Šta je novo?

Problem sa IDE channelima

overkind

Cenjen
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruke
577
Poena
169
Dvoumio sam se gde da smestim ovu temu,pa sam ipak odlucio da je stavim ovde.Naime imam problem(vise me iritira nego sto je problem,al ajd) prckao sam po biosu(filozofirao kao i obcno) i oborio sam sistem.Krenem ja sa instalacijom i postavim raid i sve kako treba zavrsim.Potom udjem u bios i kad sam pogledao cmos featurblabla ,sad mi ne vidi vise 4-5 sata portova(kolko je pre video) nego sam 1(ali sve sto je spojeno na sata,radi) ,a ja mislim na windowsu koji je bio pre ovoga(isto raid,isto sve) da sam video svih 4-5 slavova i mastera.Pa me zanimalo da nisam nesto zaboravio da uradim ili je moguce da se samo od sebe izbjaukalo?
 
Mislim da ti se u BIOS-u vide odvojeni SATA portovi kada je SATA kontroler u IDE režimu. U RAID-u i AHCI-u se ne vide. Možda grešim, ali mislim da sam takvo ponašanje primetio kada sam svojevremeno prčkao po tim opcijama.
 
ako mi jos neko potvrdi to sto si ti rekao,bicu najsrecini covek na ovom svetu.
 
U ahci-u modu u biosu se vide svi portovi, u raid-u nisam probao ali ako je raid stripe (ne znam koja je oznaka 0 ili 1) nekako mi je logicno da se vidi kao jedan port
 
Nazad
Vrh Dno