Šta je novo?

problem sa mrljom pri iskljucenju TV-a

dbaja

Čuven
Učlanjen(a)
06.02.2001
Poruke
657
Poena
619
Imam problem koji se ogleda u pojavljivanju mrlje crveno/zelene boje, precnika manjeg od 10cm, na sredini ekrana u trajanju od oko 1-2 sekunde prilikom iskljucenja TV-a u stand by rezim.
TV je Sony KV-29SE10K kupljen pre nekih 5-6 meseci. Prikacen je na kablovsku, stoji vrlo blizu racunara (na nekih 10tak cm). Da li da ga reklamiram?
 
Ja sam imao slican problem sa monitorom pre par godina, samo je kod mene "mrlja" bila plave boje. Trebalo bi da ima veze sa zakasnelim gasenjem topa tj neke od RGB komponenti. Kod mene je recimo plavi bio malo tromiji, dok je kod tebe crveni/zeleni. Posto ova pojava navodno moze da osteti fosfor na ekranu, mislim da bi bilo najbolje da reklamiras na sto svakako imas pravo.
 
Moj savet je takodje da ga reklamiras! Mada ne znam dali si probao onu glupu foru sa iskljucivanjem TV-a iz struje i ostavis ga tako neko vreme, to se ponekad desava i na mom TV-u koji je star 5-6 god. uglavnom posle nestanka struje!
 
Ja imam sony 29" 100Hz star 5 godina, i gasi se bez ikakvih mrlja, slika samo nestane.

Proveri prvo sa nekim servisom o cemu je rec, i ako ima osnova, reklamiraj. Preporuka: servis Input.
 
Poslednja izmena:
Momci, hvala svima. Mislim da ću ga verovatno reklamirati, na nekim još forumima sam nailazio na slične probleme i negde su izgleda bili u pitanju i ekrani, što ne bih voleo.
 
:zgran: Ja sam takve mrlje dobijao pre crkavanja ekrana i nije da te plasim nego pravac reklamacija.Sramota sta se pakuje danas:crash:
 
Nazad
Vrh Dno