Šta je novo?

Problem sa očitavanjem temperature procesora

Sharpshooter

Slavan
Učlanjen(a)
03.12.2007
Poruke
1,790
Poena
350
Da li je moguće da na svakom C2D procesoru izrađenom u 45nm temperaturna sonda nije ispravna (brljavi).

Do sada sam to primetio na sledećim procesorima:

E8400
E8600
E6300
E3200 (3 komada)

Prvo stalno prikazuje veoma različite temperature po jezgrima u leru (tipa jedno jezgro 30, a drugo 39). Tek kada se nagaze temperature se izjednače. Ili na primer uopšte neće da meri temperaturu kada siđe ispod 40 stepeni.

Na C2D procesorima izrađenim u 65 nm takvih problema nije bilo. Koliko vidim ploča nema uticaja na merenja, pošto sam dotične procesore testirao na barem 5 različitih ploča od Gigabyte G31 preko Asusa P5K, P5E Deluxe pa do DFI X48.
 
Poslednja izmena:
Nije to problem sa plocom,vec sa zaglavljenim senzorima za jezgra...Meni je takodje na E6300 zaglavljena temp za jezgra na 37 i ne ide ispod toga..ali od prilike po temperaturi IHS-a znam koja je i temp jezgara...
 
Meni je isto na E8400 zaglavljen senzor za jedno jezgro. Ne ide ispod neke vrednosti.
 
Kod mene oba jezgra imaju izjednacenu temperaturu ali ispod 40 stepeni jaaakoo retko idu.Mada sam probao sa nekoliko razlicitih tipova kulera ali uvek ista pesma.Iddle oko 40 st.
 
Kod mene oba jezgra imaju izjednacenu temperaturu ali ispod 40 stepeni jaaakoo retko idu.Mada sam probao sa nekoliko razlicitih tipova kulera ali uvek ista pesma.Iddle oko 40 st.

Pa moji senzori su zaglavljeni što se tiče min temperature. Jedan silazi do 30C, a drugi samo do 37C.
 
tako je to kod intela.... sa AMD ne bi imali tih problema......:D:D
 
tako je to kod intela.... sa AMD ne bi imali tih problema......:D:D

A sa njim (AMD) bi imao samo jedan jedini veliki problem: kako da ga se otarasim:D i da ga zamenim za Intel.:D
Salu na stranu sa AMD - om neznam dali postoje ovakvi "problemi"?
 
Postoje. AMD meri neku smesno nisku temperaturu po jezgru. Meni meri 21 stepen (u loadu 28 :d). Ljudi, prosto i jednostavno, jedina merodavna temperatura je ona za ceo procesor.
 
A koja je to temp za ceo procesor?
 
Pazi meni je u biosu i preko dfi-jevog programa u windowsu ista temp. Sa box kulerom je isla pod linxom i na 68c sad ne ide preko 35,a idlle je 25 stepeni. Ako vratim na 2 jezgra i stavim na default zna i da pokaze 16 stepeni sto je suludo. Cemu verovati?
 
Pazi meni je u biosu i preko dfi-jevog programa u windowsu ista temp. Sa box kulerom je isla pod linxom i na 68c sad ne ide preko 35,a idlle je 25 stepeni. Ako vratim na 2 jezgra i stavim na default zna i da pokaze 16 stepeni sto je suludo. Cemu verovati?

Ja verujem da ti kuler jako dobar .:cigar: I meni je sa box kulerom isla do 68c na 3.6 GHz u prime95 sa B50.Sad sa TX3 mi ide na 60C na 3.8 GHz.
Da li si dobio i vent sa kulerom?
 
I to sam stavio noise blocker koji se vrti na 1000 obrtaja, kuler se necuje, al neverujem da radi neki spec posao. e sad mozda ima i toga sto kod mene nema vise od 15 stepeni u sobi. Videcu na leto kakva ce prica biti, kad temp ode na 30 i nesto.
Leto zima ja prozor ne zatvaram :)
 
I to sam stavio noise blocker koji se vrti na 1000 obrtaja, kuler se necuje, al neverujem da radi neki spec posao. e sad mozda ima i toga sto kod mene nema vise od 15 stepeni u sobi. Videcu na leto kakva ce prica biti, kad temp ode na 30 i nesto.
Leto zima ja prozor ne zatvaram :)

ako ti je temp 15C u sobi onda ne znam oces li doziveti leto.. sala mala narvno da oses . Ima to veze . Ako je kod mene 24C onda +9C bi bilo kod mene znaci ako ti je 25C idle , kod mene bi bilo 34C +- par stepeni. Sad je 41C. U full loadu bi vise spustio temp. nego u idle...Cekamo leto.... a ko leti sedi za kompom...budaletine samo
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno