Šta je novo?

Problem sa mobility hd 2600Xt...

Leon4

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2008
Poruke
1,594
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i9-10900K 5.2Ghz & Noctua NH-D15 chromax.black
Matična ploča
ASUS ROG Strix Z490-F GAMING
RAM
HyperX Fury RGB DDR4 3200MHz 32GB
GPU
ASUS GeForce RTX 4090 TUF OC 24GB
Storage
SAMSUNG 980 PRO M.2 2TB - Kingston A2000 M.2 1TB
PSU
Corsair RM1000X
Kućište
ASUS ROG Strix Helios GX601
Monitor
Samsung Odyssey G8 34'' OLED 175Hz
Pristup internetu
  1. Optički internet
kako cu da ukljucim hypermemory na grf,
gledao sam u bios-u tu opcije nema za pdesavanje sta da radim jer ne mogu da igram gta4 ni na minimumu skoro 25fps-15
ima 256 dedicated
u totalu 1536MB
pomoc...:type::mad:
 
Pogledaj u sekciji o igrama, mislim da su mnogi tjunovali igricu i skoro duplirali framerate.
 
sta mislis sa time...:)
 
kako cu da ukljucim hypermemory na grf,
gledao sam u bios-u tu opcije nema za pdesavanje sta da radim jer ne mogu da igram gta4 ni na minimumu skoro 25fps-15
ima 256 dedicated
u totalu 1536MB
pomoc...:type::mad:



pozdrav...ta grafa nije ni pravljena da se na njoj igra GTA 4,tako da mislim da neces moci mnogo toga da ucinis ni sa opcijom hyper memory;)
 
Poslednja izmena:
mislim da bi se na njoj moralo bar na minimumu da se igra gta4... nije to pitanje mislim kako ukljuciti hypermemory...:smash:
 
...
 
GTA uvek detektuje pravu vrednost veličine grafičke memorije, ne memoriju + hypermemory. Tako da ti nikakvo "uključivanje" neće pomoći. Uostalom više memorije ti ne bi pomoglo da imaš bolje performanse, samo da podigneš detalje na veći nivo gde bi imao još manji FPS.
 
GTA4 je jako loshe optimizovana igra i na 2600XT se necesh neshto naigrati + za igru treba jak procesor...
 
Samo da iznesem svoje iskustvo sa GTA4 pošto sam uradio upgrade ploča+procesor+memorija, a ostala mi je ista grafička karta (HD3850).
Elem... sa starim X2 Opteronom @2.4GHz na S939 platformi nije bilo šanse da ga igram normalno u bilo kojoj rezoluciji ili setovanjima. FPS je bio u nekom rangu od 10-25.
Kada sam prešao na S775 i Q9550 @ 3.4GHz igra je poletela! Sada čak mogu da je igram u 1680x1050 sa pristojnim FPS-om (preko 30), samo moram malo da pazim na senke koje noću umeju da izazovu seckanje ako ih povećam preko neke granice, što je verovatno već posledica limita grafičke karte.
 
intel core 2 duo 2.00 ghz
ram 4 gb 667MHz ddr2
na svoim desktop racunaru postignem 25-30 fps
a mnogo je staria masina jedno jezgri procesor eto vidite konfu...
x1950pro AGP...:p
 
pronasao sam caku...
podigao sam sve detalje na highest
rez 1280x800
oko 10-15 fps
 
I tebi je to igrivo ?? :d

10-15 fps dok nisam overclock-ovao grf
core clock 418.88 na 702.88
memory clock 346.22 na 598.22
postigao sam 25-30 fps zar nije igrivo to..
HIGHEST sve apsolutno...:wall::wall::smash:
 
pa podeli je sa nama ?!?!

odes na /user/appdata/local/rockstargames/gtaIV/settings i izbrises sta je tu
nakon program files/rockstargames/new txt pod imenom commandline i tu upises sledece
-width 512- height 320 -availablevidmem 2.0 -minspecaudio -nomemrestrict -norestrictions
meni se nakon ovoga poteza povecao fps za 20 i povecala kolicina memorye grf na 1536mb tako da sam u stanju da podignem sve detalje na maximum...:wave:
kaok to neznam...
 
GTA uvek detektuje pravu vrednost veličine grafičke memorije, ne memoriju + hypermemory. Tako da ti nikakvo "uključivanje" neće pomoći. Uostalom više memorije ti ne bi pomoglo da imaš bolje performanse, samo da podigneš detalje na veći nivo gde bi imao još manji FPS.

pomoglo je i prepoznalo je svu memoryu kako to... pitaj sebe jer nemoze hypermemory prepoznati po tvojoj teoremi:smash:
 
10-15 fps dok nisam overclock-ovao grf
core clock 418.88 na 702.88
memory clock 346.22 na 598.22
postigao sam 25-30 fps zar nije igrivo to..
HIGHEST sve apsolutno...:wall::wall::smash:

Chek klokovao si Mobiliti HD2600 ??
 
da da "AMD CLOCK TOOL"

Pa nekom pravilu nishta na laptopu nebi trebalo da se clockuje, zbog pregrevanja, smanjenja autonomije baterije i crkavanja nekih komponenta... Skros drugo su desktop rachunari gde imash veliko kucishte i gde mozesh da nabudzish bolje hladjenje...

:wave:
 
sve je pod kontrolom ne brini se...;)
 
Nazad
Vrh Dno