne moze da resetuje modem posle promene MAC adrese,sto je obicno radio vrlo brzo,pa zatim da pokupi novu IP?(mozda je to do windows-a,ako nije skripta,ili SBB,sta mislis?)
Zasto mi se promeni Upstream and Downstream Frequency-ja prilikom restarta modema sa modemReset.bat dobije se 72600000 pa sam ja skriptu prilagodio svojoj stranici i prema page source-u u prvom postu na "curl -d "SADownStartingFrequency=746000000" http://192.168.100.1/goform/gscan" jer mi je izbacivao sasvim drugu frekvenciju,moze zato i da blokira ili ne?Da li je kod vas ista ili drugacija frekvencija?
Ako je do signala problem kako to moze da se proveri?
Ako je speedtest.net u pitanju trenutno sam izmerio D:1.47 U:0.12 P:41 MIX paket 1536/128.

Pre nego sto formatiram hard,hteo bi da postavim jos par pitanja,pa ako moze pomoc,da procesljam sve sto moze!Hvala!
 
Pa normalno da ne moze da resetuje modem kad nemas konekciju :D:D curl deo je zato na pocetku skripte dok jos imas izlaz na net on preko http-a posalje na 192.168.100.1 komandu za reset modema,a dok se modem resetuje macshift upise novu MAC adresu u registar ,i tek onda modem "pita komp" koja je MAC adresa mrezne. Kad ne uspe promena IP-a a promenjen je MAC neces imati net sve dok sam rucno ne resetujes modem cupanjem napajanja :D:D:D

Ako hoces da probas na Linuxu treba ce ti verzija ovog IP changera prilagodjena za Linux tacnije za Ubuntu. Pogledaj ova 2 posta za link do same skripte i napomena sta moras imati instalirano na Linuxu da bi radilo sve kako treba.

http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1517359&postcount=86
http://www.benchmark.rs/forum/showpost.php?p=1517387&postcount=87

Znaci treba ti isto curl kao na Windowsu i macchanger umesto macshift-a, i moras namestiti da imas sudo privilegiju bez kucanja passworda ( inace nista od automatizacije procesa promene IP-a od strane download programa za rapid i ostale). Treba da editujes sudoers fajl,googlaj kako se to radi pozaboravljao sam :D
 
@shamanNS
Jasno je da ja nemam net dok ne dobijem novu IP adresu posle promene MAC adrese!
Pitam samo zasto modem nece da se resetuje posle promene MAC adrese da bi pokupio IP adresu(da je uspostavio vezu sa modemom proverim u browseru sa 192.168.100.1),to je ranije bio slucaj a postupak je bio sledeci:
Resetuje se modem (unplug pa Wireless connected-kod mene),zatim upise MAC adresu koju ja vidim i u registriju i vrlo lako u command prompt-u proverom na ipconfig /all,on sad treba opet da se resetuje,opet(unplug),sto je ranije bio slucaj i da pokupi IP adresu kroz par sekundi gde opet izbaci (Wireless connected) naravno sa novom IP adresom.Jednostavno to se ne desava vise, a sve mi se zavrsavalo za minut, i to je bio postupak koji mi je mesecima ispravno radio.

Ja pratim ceo postupak,proveravam registry da li je upisao adresu,a jasno se vidi da jeste i to se lako vidi proverom na Status/Support/Details/Physical Address,e sad treba da se resetuje opet da pokupi IP a on to ne radi a ranije je to bilo normalno,to je pitanje.(sad sam se ponovio nema veze).
Zatim ja modem resetujem manuelno,iscupam ga iz struje i vratim posle nekoliko minuta,e sad nece ni IP adresu da pokupi treba mu vise od pola sata i jace,kako kad,to je vec drugi problem!

Evo slicica gde proveram svoju MAC adresu i gde pratim ceo postupak.

7bb4e8dfd3.jpg

97b3f0bd1c.jpg

a2f7ee5a91.jpg


A sta kazes za promenu putanje za curl u gornjem postu (curl -d "SADownStartingFrequency=746000000" http://192.168.100.1/goform/gscan)i za promenu Upstream i Downstream Frequency koju proveravam na http://192.168.100.1/gscan.asp koja se promeni kad pokusam preko stare putanje za curl http://192.168.100.1/reset.asp (curl -d "ResetToFactory=3" -d "RestoreFactoryYes=1" http://192.168.100.1/goform/reset) sa 74600000 na 72600000,da li to ima veze ili ne!Svoju sam izvukao sa svog Page Sourca ima i u prvom postu obelezeno.

3d537835f6.jpg



Hvala ti za linkove za Linux,sinoc sam ih trazio i uspeo sam da ih nadjem,i prebacio u Notepad,ali ovako je jednostavnije!
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma za te frekvencije,ja nista tu ne menjam,i nisam obracao paznju da li se vrednost menja na stranici modema izmedju promena IP adrese... A sto se tice ovog problema sa restartom... ono,kod mene je jedan restart modema potreban i to odradjuje curl dok jos imam net. Ti cim promenis MAC adresu konekcija se "resetuje" i ne dobijas novi IP sve dok ne odradis peske restart modema (postu curl tada ne moze da ga odradi,jer nemas izlaz na net). Kao sto rekoh vec,al ajd da ponovim: upravo zato je curl prva stavka u changeIP batch-u. Ne znam sta tebe zeza,i sta si sve cackao. Ono,probaj da skines ponovo IP changer sa sledeceg linka,renamuj konekciju u "Wireless"(bez "") i samo pokreni "changeIP.bat" ,pa vidi da li ce ti sljakati sve kako treba. Ono to je verzija koju ja koristim i radi 1000% kako treba. U Windows 7 se desava da se nesto gubi posle 2-3 promene IP adrese,zato uglavnom kad skidam vise rapidshare linkova odjednom bootujem XP i tamo nikad nista ne zeza. Dakle,skini IP changer odavde: http://sasa99.users.sbb.rs/SBBChangeIP-edit.rar
 
Da li ti koristis obican Ethernet adapter kako ga nazivaju "wired" kod mene je Nvidia Network Controller ili koristis eksterni mrezni adapter?
Pokusao sam nesto sa Windows 7 preko programa NetMAC gde upisem svoj postojeci DNS koji mi se ne menja i samo promenim MAC adresu i podesim da mi automatski nadje IP,promeni MAC odmah bez problema dok to ne radi macshift kod mene uopste pokazuje pogresan string,zatim iscupam modem iz struje i nadje mi IP uz neko cekanje i malu pomoc iz Network and Sharing Center-a,i ne traje dugo,ali mora rucno sve i to je problem,ali kad zatreba...
 
Radi mashift i upusje MAC u registry i na Win 7.

Imam i mreznu integrisanu na maticnoj,a i jos jednu u PCI slotu. I skripta radi na obe opusteno. Skontao sam da na Windows 7 RC1 (cini mi se da na ranijim beta buildu nisam skontao isti problem) ne sljaka kako treba,nema nove IP adrese (vec stoji unidentified network) sve dok nakon sto skripta zavrsi ne odem na disable pa enable adaptera. Citao sam nesto na netu,po nekima to se desava kada se instalira Office na Windows 7,neki bug je u pitanju valjda... Tako da kad skidam sa rapida vise stvari bootujem XP i tamo sve radi automatski..
U principu,moglo bi na kraju skriptu da se dodaju komande za disable i enable mrezne pomocu devcon pa da opet sve se odradjuje automatski,al mene mrzi da se zezam s time :D Lakse mi je da bootujem XP,posto i ovako retko skidam sa rapida,i retko vise od jednog-dva linka :p
 
Da li znas da li ima scripta koja moze da ugasi i upali Webstar kablovski modem ,softverski,da ne cupam iz struje kabl svaki put,ne da resetuje NIC,nego bas da pali i gasi modem,da li moze tako nesto da se napravi!
Radi macshift,u pravu si,ali samo kao "macshift -i "Local Area Connection" -r" ,moze i Wireless i to radi,ali samo ako su u ovakvoj postavci,drugacije pokazuje bad string,bar kod mene.
Kad promeni MAC ispise mi i nesto tipa "Autoconfiguration IPv4 169.254.61.XX",ne kao ranije 192.168.100.1,procitao sam da se dodeli samostalno IP adresa ukoliko ne moze da dodeli DHCP,ima na ovoj adresi kako se to disable-uje ovde.
I kada se disable-uje,opet je isto, kod mene zatim mora da se ugasi modem saceka desetak sekundi i ponovo upali i pronadje adresu bez problema,ne kao kod tebe samo na enable/disable.
Za devcon,mozes da ga skines ovde,ubacis ga u C:\Windows\System32,u cmd otkucas devcon hwids =net,ispise ti listu adaptera i ovde moras da budes pazljiv ili ko god bude probavao da pravilno upise(kod mene je dev_006) za svoj adapter jer moze da mu se ugasi komp,na ovoj strani ima objasnjenje ovde,i napravis svoj .bat kod mene izgleda ovako:
devcon disable *dev_0066*
TIMEOUT 15
devcon enable *dev_0066*
Samo sto treba da iscupam modem iz struje da bi dobio IP,zato mi i treba neka scriptica koja moze to da radi ako znas mnogo bi mi pomogao ili bilo ko,ko zna!
 
Poslednja izmena:
Kolko se ja secam http://192.168.100.1/reset.asp i stisak na ono jedino dugmence resetuje modem isto kao da si ga iscupao iz struje i opet ukljucio. A koliko se secam, u jednom od onih batova koje sam davno pisao (vec sam zaboravio), mislim da se zove nesto u fazonu modemreset.bat ili slicno, nalazi deo koda koji preko curl komande ide na gorepomenutu adresu i simulira stisak dugmeta i samim time resetuje modem...

Da li sam nesto pogresio ili nisam dobro shvatio problem?
 
Poslednja izmena:
Secanje te odlicno sluzi,i drago mi je da si se i javio.Sa tim resetom dolazi do razlicitih frekvencija i mislim da ne moze nikako da prepozna sta radi i tu zabaguje skroz,videces na slici sta se jos desava.Kao sto vidis 762000000 i 746000000.Kod mene radi samo kada su mi obe frekvencije 746000000 i to sam proveravao preko 192.168.100.1/gscan.asp jer i preko ovoga moze da se resetuje i tu sam ja pokusao da napravim .bat imas u mom prvom postu kako i sta sam uradio,i u ostalim postovima sam sve ispisao i niko ne zna o cemu je problem pa ako procitas gore sta sam napisao mozda shvatis u cemu je problem.Radi macshift,zatim kad resetuje dobijem i adresu 169.254.xxx.xxx.Zato sam ja trazio da li moze drugacije da se resetuje modem,jer sam pokusao sve i ne znam da li moze ovako,mozda ces ti moce da mi pomognes!Samo procitaj par mojih postova gore i mozda ces shvatiti sta se desava.
Evo slicica kad upotrebim 192.168.100.1/reset.asp
f465415d9e.jpg


96511f5081.jpg


Ovako treba da izgledaju frekvencije kad sve radi
e9e88ae5ea.jpg


Evo i slicice za Autoconfiguration IPv4
702a45b489.jpg


Ovo sam ja uradio za reset sa 192.168.100.1.gscan.asp
Kod modemReset.bat sam izmenio sledece sa mog PageSource-a za http://192.168.100.1/gscan.asp
curl -d "SADownStartingFrequency=746000000" http://192.168.100.1/goform/gscan

Ja na kraju iscupam kabl vratim ga za deset cekundi,za deset narednih sekundi mi nadje novu IP adresu,bez problema samo ponekad moram da kliknem enable/disable ako potraje duze i imam novu IP.
Zato sam pitao da li postoji drugi nacin da se softverski gasi/pali ili ovaj da se doradi,i sta treba da se uradi!
Hvala!
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da promenim IP uz neke sitne izmene,i ubacio sam devcon i .bat koji sam napisao gore,stavio na kraju changeIP.bat i radi bez problema,hvala shamanNS na sugestiji.
Woogley[MTS] iskoristio sam za reset modema 192.168.100.1/gscan.asp koji sam napisao u prvom postu sa izmenama i radi,tvoj modemreset.bat mi je pomogao da se prebacim na tu stranu,umesto da trazim novu scriptu za reset modema!
Vec sam u nekom postu ponovio ali nema veze,drago mi je da postoje ljudi koji su spremni da pomognu i da ovaj forum funkcionise na pravi nacin!
Hvala svima!
Pozdrav!
 
Drago mi je da je problem resen i sto mi je jos draze je da si sam dosao do resenja bez da se svi zajedno mucimo i udaramo glavu nego samo da te usmerimo u pravom smeru ;) Slobodno se javi ako budes i dalje imao nekih problema, pa ako mozemo mi cemo se javiti naravno.

Pozdrav! :)

PS. Upravo mi je nestalo struje tako da ovo pisem sa laptopa koji je povezan preko Telenor HSDPA 3G mobilnog (koji, usput receno, jedva radi) tako da ne znam da li ce se ovaj post uopste i pojaviti kako treba :p Komsijini WiFi (dva komada HG520s :p) takodjer ne rade kao ni moj zbog struje, ali zato vazno da rade oni od preko puta sto imaju struju i AP-ove sa siframa mamicu im njihovu, odo da spavam laku noc! ;)
 
Poslednja izmena:
Kada ne dobije IP adresu od DHCP tada ispise "Autoconfiguration IPv4 Address"
169.254.xxx.xxx,to je adresa koju sam dodeljuje ukoliko mu treba vremena,i tada ne vidi modem 192.168.100.1,naravno nema ni interneta,zato pri sledecem pokusaju reseta,modem ne moze ni da se resetuje preko 192.168.100.1.reset.asp ili 192.168.100.1/gscan.asp,jedino pomaze ukoliko se fizicki resetuje modem,to je jedini "bug",inace sve ostalo radi ok,bez problema,ovo se retko desava,ali kad bi ovo resili program bi radio savrseno!
Pokusavao sam da disable-ujem IPv6,trazeci na netu preko "IPAutoconfigurationEnabled" DWORD32 dodeljujuci mu vrednost 0 u registry-ju,medjutim nista se ne menja.
U registry-ju nisam uspeo da pronadjem vrednost.
Kako DHCP dodeljuje uopste ove adrese?
Da li neko ima ideju kako ovo da se zaobidje ili da bar nekako vidi modem,ili da pri dodeljivanju adresa da mi bar dodeli adresu koju modem koristi da mogu da resetujem modem?
 
Kako DHCP dodeljuje uopste ove adrese?
Da li neko ima ideju kako ovo da se zaobidje ili da bar nekako vidi modem,ili da pri dodeljivanju adresa da mi bar dodeli adresu koju modem koristi da mogu da resetujem modem?
Ti svo vreme svojom skriptom oteraš modem u proces pretrage po frekvencijama da se uhvati i to naravno traje dugo a onda očekuješ da te takav modem koji se još nije registrovao sluša. Kad isečeš granu na kojoj sediš letiš i nema više upravljanja.
Konceptualno ti trebaš da disabluješ Ethernet kartu, promeniš MAC (chekiraj tu promenu) i potom je ponovo enable-uješ i od tog DHCP-a ćeš onda dobiti drugu IP adresu ! Čemu restart modema sa range-ing procesom ?
 
Ovo se ne dobija po zavrsetku scripte koja resetuje modem,nego scripte koja menja
MAC adresu(macshift),koja vec resetuje adapter pri promeni MAC adrese na samom kraju,
znaci da se resetovanje Ethernet adaptera tu vec i obavi,ovo sam pratio u Device Manager-u.
Tu se MAC adresa promeni(chekirano preko ikonice za mrezu u taskbaru,
preko samog adaptera i u registry-ju),zatim dobijem adresu 169.254.xxx.xxx,i dalje ni
makac,ne vidi modem uopste a ne pomaze ni enable/disable,ni preko ikonice za mrezu,
ni preko devcon-a (koji resetuje Ethernet adapter),samo pomaze fizicki reset modema,
jer mi to trazi i Windows pri Windows Network Diagnostics(unplug),sto znaci da modem treba
da se resetuje,zasto,ne znam ali treba.Svaki put je ova adresa 169.254.xxx.xx
drugacija sa drugom MAC adresom.I posle fizickog reseta modema nova IP adresa
je tu za samo nekoliko sekundi,kao sto se moze sve videti i
na slicicama.Namestio sam frekvencije koje odgovaraju kada ima neta i to je ok.
Samo ukoliko se modem resetuje na pocetku celog procesa promene IP adrese,sve se obavi
bez problema,bas kako treba,drugacije ne,dok se ne obavi fizicki reset modema.
To se retko desava ali kad bi se to sredilo program bi radio bez savrseno,samo kad zabaguje,
ja ga fizicki resetujem i on radi bez problema,e a kad ne bi ni zabagovao...

Reset adaptera macshift-om:
7811b43962.jpg


Provera promene MAC adrese i dodeljena vec spominjana adresa 169.254.XXX.XXX:
7f6510db55.jpg


1c0798ebeb.jpg


9bd859c106.jpg



Troubleshooting,Windows Network Diagnostic,treba fizicki da se resetuje modem!
a7fd924d64.jpg


Nova IP adresa posle unplug-a dobijena za samo nekoliko sekundi!
5ee63af05b.jpg
 
Poslednja izmena:
I,jes konacno namestio da ti sve automatski uradi? :D:D:D
 
Da,kao sto si procitao mozda gore,ako si citao!
Ima samo taj jedan problem da bi program funkcionisao besprekorno!
Ukratko necu da duzim pise gore vec sve u postu iznad tvog!
To je Autoconfiguration IPv4 address 169.254.xxx.xxx,to DHCP dodeljuje automatski adresu kad ne moze da pronadje prevu adresu,medjutim tad ne vidi ni modem pa ne moze da ga resetuje,jer mu pise gore navedena vec adresa,pa kad program zabaguje onda fizicki reset modema i IP adresa je tu za desetak sekundi,ovo se retko desava.Inace kad resetuje modem sa pocetka kao sto je kod scripte,kad krene da vrti sve ispocetka, onda je ok.Stavio sam devcon na kraju cele scripte i radi!
Ali nervira me Autoconfiguration nikako da to izbegnem,da vidi modem i da mogu opet ispocetka da ga resetujem,nego promenim MAC adresu i on stane na 169.254.xxx.xxx i ni makac ni enable/disable ni devcon nista samo fizicki reset modema,ali opet tu je nova IP za desetak sekundi!
Imas li ideju mozda kako da se ovo resi i da li moze,trazio sam na netu nisam uspeo da nadjem,ako neko zna u cemu je problem zasto se ova adresa pojavljuje,koji su moguci razlozi,
i kako da je se resim neka napise svoj komentar!
 
Ne znam stvarno sta te zeza,ajd ti lepo daj screenshotove .bat fajlova u skripti. Da vidimo kojim redosledom ti sta obavlja. Ono,ne znam zbog cega "moras" da preko curl-a podesavas frekvenciju,i koja ti po redu stavka u skripti,a i ono ko zna kako to deluje na modem,u smislu da li curl moze posle toga da resetuje modem,ili ako je setujes frekvenciju da li to onda zahteva ponovni reset modema... Ja sam samo ubacio devcon komandu za disable/enable mrezene i sad normalno radi i na Windows 7. Ako hoces mogu uploadovati to sto ja koristim i ostaviti ti link,pa probaj da vidis da li ce ti automatski sve odraditi (al nista da ne editujes u bat,probaj da vidis da li bez tog tvog zezanja sa frekvencijom ce sve ispasti ok).

edit: sadna brzaka googlah ovo za "IPv4 Autoconfiguration", i koliko vidim to je problem vezan za DHCP,i ljudi su to uglavom resavali na ovaj nacin: http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/928233
Znaci probaj da disableujes u regustry-u taj DHCP BROADCAST flag,pa vidi sta se desava...
 
Poslednja izmena:
Ostavi mi link sa tvojom scriptom da probam.
Sve radi,scripta radi menja IP,ali ako krene ispocetka modemreset.bat,pa changeMAC.bat,na kraju devcon,promeni bez problema,ali ako hocu da promenim na sledeci nacin changeMAC.bat,pa devcon ,bez modemReset.bat na pocetku onda dobijem adresu 169.254.xxx.xxx,i sad hocu da mi ide lepo sve ispocetka modemReset.bat,changeMAC.bat,devcon,i nece jer ne vidi modem pa moram fizicke reset umesto softverskog(curl).
Ostavicu ti i svoju scriptu pa ti vidi da li radi kod tebe ja sam samo ubacio vremenske pauze,promenio modemReset.bat
(curl -d "StartingFrequency=746000000" -d "SADownStartingFrequency=746000000" http://192.168.100.1/goform/gscan na kraju sam stavio resetsbb.bat
(devcon disable *dev_0066*
TIMEOUT 15
devcon enable *dev_0066*)
dev_006 - moja oznaka za ethernet kartu!
Ovde mora da se pazi ako neko bude skinuo scriptu da je razlicito od njegove ethernet karte a kako da promeni ima objasnjenje ovde i mora u cmd da se otkuca devcon hwids =net!
Ali probaj kod tebe samo da promenis MAC adresu pa samo devcon ili enable/disable da vidim da li ces videti modem da li ce ti promeniti adresu bez pocetnog reseta modema,da znam da li je kod mene problem,da vidis da li se i tebi pojavljuje 169.254.xxx.xxx!
Evo sta sam ja promenio (klik na sliku)
I naravno reci mi da li sam nesto pogresio i ako da sta treba da menjam ili da poboljsam!
 
Poslednja izmena:
Zao mi je sto vadim temu iz groblja :) ali meni ovo nikako da podje za rukom :(
Iako podesim SBB kao ethernet adapter ... on menja neki wireless, koji je disableovan .
Da li negde moze da se upise manuelno kojem adapteru se menja mac ?

A evo i slike da se bolje vidi o cemu pricam ...

slika1.png

slika2.png


Edit , uspeo sam kroz macshift --- da promenim ip, cini mi se ... ali opet ista ip adresa posle restarta modema :(
 
Poslednja izmena:
Probaj sa "Ethernet adapter SBB".
Izvinjavam se na kasnom odgovoru, nisam bio za racunarom dosta vremena...
 
Vrh Dno