Šta je novo?

Problem sa instalacijom stampaca HP1010 (Win 8.1)

virke

Slavan
Učlanjen(a)
09.12.2004
Poruke
2,109
Poena
475
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 BOX
Matična ploča
MSI Tomahawk MAX B450
RAM
Kingston 2 x 8Gb @3200 XMP
GPU
Gigabyte Aorus Rx 580 4Gb
Storage
Kingston A2000 250GB, Seagate 1Tb ST1000DM010
Zvuk
Logitech X-530
PSU
Seasonic Focus GX 650w
Kućište
Antec Nine Hundred
Monitor
AOC 27G2U5/BK
Miš & tastatura
Red Dragon HARPE PRO K503A RGB+ A4 TECH T70 Terminator Bloody
Mobilni telefon
Xiaomi 11 Lite 5G NE
Pristup internetu
  1. Optički internet
Neko duze vreme nista nisam stampao i danas upalim stampac ali ne radi. Pomislim gremlini neki, daj da instaliram drajvere ponovo ali...
Problem je u tome sto ne postoji zvanican drajver za Win 8.1 ali postoji neka fora koja je radila
http://mono-desktopsupport.blogspot.rs/2015/02/how-to-add-hp-laserjet-1010-and-1012-or.html

Medjutim ja danas nikako ne mogu da instaliram drajvere na taj nacin zato sto nemam iz nekog razloga port DOT4_001 (HP Print device)
1rof3t.jpg

Zasto ga nemam nemam pojma i po netu koliko sam uspeo da provalim nemaju ga oni koju nisu upalili stampac.
Ja kad upalim stampac dobijem onaj zvuk da je nadjen novi hardver ali...

Da li se neko susreo sa ovakvim problemom i/ili zna resenje?
 
Setih da da imam instaliran Win XP na virtualnoj masini ali ni tamo iz nekog razloga stampac ne radi. Radilo je ali sad ne.
Pokusao sam da instaliram originalni drajver ali dodje do dela kada komp treba da vidi stampac i tu stane
2vvwd8o.jpg

Racunar ne vidi stampac iz nekog ralzoga ali kada se pali-gasi stampac cuje se onaj zvuk kao da ga prepoznaje.

Edit:
Instalirao sam drajver ali ne radi stampac. Dobijam ovakvu poruku o gresci
wqwtgz.jpg
 
Poslednja izmena:
Instalirao to juce...probao sam ponovo i sad i nista.
Na prvoj slici se vidi spisak portova koje imam. Nema ni dot4 ni usb001 :(
 
Probao i to vise puta.
 
Mozda drugi USB kabl ???
 
E to vec nemam. Kad upalim stampac cuje se onaj zvuk iz win tako da ga win ja mislim vidi.
Malo mi je neverovatno da ne radi ni iz xp ni iz win 8.1...bem ti win update. Izgleda da mi je on zeznuo komp. Prekrsio sam onu poslovicu ako nesto radi narani svinje i ne diraj nista :(
Pre neki dan instalirao apdejte zbog ono virusa koji kriptuje hard i od tad mi se sjebao kompletan offce paket, nemam sliku ikonice vec je ikonica bela a uz to ko zna sta je jos otislo.
A tako me mrzi da instaliram win ponovo...uffffff
 
Probaj da iz stampaca izvadis memoriju i malo ocistis kontakte.
 
Nisam se nikad petljao sa time. Moracu malo da potrazim gde se nalazi memorija i kako izgleda.
Mada nisam siguran kakve to veze ima? Mislim da je kod mene softverski problem, zeza Win
 
Instalirao to juce...probao sam ponovo i sad i nista.
Na prvoj slici se vidi spisak portova koje imam. Nema ni dot4 ni usb001 :(
Nisam ni ja imao ni jedan DOT port na win 10. Probao sve i svašta i nikako. Posle par dana se pojavio Virtual printer port i sada radi preko njega. Kako ne znam. Instalirao sam ga kao hp3050 pcl5. Izbaci grešku nakon 10-ak štampanja, isključim uključim i radi dalje. Cela fora je u tom portu.

Sent from almost dumb phone
 
Poslednja izmena:
Nabavio sam drugi usb kabal. Ista prica. Ida lje nemam virtuelni port
 
Preneću neka iskustva, doduše sa ograničenjem da se radi o Win 7 varijanti na kojoj imam 30+ 1010 i sl. štampača i za sada rade.

Ako ne prepoznaje DOT port preko USB-a, postoji šansa da imaš problem sa samim USB-om. Prvo pitanje je da li je USB port 2.x ili 3.x, kod 3.x varijanti usređaji znaju da uđu u stand-by. promeni fizički port USB kabla za početak i vidi šta se dešava.
Sledeća mogućnost su upravljački programi ali USB-a. Računajući da upravljački program štampača retko kada zabrlja, ja obično "reinicijalizujem" USB :) Znači pobrišem sve pod USB controllers u Device manageru i pustim da se ponovo prepoznaju. Ako nema promene reinstaliraj USB drivere / drivere za ploču.

Sledeća opcija je komplikovanija i odnosi se na resetovanje spool servisa, što radim samo kada baš,baš mora. Ako prethodne stvari ne uspeju, a štampač se pojavi u Device manageru, daću ti i uputstvo za to.
 
Iskljucen mi je sistem restore. Mogu samo da ga vratim 20ak dana unazad a to mi nista ne znaci.
 
Nazad
Vrh Dno