Šta je novo?

Problem sa MSI KT3Ultra

dobrosavke

Slavan
Učlanjen(a)
02.09.2004
Poruke
151
Poena
319
Pozdrav,

budzim neki mali home server od stare gomile ATA diskova ima ih razlicitih kapaciteta od 1GB do 40GB i nabavio sam navedenu plocu MSI KT3Ultra sa RAID kontrolerom da uvezem te diskove u raid 1 i JBOD i napravim neki silent download server.

E sad,
imam problem sa navedenom plocom. Kod prethodnog vlasnika je radila besprekorno. Ubacio sam je u moje kuciste spakovao sve, pokusao da upalim ni kad ono nista. Ni kuleri da se zavrte. Posumnjao sam da napajanje ne radi kako valja jer sam stavio neki chieftec malo starijeg datuma od 250W. Nabavio sam drugo napajanje pokusao i ploca je upalila i cula su se 2 bipa i flopi je malo drljao kao da trazi BIOS fajl itd. ali slike na monitoru nije bilo. Posle nekog vremena prekinuo sam struju na prekidacu na napajanju. Onda jos jedan pokusaj ocajnika da upalim ponovo komp i on se ponovo upali i isto je pocelo da se desava 2 bipa, pa flopi drlja i to je to. Opet ga ugasim napon na napajanju. Ukljucio sam napon na napajanju i ploca sad nece uopste da se podigne (cak ni kulere nece da zavrti kao sa proslim napajanjem). Onda sam izvadio plocu i video da je dobar deo kondenzatora nabubreo i cak je par komada procurelo (inace svi kondenzatori koji su procureli i nabubreli su istog kapaciteta 1000uF 6.3V).

Planiram da kupim kondenzatore u ITC Elektroniku i da ih zamenim. Cini mi se da kosta 8 dinara komad tako da nije neka para ali me interesuje da li se cimanje tj. lemljenje isplati ?!?

Da li moze biti da je nesto drugo crklo na ploci ?!?

Napominjem jos jednom, sve komponente koje sam prikljucio na plocu su ispravne 100%.
 
ja se ne bih zevzecio sa time. pogotovo sto ne znas da li je do kondenzatora samo, tj. da li su povukli jos nesto sa sobom sto je vrlo moguce. bolje nabavi drugu plocu a od te napravi neki art-deco ukras u sobi kome ce svi da se dive/cude.
 
Ubaci neku PCI graficku karticu i pogledaj sta se desava. Cini mi se da ti trazi bos sa flopija.
 
javi kako je prosla operacija... sad me bas interesuje...
 
super! budi malo nezniji prema pacijentu dok se skroz ne oporavi:)
 
Vrh Dno