Šta je novo?

Problem sa kingston hyperx 1066

miljan736

Slavan
Učlanjen(a)
11.02.2008
Poruke
186
Poena
319
Danas sam kupio 2gb kingston hyperx 1066,sta se desava,kada u biosu podesim memoriju da radi na 1066 pri podizanju sistema mi izbaci plavi ekran,plavi ekran mi izbaci i kada memoriju spustim na 850 jedino radi do 830mhz,koristim 64 vistu.
U cemu je problem???
 
podogni naponna memoriji vervatno ploca ne daje dovoljno napona za tu freq memrije idi na 2.0 2.1 i pati ti kingstoni se strashno greju ako imas 4 shtapa obavezno stavi vent preko njih :wave:
 
Danas sam kupio 2gb kingston hyperx 1066,sta se desava,kada u biosu podesim memoriju da radi na 1066 pri podizanju sistema mi izbaci plavi ekran,plavi ekran mi izbaci i kada memoriju spustim na 850 jedino radi do 830mhz,koristim 64 vistu.
U cemu je problem???

Voltaža mora da bude 2.2v.
 
Rekli su ti vec za voltazu, a ja cu samo da dodam da stavis i poslednji BIOS na plocu
 
Imam istu memoriju,nekako sam uspeo da je nateram da radi kao sto se vidi na slici dole,sve preko toga nema sanse!E sad,ono glavno je-zasto mi je CPUZ prepoznaje ovako,a ne kako je deklarisana??Zbog Biosa ili?
 

Prilozi

  • memory.JPG
    memory.JPG
    73.1 KB · Pregleda: 143
  • memory.2.JPG
    memory.2.JPG
    55.3 KB · Pregleda: 139
dosta boljih i kvalitetnijih memorija se prijavljuju tako ;) tako da to zanemari ;) ta memorija je ****** i kod svih je isti slucaj i ja sam je kod druga jedva naterao da radi na 1066 ali se grejala ko prosta i onda sem je vratio na 800Mhz
 
Eh steta...a tako lepi plavi hladnjaci,al' dzaba ih bilo:crash:
Ma o.k. radi ona kako radi,samo zao mi ne poigrati se malo sa ovom plocom i videti sta sve moze:d
Jos jedan dokaz da svako ****** mozes prodati,samo ga lepo upakuj...:S:
A lepo mi covek rece da uzmem Transcend aXe,al' nije bilo,a meni se zurilo...
 
Ovaj Kingston se kod mene pokazao kao dobar.
Ustvari evo mojih rezultata sa kingston hyperx 1066

Slika 1 - 1123MHz single channel ( 2.26v )
Slika 2 - 1123MHz dual channel ( 2.26v )
Slika 3 - 1221MHz single chanel ( 2.3v ) i ovo je ujedni i max. clock koji sam uspeo da izvucem.
Pokusajte sa ovim vrednostima napona i trebalo bi da bude ok.

Ako treba mogu okaciti i podesavanja u bios-u.
 

Prilozi

  • DDR 2 1123MHZ - SINGLE CHANEL.jpg
    DDR 2 1123MHZ - SINGLE CHANEL.jpg
    236.8 KB · Pregleda: 97
  • DDR 2 1123MHZ - DUAL CHANEL.jpg
    DDR 2 1123MHZ - DUAL CHANEL.jpg
    230.8 KB · Pregleda: 73
  • Pi 1M na 3664MHz sa DDR2 1221.2MHz.jpg
    Pi 1M na 3664MHz sa DDR2 1221.2MHz.jpg
    359.3 KB · Pregleda: 72
super si je isterao i kako radi na 1221Mhz,jel se primeti razlika?
 
super si je isterao i kako radi na 1221Mhz,jel se primeti razlika?

Radi extra, mislim brzo. Ja sam zadovoljan, e sad razlika izmedju 1221 MHz i npr. brzine koja mi je za svaki dan ( 1110MHz ) je vidljiva samo u testovima, ali nista zanacajno.
 
Poslednja izmena:
Na kinstonovom sajtu za vecinu ploca pise da podrzavaju samo CL7 1066mhz(gigabyte DS3 na primer,Asus P5Q...).Pretpostavljam da je to razlog mnogih problema sa hyperx 1066mhz CL5 memorijama.
 
Eh steta...a tako lepi plavi hladnjaci,al' dzaba ih bilo:crash:
Ma o.k. radi ona kako radi,samo zao mi ne poigrati se malo sa ovom plocom i videti sta sve moze:d
Jos jedan dokaz da svako ****** mozes prodati,samo ga lepo upakuj...:S:
A lepo mi covek rece da uzmem Transcend aXe,al' nije bilo,a meni se zurilo...


Mislim da bi to hladjenje resio jedan lep i kvalitetan cooler http://www.xoxide.com/memandchipco.html
 
Dosta zavisi od ploče. Kod mene su se ovi moduli sasvim OK pokazali. Rade na 1100 MHz CL 5 bez problema. Kingston Hyper X je dobra memorija, ali neće zadovoljiti extremne overklokere, a nije im cenovno ni namenjena.
:type:
 
I kod mene na Asusovoj ploci radi na 1008Mhz na CL5 ,bez dizanja napona(1.8V),stabilno i ne grije se nesto posebno...
vjerovatno zavisi do ploce...
 
Ma ja nisam ni isao u 'extreme',nego samo hteo da poteram memoriju bar na default,ali nece pa nece,tako da je u mom slucaju cisto razocarenje.Za plocu vec rekoh da je ne voli,necu vise ni da razbijam glavu oko toga...ako naleti prilika isprobacu je kod nekog drugog,cisto poredjenja radi...
 
Nažalost ponašanje memorije jako zavisi od konkretne ploče na kojoj se nalazi. Isti moduli koji su mi radili na jednoj ploči sasvim korektno na drugoj nisu bili stabilni na default-u dok ih nisam prebacio u drugi par slotova. U drugom paru slotova sam postigao stabilnost ali sam primetio nejednako zagrevanje koje zavisi od pozicije, tj. ako ih rokiram opet se zagreva više onaj na istoj poziciji. Što bi moja baba rekla daleko im lepa kuća (prim. aut. pločama koje ovako "o jadu zabave module")
 
Nazad
Vrh Dno