Šta je novo?

Problem sa P5B

sT4Lj|n

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2004
Poruke
932
Poena
316
Ovako

Plocha je do skoro radila rock stable sa 6300 koji je bio na 3ghz [bez dizanja voltaze] i kingstone 667 memarom koja je radila na 860 [blago podignuta voltaza na 2v]. Problemi pochinju nakon shto iskljuchim rachunar i ponovo pokusham da ga upalim. Docheka me crn ekran i mora da se resetuje cmos. Sve ovo bi meni bilo normalno da nisam pre toga jedno 10h rabio procesor sa vray renderom i nekim 1080i hd filmovima, shto znachi da proc sasvim lepo radi na zadatom taktu. Ajd spustim ja memaru na 800 [2.8ghz], dobijem opet crn ekran. Vec vidno izpizdeo vracam klok na difolt, pokusham posle pola sata da vidim dal ce da ide na 2.8ghz, kad ono proradi. Krenem da pokrecem orthos, vray bench i sl. da vidim dal ce da se spuca i posle 3h orthosa, brdo rendera proc se samo blago zagrejao. Ovo mi se deshava vec ne znam koji put i pochinje polako da mi ide na nerve.

Shta ovde chiniti?

Planiram do kraja godine upgrade sa nekom p35 plochom i ocu da me makar ova sad kombinacija iole pristojno sluzi.
 
Poslednja izmena:
ako uradis "load defaults" ? jel sve radi kako treba?
ako radi onda moras da obratis paznju na ostala setovanja biosa

trebalo bi i ubiosu da imas mogucnost da snimis setovanja biosa u profil iz koga lakse ucitavas posle. (ja imam P5B deluxe i imam tu mogucnost)

Proveri da li ti baterija dobro stoji (baterija pored clear bios switchera)

Temperaturu proveri CoreTempom a ne asus probeom jer asus probe ne meri tacno...
 
Nazad
Vrh Dno