Šta je novo?

problem sa GF9500GT

bojanaimiki

Cenjen
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruke
120
Poena
169
Grafička daje ˝lelujavu˝ sliku. Nisam se sretao sa takvim problemom ranije. Ivice ikonica i slova ispod njih tako lelujaju, u početku malo, potom se postepeno pojačava lelujanje do te mere da se ne može ništa razaznati.
Grafička ima onaj crni pasivni hladnjak.
U Everestu temperatura je oko 40-ak, ako sam dobro zapamtio.
Da li je u pitanjuu pregrevanje ili RAM?
 
Evo, ja sam donekle uspeo da ublažim ovaj problem. Naime, stavio sam jedan ventilator na pasivni hladnjak i povećao rezoluciju na max. Sada je treperenje ublaženo, jedva primetno. U igrici se i ne vidi.
 
Moguce da je u pitanju defektna memorija, mada nemas artefakte a i temperatura je ok
 
Probaj da spustis taktove memoriji i procesoru na grafickoj za nekih 50 MHz.
 
Meni više deluje da je problem do D/A konvertora. Jel povezuješ sa monitorom preko VGA ili DVI izlaza?
 
Mozda monitor umire? Povecaj refresh rate.
 
Moguce da je u pitanju defektna memorija, mada nemas artefakte a i temperatura je ok
Da, nije u pitanju pregerevanje. BTW, grafička skoro da nije bila ni korišćena. Ne znam samo da li i one mogu da zaribaju kao motor na autu - ako se ne koriste duugo, jer je to kod ove bio slučaj. A i da mogu - šta bi zaribalo ??

@RecklessLIfe: Nikada nije bila klokovana. A kako da downklokujem taktove? Može li softwareski?

@voodoo_ : ...to sam i ja pomislio. POvezujem preko DVI izlaza na grafičkoj, ali monitor ima samo običan VGA. Kabel je vga-vga, a koristim VGA-DVI adapter.
Prvo sam to uradio, probao preko jednog idrugog da povežem naizmenično. Sada sam opet to uradio i osetno je lošiji signal preko VGA nego ovako preko DVi!
Izgleda kao da ima nekih smetnji sa naponom - tako treperi... lelujavo.
 
probaj sa drugim kablom, sad se secam da sam davne 2007 resio jednom drugu slican problem... A refresh rate zavisi od samog monitora, ne znam koji je u pitanju, ali instaliraj njegove originalne drajvere mozda ode i na 75... Instaliraj i najnovije drajvere za tvoju graficku, moze biti i da je zbog toga
 
probaj sa drugim kablom, sad se secam da sam davne 2007 resio jednom drugu slican problem... A refresh rate zavisi od samog monitora, ne znam koji je u pitanju, ali instaliraj njegove originalne drajvere mozda ode i na 75... Instaliraj i najnovije drajvere za tvoju graficku, moze biti i da je zbog toga
Ništa od toga navedenog neće srediti ovaj problem.
Imao sam priliku da probam još 3 grafičke i preko svake je slika normalna. Monitor ne može preko 60Hz na rezoluciji od 1680*1050 [na manjoj rez. od te mi se vide mala lelujanja]. Driveri su naravno najnoviji, system je nov [ne zbog ovog problema] XP x86 i Windows7 x64.
-------
Edit1 :) Ne vidi se na snimljenoj slici dektopa lelujanje (išao sam PRT SC + Paste).
 
Poslednja izmena:
Znam da je grafička problem. Takav sam i naslov dao. ,) Mene zanima da li neko zna šta joj je tačno, zbog čega je problem nastao.
 
elektroliti.moguce.....
najlakse ih je zameniti od svega ostalog
 
Nazad
Vrh Dno