Šta je novo?

Problem sa pregrejavanjem procesora

Ocitava u ET6 i biosu preko 70, a kuler je jako bucan. ram i hladnjak su bas vreli i to ne prodje ni 5-10 minuta neke igrice.

Upravu si ET6 je odlican program ako pise to je to ako se igras posle par minuta bice vrelo preko 60 C. Jedino da kupis novi kuler . Kada butujes probaj da udjesu bios ako je ocitavanje preko 55 c sa box kulerom sa novim bice 10 c manje .I najnoviji bios obavezno ko sto rece Vuk .
 
Poslednja izmena:
Nisam cackao nista u biosu, mozda su ovi u servisu, ali sam ja opet davno stavio na default vrednosti...

U biosu kad udjem ocita 35,a onda za 10 min izadje na 65... slikacu danas kad dodjem kuci.

Problem sa kulerom je taj sto ne moze da mi stane nijedan ozbiljan kuler, sto se vidi na slici na prvoj strani.
 
Biću bezobrazan ali kako znaš da ne može da stane jesi li premerio širinu (dubinu) kućišta znaš li visinu rama?
 
Bez problema jedan 212 EVO staje ovdje, odokativno po onoj slici.
 
Nisi bezobrazan naravno. Ovaj hladnjak je negde oko 7-8cm a od njega do RAM-a ima plafon 1.5cm.

Ali je pitanje sve to, ako temperatura prelazi 70 veoma brzo pri pokretanju igrice, verujem da psole duzeg igranja ide i do 80-90... jer ne verujem da bi procesor pregoreo na 70, tu je temepratura dosegla mnogo vecu vrednost, pa je pitanje da li bi mi pomoglo resenje koje bi smanjilo temp za 7-8 stepeni.

Da pokusam prvo sa novim biosom i nizim naponom, pa da vidim ima li pomaka. Svakako necu kupovati nista jos 10ak dana dok ne legne plata, pa mogu da pokusam.
 
imaš F3 to je najnoviji bios za tvoju ploču
ja bih uradio sledeće
reset BIOSA( F7 ENTER,F10 ENTER)jel znaš ući u bios?(izvini)
stavio kuler pozadi

ako to ne uspe otišao kod nekog ,ne taj servis gde si kupio da promeni pastu i ponovo nameste procesor
ajde to uradi da idemo dalje,džaba pišemo i filozofiramo
znači prvo idemo sa najeftinijim opcijama,ako ne da zadovoljavajuće rezultate lako će se promeniti hladnjak na kraju puta..

ps nemoj drkati i njakati po biosu napone ili bilo šta F7,F10 i bios je podešen
 
Poslednja izmena:
Pomoci ce ti jedino ako u biosu rucno smanjis napon procesora.
Zasto predlazete kupvinu bilo cega?
Taj prosesor vuce 65W, ako si tacno video da radi na 1.5v -nije normalno da radi na tom
naponu, max napon za taj procesor je 1.325v za turbo core 4.3Ghz, na 1.5v to je napon za
neki OC na 5Ghz sa vodenim hladjenjem.
Tu je problem, nema porebe da kupuje bilo sta.
 
Sto se tice procesora, ja sam uzeo računar u komponentama i sklopio ga. Kada je pregoreo procesor zamenili su ga u servisu...i simptomi su ostali isti, tako da menjanjem paste ne bih nista dobio.

Smanjivanjem napona mozda, veceras cu da postavim slike iz biosa. Inace neko je cini mi se napisao da je F4 najnovija verzija biosa za ovu plocu?
 
Sve dok ne okacis slike, i ne uradis ono sto sam ti vec napisao je prica napamet.
I verujem da si sprzio stari procesor, ako ti je radio sa naponom kao i ovaj.
 
F4b je zadnja.
 

vraćanje BIOSA na default trebao bi se smanjiti napon,ako ne reklamiraj ploču
ps koju reviziju ploče imaš rev1.0 ili rev 1.2
ja bi kontaktirao gigabayte podršku i rekao za napon,ali pre toga još jednom ponavljam stavi bios na default pa da kažemo onda da je prevelik napon
 
Poslednja izmena:
Njegova je revizija 1.2 (vidi se po boji ploce)
 
ne bi ja stavljao beta bios nek vrati bios na default,ako je napon prevelik(neke ploče uvek daju malo viši napon radi stabilnost,ali vrlo malo,ovo je PREVIŠE,zapravo NENORMALNO)neka kontaktira gigabayte podršku neki njihov servis odmah će mu reći šta je dal da reklamira ploču ili da možda flešuje na beta bios
 
Ukljucio sam racunar i odmah usao u bios, temperatura krenula od 35 stepeni pa na gore...

280720141077.jpg

Posle deset minuta

280720141078.jpg

270720141076.jpg
 
Proveri taj kuler kako je pricvrscen, prodrmaj ga vidi da li je cvrsto nalegao.
Premalo ili previse termalne paste na procesoru.
Naponi izgledaju dobro, turbo core na 4.3Ghz.
Ili kuler ne naleze ili je ploca defektna.
Skini OCCT program, pa pokreni test da vidimo koliko ce napon da skoci.
Mozda ploca ima veliki vdrop, pa da smanjis napon za CPU rucno.
 
Proveri taj kuler kako je pricvrscen, prodrmaj ga vidi da li je cvrsto nalegao.
Premalo ili previse termalne paste na procesoru.
Naponi izgledaju dobro, turbo core na 4.3Ghz.
Ili kuler ne naleze ili je ploca defektna.
Skini OCCT program, pa pokreni test da vidimo koliko ce napon da skoci.
Mozda ploca ima veliki vdrop, pa da smanjis napon za CPU rucno.

Ne sumnjam u kuler ili pastu, prvi put postavio ja, posle pregorevanja servis, nemoguce da je u oba slucaja lose postavljeno.

Imas li link za occt?
 
Poslednja izmena:
Pokrenuo sam ovo ali ne primecujem nikakve promene. Mozda gresim negde.
 
ovo sa slika nije default bios
jel teško stisnuti F7 i sačuvati ili ti imaš neki razlog nama nepoznat
 
ovo sa slika nije default bios
jel teško stisnuti F7 i sačuvati ili ti imaš neki razlog nama nepoznat

U biosu ima opcija load optimized defaults ili tako nesto ****m li ga zaboravio sam, to sam uradio odavno.

A malopre sam uradio i to sa f7 f10 i enterom.
 
i nemoj posle toga(f7,f10) ništa,ama baš ništa podešavati ono cpu warnig temp ne diraj
 
@carvalho, da li nas to ti trolujes ili sta? :d
Lepo odradi to sa vracanjem biosa na default
podesavanja, startujes OCCT ona dva "******cica"
olupaju sa macolama sta imaju, kada ti otvori program
zatvori na x ona prva dva mala taba sto ti izlaze jedan za drugim.
I pokrenes test na zeleno "ON".
 
ajde postavi opet slike isto ono 3 ko pre, sad

Mrzi me, isti *****, sad jos veca temperatura, zato sto sam radio ovaj test, primetio sam da je sve vrelo unutra, posle u bios kad sam usao izasao na 70 brzo. Smorio sam se. Ovo nije normalno, kakvi ***** kuleri i ventilatori, ukljucim ****ni test racunar hoce da izgori.
 
Ako su ova merenja napona tačna, tebi je napajanje otišlo dođavola. Da li i u biosu isto imaš ovakva očitavanja za 5V, 12V i ostalo?
Ako jesu, pozajmi napajanje od nekoga i vidi onda stanje, ako i tada budeš imao ista nenormalna očitavanja, reklamiraj ploču.
 
Ako su ova merenja napona tačna, tebi je napajanje otišlo dođavola. Da li i u biosu isto imaš ovakva očitavanja za 5V, 12V i ostalo?
Ako jesu, pozajmi napajanje od nekoga i vidi onda stanje, ako i tada budeš imao ista nenormalna očitavanja, reklamiraj ploču.

Ima na prethodnoj strani slika iz biosa.
 
Imao sam apu 8 5600k, i znao je da se u zahtevnim igrama zaznoji na 60-70C ( 4500-5000Ghz) , ali ovo tvoje nema blage veze , ako nisi ubacio najnoviji bios odmah ubacuj i ako posle toga nema promena sa temperaturom vidi da reklamiras plocu . APU serija u najgoroj varijanti , posle butovanja i ulaska u bios ocitava treba da ocitava 40-50 C , najgori primerci apu-a su isli na 55-60C. Ne pricam ti ovo bez veze, inace koristio sam apu8 , apu 10 , i FM2 i FM2+.
 
Ocitavanja napona iz biosa izgledaju normalno ako su tacna, tako da ostaje samo ploca da se reklamira (pre sam ocekivao da takav cirkus pravi napajanje)...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno