Šta je novo?

Problem sa paljenjem

master_peter

Cenjen
Učlanjen(a)
03.05.2009
Poruke
8
Poena
151
Imam masinu(bolje reci krs):
Ploca:Asus p4b533
Processor:Intel p4 1.6 GHz
Graika:AGP G-force 2 64mb ram
Ram: DDR 256
Problem je sledeci
Prilikom ukljucivalja nece da pokaze sliku ili bilo kakav zvucni signal(pistalje), grafika se greje(sto znacu da dobija struju). Probao sam da iskljucim uredaje, da vadim kartice itd, lampica za AGP upozorenje ne sija(sto znacu da je graficka uredu). Na valjenju processora daje zvucni signal (pisti), processor 100% ispravan. Probao sam i da promenim napajanje ali opet isti problem. Ako neko zna resenje neka POMAZE!
Svako misljenje je dobrodoslo
 
Jesi li probao da uradis clear cmos?
 
Jel si probao da izvadis ram i ubacis neki drugi,ili premestanje u drugi mem.slot?
 
A jesi li pogledao malo maticnu plocu ima li tragova kave paljevine naduveni ili procureli kondezatori
 
Koliko sam ja shvatio, kad ti poguras sve komponente unutra, ne pisti ploca i nema slike. Kazes graficka se greje. Moze ona da se greje i ako je neispravna. Probaj sa drugom grafikom.

E da, da li kad poguras sve komponente i ukljucis komp, cujes ono jedno beep ili ne?
 
Ne cuje se nista i kad si komponente u prikljucene i kad nisu, osim kada se izvadi proscessor onda pisti, a ono jedno beep se necuje. U knjizi od ploce pise da kad se 30 sec ne cuje nista da je neki problem sa jumper-ima, ali svi jumper-i su uredu.
 
Poslednja izmena:
Kad iscupas memoriju i upalis masinu, sta se desava?
 
Procesor ili sama maticna prave problem... Treba da pisti zato sto nema memorije a on cuti.
 
processor je 100% ispravan, on jedino pisti kad se izvadi processor. Pre nekoliko dana je pistao kad se izvadi memorija....ali sad ne.
 
Imam slican problem...malo mladja krsotina:
MS-6712 (v1.x) ATX mainboard
amd athlon tm xp 2000+
g force 4 graficka
znaci ponasa se isto s' tim sto je na ploci prikljucen d bracket. To je kao neki indikator problema tj ima 4 led diodice koje ne svetle sve istovremeno vec se na osnovu kombinacije diodica koje svetle moze ustanoviti problem...e on kaze da se proces dizanja sistema zaustavlja na early "chipset initialization"
Pod uslovom da je ovo tacno,sta je crklo?Maticna ili nesto drugo?
Sve sam zivo pocupao sa maticne,sve kartice,hardove,mis tastaturu i nista...Samo nece da startuje uopste kad mu iscupam graficku...
Jos nesto...non-stop mu svetli ona led diodica koja signalizira da radi hard ali i njega sam iscupao racunajuci da bar do biosa mora da dodje bez harda ako sa njim nesto nije u redu ali nista...
Rado bih odneo krs kod servisera ali nesto mi ovi po JA ne ulivaju poverenje...
Zao mi je da bacim krsotinu ako moze da se popravi jer je postao deo porodice...
Unapred zahvalan
Zak
 
Matichna plocha ti je definitivno CRKLA. Iste simptome sam i ja imala, najgore je to sto sam gubila vreme testirajuci ostale komponente jer niko nije znao tacno da mi kaze sta je u pitanju i evo sad ja tebi skracujem muke i vreme i kazem ti da ti je definitivno CRKLA ploca. A sama popravka ploce nikad nije isplativa tako da ti je moj savet KUPI NOVU PLOCU! Samo nemoj one GIGashit pls.....Asus je the best buy belive me!
 
Auuu tek sad vidim da imas krs.....vreme ti je za nov komp. Taj tvoj jedva da vredi 40 evra.....imas samo 256 DDR memoriju a sad postoje od 2GB i to DDR3! Komp ti je krs cudi me da te nije smorio do sad svojom sporinom :)
 
Imao sam takav problem kod drugara, tu je ploča riknula, nema spasa. Kupi novi komp!:)
 
Ipak napajanje

Crklo je napajanje ili mi je bar tako rekao serviser i stavio novo. Komp jeste krsotina :d ali jos zavrsava posao :p. Ima 756 a ne 256 RAM-a. Sto vise odgodim kupovinu drugo to bolju masinu dobije.
Hvala na odgovorima u svakom slucaju :wave:
pozzz
 
crkla

definitivno ploča, ja sam imao takav problem . Mislio napajanje ... ali ipak bila ploča ! moje saucešće
 
Nazad
Vrh Dno