Šta je novo?

Problem sa rezanjem diskova sa LG CH10LS20 rezačem

HMrules

Cenjen
Učlanjen(a)
23.11.2012
Poruke
91
Poena
160
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD FX-6300 Six core 3,5 GHz
Matična ploča
Gigabyte 970A-DS3P
RAM
16 GB DDR3
GPU
AMD Radeon R9 270 2 GB
Storage
SSD Samsung 750 EVO 120 GB (samo OS i programi), WD Blue HDD 1 TB, WD Red HDD 3 TB, Toshiba HDD 1 TB
Zvuk
Asus Xonar ST
Monitor
Dell U2715H
Mobilni telefon
Samsung A72
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Probao sam da režem nekoliko diskova i stalno imam ovaj problem, samo sam jednom uspeo da narežem disk iz drugog puta.
Može li mi neko reći šta je problem?

Inače pošto je stariji rezač instalirao sam noviji firmware, bio je 1.00, sada je 1.02.
 

Prilozi

  • Screenshot_72.png
    Screenshot_72.png
    21.3 KB · Pregleda: 28
mozda sata kabl, probaj drugi sata kabl i drugi sata port na ploci
 
mozda sata kabl, probaj drugi sata kabl i drugi sata port na ploci
Već sam zamenio SATA kabl sa novim kablom i priključio na drugi port pre nekoliko dana, inače malopre sam pomerao SATA kabl, izvadio ga i vratio u rezač i uspešno sam narezao CD, ne znam u čemu je fora ali sam uspeo da narežem CD.
 
Probao sam da režem nekoliko diskova i stalno imam ovaj problem, samo sam jednom uspeo da narežem disk iz drugog puta.
Može li mi neko reći šta je problem?

Inače pošto je stariji rezač instalirao sam noviji firmware, bio je 1.00, sada je 1.02.
Da li mozhe da chita diskove? Meni nijedan nije trajao duzhe od dve godine, onda sam batalio i kupio eksterni...
sa tim nemam problema :p
 
Otishao ili prljav/prašnjat laser za pisannje ili čitanje verovatno, Ako pisanje na naj sporijoj brzini ne pomaže onda je to to.
 
Da li mozhe da chita diskove? Meni nijedan nije trajao duzhe od dve godine, onda sam batalio i kupio eksterni...
sa tim nemam problema :p
Ovo je polovan rezač koji sam skoro kupio, čita diskove bez problema.
 
Vrh Dno