Šta je novo?

Problem sa integrisanim zvukom na DFI NF4X

milanj

Slavan
Učlanjen(a)
31.08.2005
Poruke
362
Poena
319
Evo jedno vreme sam ignorisao problem ali sada je pocelo bas da me nervira. Trenutna verzija audio drajvera je 4.62 za nvidia chipset i problem je sledeci. Kada god ukljucim racunar podesavanje je za stereo zvucnike. Ako prebacim na 5.1 cuje se pucketanje ponekad pri pustanju muzike i kada restartujem racunar ponovo se vrati na stereo. Napominjem da rade svi zvucnici kada namestim na 5.1. Ne secam se bas najbolje ali mislim da sam reinstalirao drajvere za zvuk i isto je bilo. Jedino jos nisam Win XP reinstalirao ali cu i to uraditi na kraju. A pored svega ovoga otkrio sam da i mikrofon odbija poslusnost tj ne radi kada ga ubodem na ulaz za mikrofon i naravno stavim stereo speakers podesavanje. Znam da ce vecina saveta biti da uzmem zvucnu kartu sto cu na kraju verovatno i uraditi ali dok ne dodjem za Beograd interesuje me da li je neko imao slicnih problema i neki savet.
 
Probaj da stavis verziju drajvera pre te verzije.
 
Poslednja izmena:
Def. je problem do drajvera za zvuk . 5.1 sistemi cudljivi , a kako i nebi bili kad imas 3 ulaza a 5+1 kanala koji se softverski prilagodjavaju i tu dolazi do problema.
 
Evo resio sam problem ali nisam stigao pre da napisem. Sa Realtek-ovim drajverima za ALC 655 chip radi kako treba, Altec gruva kao lud, dok sa Nvidijom nece da radi. U pocetku je radilo i sa Nvidijom ali se nesto zeznulo i od tada pravi probleme. Sada je sve OK, a do kada ce, ne zna se!
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno