Šta je novo?

Problem sa povezivanjem sa VGA kablom

nikolaa34

Zapažen
Učlanjen(a)
28.10.2023
Poruke
5
Poena
1
Pozdrav, kupio sam novi racunar sa sledecim specifikacijama:

Procesor: AMD Ryzen 5 5500 Hexa Core Processor
Graficka: ASUS Dual Radeon RX 6600 8GB
RAM Memorija: 16gb (2x8gb)


Medjutim, odneo sam ga u servis na instalaciju windowsa. Kada su mi instalirali windows, povezao sam kompjuter na TV sa VGA kablom. Upalio sam kompjuter i slika na tv mi se uopste nije prikazivala. Posle toga sam povezao preko HDMI kabla i slika se pojavila ali u bas slaboj rezoluciji (TV rezoluciji).
HDMI kablom ne mogu da povezem trenutni monitor jer nema takvu opciju pa me zanima da li neko zna u cemu je problem da mi ne prihvata VGA kabl?
 
To ti je VGA na ploci za integrisanu grafiku koju ni nema tvoj procesor , mozes samo na graficku da povezes sa nekim hdmi na vga kablom
 
Adapter VGA na HDMI. Topla preporuka da uzmes neki monitor iz ove decenije koji ima bar HDMI ili DVI konektore. VGA na HDMI adapteri mogu biti problematicni.
 
Da se nadovežem na prethodnu poruku... juri display port na vga adapter ako želiš da nastaviš i dalje da koristiš taj stari monitor. Bolji je dp na vga zbog kompatibilnosti i manje šanse za probleme u odnosu na hdmi na vga.

To izgleda kao sa fotografije dole...

2023-10-29_013439.png

Imaš one G**bird konvertere za 700 dinara. Guglaj A-DPM-VGAF-02 i A-DPM-VGAF-03.
 
Nazad
Vrh Dno